S5/PK-003 Mulejev vrh

Kaj in kako je bila izvedena aktivacija

Moderatorji: S57D, S58R

S5/PK-003 Mulejev vrh

OdgovorNapisal/-a s57ms » 12 Avg 2011, 00:45

Tretji dan našega bivanja na Kopah sem se odločil , da aktiviram še tretji najvišji vrh Pohorja Mulejev vrh z referenčno številko S5/PK-003.Zapeljal sem se do Slovenj Gradca in skozi Mislinjo v kanjon Mislinjski graben oz nekje sem prebral tudi Mislinjski jarek. To je dolga soteska ,ki se vije od Mislinje proti Pohorju. Cesta je prvo kar precej km ovinkasta ob rečici Mislinji in vodi vodoravno. Šele pri razcepu kjer je sotočje dveh potokov in na karti označen kot Pestotnik zavijemo levo čez most in sedaj sledimo rečici Glažuta. Tu se makadamska cesta prične tudi strmo dvigovati do prvega opuščenega objekta z imenom Stara Glažuta. Na razpotju sem zavil desno proti Rogli in se po na novo spluženi cesti peljal še kakšna dva kilometra, dokler se mi cesta ni zazdela preslaba. Peš sem nadaljeval po makadamsko blatni cesti dokler se ta ni pričela spuščati in ravno na tistem mestu našel stezico, ki je šla proti glavnemu grebenu Pohorja. Po slabo shojeni stezi sem v 15 minutah prišel do glavne poti z oznako 1 kar pomeni slovenska planinska transferzala, ki vodi od Pohorja do Ankarana, kar seveda sedaj že vsi veste. Po njej sem šel v smeri Rogle do table, ki so označevale Lovrenška jezera. Čeprav to ni bilo v smeri Mulejevega vrha, ki sem ga izbral za današnjo aktivacijo sem si šel ta jezera ogledat.
Slika

Ni mi bilo žal saj tu nisem bil že precej let. Ko sem zapuščal Lovrenška jezera, sem se z Garminom v roki kar direktno odpravil proti Mulejevem vrhu po slabo shojenem kolovozu. Kmalu mi je bilo jasno zakaj tu nihče ne hodi, saj je bil kolovoz precej močviren tudi z globljimi lužicami in sem večkrat moral delat velike obhode.
Slika

Ko sem bil spet na trdnih tleh, pa sem šel le še čez dve jasi in že sem se znašel pred malo kočico in več stolpi s celimi sistemi anten na Mulejevem vrhu. No Garmin mi je kazal, da je pravi SOTA vrh še nekaj deset metrov naprej čez manjšo jaso, kjer sem res na manjšem kupčku našel kamen, ki je označeval vrh. Aktivacija je potekala normalno, prvo na 2m in 70 cm nato pa sem postavil še fiberglas za KV anteno in naredl še dovolj zvez na 7MHz. Že prva veza na 7MHz je bila s postajo OE5PEN/P na OE/OO-99 od koder sem ga slišal odlično. Vprašal sem ga, če je njegova frekvenca, pa je rekel, da naj kar nadaljujem s klicanjem, da on samo posluša. Naredil sem še malo serijo zvez z lovci, potem pa se je čisto ustavilo.
Slika

Očitno sej je tudi vreme nekaj kuhalo in postajalo je vse bolj črno. Naredil sem še 3 zveze na 14MHz in spokal opremo. Vrnil sem se po drugih stezicah do glavne poti in tam do avta.

https://picasaweb.google.com/s57ms.mark ... 33mS5PK003

73



Marko
s57ms
 
Prispevkov: 35
Pridružen: 02 Maj 2005, 21:37

Vrni se na Izvedene aktivacije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov