S5/KA-001 Stol in S5/KA-030 Vajnež

Kaj in kako je bila izvedena aktivacija

Moderatorji: S57D, S58R

S5/KA-001 Stol in S5/KA-030 Vajnež

OdgovorNapisal/-a s52o » 18 Avg 2011, 20:59

Skupaj z Juretom S53JP sva se ponovno podala na Karavanke. Pridružil se nama je še Juretov prijatelj Anže in skupaj smo
obiskali najvišji vrh Karavank - Stol, ki nosi SOTA referenčno oznako S5/KA-001. To je bil že moj 8 obisk najvišjega vrha
Karavank in moja četrta zaporedna aktivacija Stola... :P Po aktivaciji Stola smo se odpravil še na dobro uro hoje oddaljeni Vajnež.
Svojo pot smo začeli zjutraj malo po sedmi uri nekje nad Valvazorjevo kočo, kjer smo v smeri Potoške planine pustili avto.

Slika

Od tu smo se sprehodili do Žirovniške planine in nato naprej po Žirovniški poti proti vrhu. Bili smo zgodnji, zato smo ves čas hodili po senci:

Slika

Slika

Po uri in pol hoje smo prišli do razpotja, kjer ena pot vodi proti koči , druga proti sedlu med vrhom in kočo. Mi smo se odločili, da gremo najprej do sedla in od tam direktno na vrh.

Slika

Slika

Na vrhu Stola smo imeli lepo sončno vreme z vetrom, zato je bil razgled proti Bledu čudovit:

Slika

Uspešno sva izvedla SOTA aktivacijo vrha na 7, 14 , 28, 50, 70, 145 in 433 MHz. Kljub sredini tedna imava v logu lepo število zvez z sledečimi Dxcc: S5, OE, DL, HA, OK, G, HB9, EA, SP, I,GW, GM.

Slika

Kasneje sva uspešno aktivirala tudi OE vrh:

Slika

Po končani aktivaciji smo se opravili proti Prešernovi koči na stolu, kjer smo si privoščili malico.

Slika

Našo aktivacijo Stola je pridno beležil APRS:

Slika

Po končani malici in počitku smo se odpravili proti našemu naslednjemu cilju - Vajnežu:

Slika

V bližini Potoškega stola smo pogledali na karto koliko imamo še do cilja:

Slika

In že smo prispeli na Vajneževo sedlo, kjer sta si fanta privoščila skok v sosednjo Avstrijo:

Slika

Tudi ta del poti je zabeležil APRS:

Slika

Ko smo prispeli na vrh Vajneža smo takoj začeli z SOTA aktivacijo:

Slika

Slika

Tudi tukaj sva uspešno izvedla aktivacijo na 7, 14, 28, 50 , 70, 145 in 433 MHz. Bila je prva KV aktivacija Vajneža, zato nekaj več
zvez in Dxcc : S5, OE, G, LA, UA, EA, ON, GW, SV, OZ, HB9, DL, OK

Po končani aktivaciji smo prečkali planino Belščico:

Slika

Slika

Slika

Tudi pri vračanju proti Potoški planini je bil potreben počitek:

Slika

Kmalu smo prispeli do izvira Urbas, kjer je prijal požirek hladne vode:

Slika

Od tu smo se mimo Potoške planine sprehodili do avta in po dobrih osmih urah zaključili krog - našo aktivacijo Stola in Vajneža:

Slika

Slika

Hvala vsem za zveze in spote na SOTAwatch.

73, Jure - S53JP in Zvone - S57PZ
s52o
 
Prispevkov: 406
Pridružen: 02 Sep 2004, 21:04
Kraj: Hotavlje JN76BC

Re: S5/KA-001 Stol in S5/KA-030 Vajnež

OdgovorNapisal/-a s52o » 17 Avg 2017, 17:03

Škoda, da so se slike izgubile , oziroma da ne deluje več Slikomat...
Mogoče bi bilo pametno, da se administratorji odločijo za možnost naložitve slik na forum v večjem številu - velikosti slik.

Danes sem bil ponovno, tako kot vsako leto, na Stolu in Vajnežu. Za spremembo sem "track" posnel z Polar M400 pametno uro.

Slika

Z menoj je bila žena, porabila sva za celotni 12 KM krog od Potoške planine, čez Stol in Vajnež ter nazaj 6 ur in 42 minut. V času sta upoštevani tudi obe SOTA aktivaciji.
Skupaj 42 QSO na 14, 145 in 433 MHz. Hvala vsem za zveze in spote na SOTAwatch.

Zvone
s52o
 
Prispevkov: 406
Pridružen: 02 Sep 2004, 21:04
Kraj: Hotavlje JN76BC


Vrni se na Izvedene aktivacije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov