S5/KS-051 Gora Oljka in S5/KS-061 Brezovec, 26.6.2011

Kaj in kako je bila izvedena aktivacija

Moderatorji: S57D, S58R

S5/KS-051 Gora Oljka in S5/KS-061 Brezovec, 26.6.2011

OdgovorNapisal/-a S57BNX » 13 Jul 2011, 08:23

Zbudila sem se v prelepo sončno nedeljsko jutro. Greh bi bil tičati doma. Po drugi strani pa mi je vest branila preganjati Miloša po hribih, ker sva imela za seboj kar nekaj prevoženih kilometrov od prejšnjega dne. Med pripravljanjem kosila sem v mislih pohajkovala po hribih, ki bi bili kljub temu lahko potencialni cilj SOTA aktivacije tistega dne. Na pomoč mi je priskočil Miro S52ON. Z Milošem sta se namreč dogovorila za nedeljsko kavo nekje na poti med našimi QTHji, da nova CW ročka pride do lastnika. »Kaj, če bi bilo to kje na kakšnem hribu?«, sem upajoče vprašala. Do takrat še nisem vedela, da ima Miro zelo izostren okus za dobro kavo. »A na SOTO bi rada šla,« je takoj povzel bistvo stvari. »OK, gremo najprej na en hrib, potem pa na kavo.« In smo šli.

Gora Oljka S5/KS-051

Gora Oljka je 734m visok kraški osamelec, ki se dviga nad vzhodnim robom Savinjske doline. Nanjo vodi več pešpoti, a mi dobro vemo zakaj ima vse več SOTA aktivatorjev jeklene konjičke na štirikolesni pogon. Ob lepem suhem vremenu se lahko pripeljemo tik pod vrh. Seveda pa nanjo vodi veliko pešpoti z različnih smeri: iz Šmartnega ob Paki, Polzele, Rečice, Velenja, Andraža in Šoštanja. Na vrhu stoji veličastna romarska cerkev Sv. Križa iz 18. stoletja. Krasita jo dva zvonika, znamenit glavni oltar kiparja Ferdinanda Galla, Na nastavku je slika Fortunata Berganta "Kristus v vrtu Getsemani", zgoraj veliki križ, pod njim kip Žalostne Matere Božje, ob njej pa še kipa sv. Neže. Ob našem obisku je bila cerkev odprta, zato smo si jo lahko ogledali. Na žalost pa nismo mogli v zvonik, od koder mora biti razgled še veličastnejši. Poleg cerkve stoji tudi lepo vzdrževan planinski dom s 50 ležišči.

Da ne bi preveč motila ostalih planincev, sva z Milošem vrh aktivirala z zahodne strani, tik ob obzidju, ki obdaja romarsko cerkev. Aktivirala sva samo UKV območje, ker nisva mogla pustiti najinih gostiteljev predolgo čakati. Miro se je namreč odločil, da bo vrh aktiviral kdaj drugič, njegove žene Sonje S56BPS pa tovrstna radioaktivnost ne privlači. Za uspešnost aktivacije se prav lepo zahvaljujeva vsem sogovornikom, starim znancem in tudi tistim, s katerimi sva se tokrat slišala prvič. Srčno upava, da to ni zadnjič.
Slika

Brezovec S5/KS-061

Prelep razgled na Šaleško dolino nam je kar sam ponudil še en hrib za aktivacijo. To je 857m visoki Brezovec. Najprej pa smo morali na dogovorjeno kavo. Miro zatrjuje, da na bencinskem servisu v Letušu strežejo najboljšo in res je bila tako dobra, da smo tisti dan spili še tri.

Brezovec S5/KS-061 spada med slovenske SOTA vrhove od 01.6.2009. Na njegov poraščen vrh smo prišli po kakšnih dvajsetih minutah zmerne hoje. Pot nas je najprej peljala čez travnat pašnik, nato pa po lepi zmerno strmi gozdni poti na označen vrh. Razgled se s tistim z gore Oljke seveda ne da primerjati, nama je pa aktivacija kljub temu polepšala nedeljsko popoldne.
Slika

Hvala vsem sogovornikom za zveze, Sonji in Miru pa za zanimiv nedeljski popoldan!

73, Sabina S57BNX
Uporabniški avatar
S57BNX
 
Prispevkov: 39
Pridružen: 25 Sep 2008, 15:40
Kraj: Ljubljana - JN76GC

Vrni se na Izvedene aktivacije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov