s5/PK-002 Velika Kopa

Kaj in kako je bila izvedena aktivacija

Moderatorji: S57D, S58R

s5/PK-002 Velika Kopa

OdgovorNapisal/-a s57ms » 09 Avg 2011, 21:57

Da bomo preživeli vikend na Kopah od 29.7 do 31.07. 2011 smo se doma odločili potem ,ko nas je svakinja povabila v kočo na Mali Kopi ,ki jo je najela pri svojem sindikatu v firmi.V petek sem po službi pobral še hčero in njeno sestrično in smo se odpeljali proti Štajerski in naprej na Koroško skozi Sloven Gradec na Kope v bližino Partizanskega doma.Žena in svakinja sta nas pričakale s poznim kosilom in potem sem ocenil , da je še dovolj časa za aktivacijo Velike Kope z referenčno številko S5/PK-002.Pohitel sem in bil v dobre pol ure na vrhu. Zadnje aktivacije na 2m in 70cm bandu opravljam z vertikalno anteno ,ki jo pritdim na fiberglas in dvignem kakšne 4 do 5 m kolikor dopušča kabel .

aktivacija  S5 PK-002.jpg
aktivacija S5 PK-002.jpg (37.41 KiB) Videno 2424 krat


Izkazalo se je za solidno rešitev in tudi tokrat sem kljub pozni uri uspel narediti nekaj vez na 2m.Postavil sem tudi anteno za 6m in KV In pred mrakom naredil še eno vezo na 50MHz SSB z Juretom S57AJJ v Radovljico , s Francijem S57ILF na Jesenicah pa nama ni uspelo.Tudi na KV sem še nekaj časa klical a ,ker se je znočilo sem moral pospraviti ham opremo.V soju čelne svetilke sem se že v temi spustil nazaj do koče, kjer me je čakala v kleti že razgreta savna.Aktivacija je uspela in veselil sem se že naslednjega dneva za nove »podvige«
Hvala vsem za vezo

Še nekaj slik
https://picasaweb.google.com/s57ms.mark ... 41mS5PK002

73 Marko
s57ms
 
Prispevkov: 35
Pridružen: 02 Maj 2005, 21:37

Vrni se na Izvedene aktivacije

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 4 gostov