S5/TK-019 Špik

Kaj in kako je bila izvedena aktivacija

Moderatorji: S57D, S58R

S5/TK-019 Špik

OdgovorNapisal/-a s50ld » 07 Maj 2012, 08:38

Sobota je bil moj malo popotovalni dan ...

Preko Hotavelj kjer sem se ustavil pri Zvonetu S57PZ na kavici sem preko Idrije, Črnega vrha in Cola peljal v Novo Gorico in že na poti sem se nekako odločil, da ob povratku če bo čas aktiviram Špik ...

Pojma nisem imel kakšen hrib je in kako, edino kar sem vedel je bilo to, da več kot 1h ne bom hodil gor ker se da avto parkirati že tako ali tako visoko ...

Torej ob povratku napišem najavo in hajdi zapeljem nazaj preko Cola v smeri Črnega vrha in na primernemu mestu kjer mi je nakazal Garmin zavijem levo na makadamsko cesto.

Peljem se cca. 2 minuti in ko najdem primeren prostor za parkiranje, lepo obrnem in parkiram avto.

Izhodišče:
Slika

Po makadamu se odpravim proti vrhu in odpre se mi pogled na kraj Črni Vrh:
Slika

Nadaljujem pot po lepemu utrjenemu makadamu dokler se ne začne spuščati. Tam zavijem levo na zaraščen kolovoz, ki je včasih služil verjetno vleki lesa iz gozda.

Od tega odcepa se na levi odpre pogled na vrh:
Slika

Ker mi kondicija ne dopušča direktnega pristopa na vrh se odločim nadaljevati po temu kolovozu dokler ne pridem do grebena ki vodi proti vrhu:
Slika

Po grebenu se dvigam proti vrhu in ko pridem do njega (pred prejšnja slika) se odkrije, da se pravi vrh skriva še malo dalj nekje med drevesi:
Slika

KONČNO VRHHHHHHH!!! :D In to celo pravi :D
Slika

Počasi postavim PPS saj sem prispel na vrh 15minut predno naj bi se aktivacija začela. PPS:
Slika

Na vrhu sem cca. 40 minut in v temu času naredim 19 zvez (14 na 2m in 5 70cm).

Hvala vsem za zveze in za spote!

Po končani aktivaciji se odpravim proti ...

Več v naslednjem poročilu ...
s50ld
 
Prispevkov: 258
Pridružen: 25 Feb 2009, 13:43
Kraj: LJ/SG

Re: S5/TK-019 Špik

OdgovorNapisal/-a s50ld » 07 Maj 2012, 10:21

Pozabil sem napisati:

prostora za postavitev anten je veliko, tudi dovolj dreves je z dovolj velikimi razmaki za razpeti kak dipol.
s50ld
 
Prispevkov: 258
Pridružen: 25 Feb 2009, 13:43
Kraj: LJ/SG


Vrni se na Izvedene aktivacije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov