S5/PK-001 Črni vrh

Kaj in kako je bila izvedena aktivacija

Moderatorji: S57D, S58R

S5/PK-001 Črni vrh

OdgovorNapisal/-a s57ms » 10 Avg 2011, 22:17

V soboto 30.7. je na Kopah vse dopoldne deževalo. Okoli dvanajste ure pa se je zjasnilo in tudi nekaj sonca se je pokazalo.To je pomenilo , da lahko pričnem z naslednjo Sota aktivacijo v tistem področju.Ženske so šle v Sloven Gradec na ogled mesta in na kavo,jaz pa sem se zapeljal do Grmovškovega doma.Povzpel sem se po trasi smučišča ,ki je za začetnike in užival v hoji po lepih terenih.
Slika

Ustavil sem se ob čredi konj , ki so se mirno pasli in me še opazili niso.Malo pred vrhom sem našel še edino označbo ,ki je kazala smer za Črni vrh.

Slika

Do vrha me je ločil le še položen travnik in po približno 45 minutah prijetnega sprehoda sem se znašel na klopci pred velikim obeležjem.
Prvo sem postavil anteno za 2m in 70cm in opravil aktivacijo na teh bandih.

Slika

Sledilo je še postavljanje fiberglasa in postavitev inverted V antene .Aktiviral sem najvišji vrh Pohorja S5/PK-001 še na 40m področju SSB kjer mi je uspelo narediti še 25 vez.Zadovoljen z opravljenim sem se po isti poti vrnil do Grmovškovega doma kjer me je ujelo ponovno rahlo rosenje.Do koče na Mali Kopi kjer smo imeli "bazo" ta vikend sem prišel ravno prav na pozno kosilo -večerjo.Pred vrati pa me je poskušal prestrašit pohorski škrat :)

hvala vsem za vezo

https://picasaweb.google.com/s57ms.mark ... 43mS5PK001

73 de S57MS
s57ms
 
Prispevkov: 35
Pridružen: 02 Maj 2005, 21:37

Vrni se na Izvedene aktivacije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov