S5/TK-009 Suhi vrh, 20.8.2011

Kaj in kako je bila izvedena aktivacija

Moderatorji: S57D, S58R

S5/TK-009 Suhi vrh, 20.8.2011

OdgovorNapisal/-a S57PNX » 21 Avg 2011, 10:28

Zgodba te aktivacije se je začela večer prej, ko v termoakumulacijski pečici, kot se strokovno reče našemu bloku, nikakor nisem mogel zaspati. Ob pol dveh zjutraj sem tako iz samega obupa začel brskati po telefonu, uredil imenik, pobrisal stare maile, vrgel eno pasjanso in nato končal na sotawatchu, ki ga imam med zaznamki v brskalniku. Tam pa - cel kup napovedi aktivacij za soboto, kar mi je dalo mislit. Dregnil sem boljšo polovico:
- Spiš?
- Ne.
- Nekaj sem se spomnil....
- Kaj pa?
- Kaj, ko bi jutri šel na SOTO?
- (olajšanje) Ti kar, samo da ti kaj drugega ni prišlo na pamet zdajle....

No, pa sem zjutraj nahitro napolnil akumulatorje, požvižgal Viniju in že sva se odpeljala proti Postojni. Nanos mi je od vedno trn v peti - le zakaj ni SOTA točka fotogenična Pleša, temveč Suhi vrh nekje globoko v notranjost? Saj vem, saj vem, P150.... Ampak naj me koklja brcne, če bom s Pleše pešačil še tisto poldrugo uro po nanoških gozdovih. Zato sem se odločil, da do cilja pridem s severne strani. Parkrat sem si prebral opis poti in se pogumno napotil proti cilju - tri GPSje imam pri sebi, ni hudič, da ne bom našel poti do cilja, pa še Nanos je velik, da ga ne moreš zgrešit. No, ja, zarečenega kruha se največ poje - nisem si mislil, da je Nanos tako prepreden z gozdnimi cestami in to v presenetljivo dobrem stanju - makadam, brez težav prevozen z osebnim avtom. Po uri tavanja sva tako končno končala na pravi poti, pa še ta je vzela kar pol ure - definitivno to ni lokacija za aktivacijo "na hitro". Še dobro, da domačini pridno pripravljajo drva za zimo in za vsakim tretjim ovinkom najdeš nekoga prijaznega, ki te usmeri na pravo pot. Vini je že kar križem gledal od vsega tega tresenja in premetavanja.

Situacija se hitro spremenila in morala dvignila za 183%, ko sva končno parkirala in vzela pot pod noge. Vzpon je presenetljivo strm, a hiter in prijeten, saj se pot vije v hladni senci. Vrh je prijeten, z nekaj senčke in krasnim razgledom proti Postojnskem. Prostora za antene je dosti, uporabna je tudi kamnita oznaka vrha, saj ima pod robom nekaj lukenj, idealnih, da sem vanje zataknil jagico :)

Slika

Pozna se, da je bil lep poletni dan idealen za SOTA aktivnosti, kar so obljubljale tudi številne najave aktivacij. Še preden sem odložil nahrbtnik, sem kar na gumico "podelal" Acota S52Q na Snežniku (S5/BR-001) in mu priporočil štrudelj izpod pridnih rok mlade oskrbnice, njam. Nato sem postavil PPS in prve pol ure samo lovil druge aktivatorje. Ko se je dogajanje malo umirilo, sem se še sam lotil aktivacije, pri čemer je bil presenetljivo aktiven tudi 70cm band (S56CW, S51WX/P, S52Q/P, S57PZ, S51SLO/P).

Slika

Izkupiček poldruge ure:
- 15 QSO, od tega 5 na 70cm
- ena OE postaja v S5
- IZ6RCR z lokatorja JN72FH (?!), kar znaša 390km razdalje
- poldrugi liter bratsko podeljene vode, ena sirova štručka (tudi bratsko podeljena) in vrečka briketov (nič podeljena, ne maram jih)

Slika
("ti se kar praži na soncu s tistimi čudnimi igračkami, jaz sem pa rajši v senci in te zviška gledam!")

Hvala za zveze in lep poletni pozdrav s Primorske!

73 de Mitja S57PNX & Vini, 2nd op
S57PNX
 
Prispevkov: 113
Pridružen: 19 Sep 2010, 09:00
Kraj: Izola

Vrni se na Izvedene aktivacije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov