S5/CP-026 Sv. Jakob, 18.5.2011

Kaj in kako je bila izvedena aktivacija

Moderatorji: S57D, S58R

S5/CP-026 Sv. Jakob, 18.5.2011

OdgovorNapisal/-a S57D » 19 Maj 2011, 13:19

Tokratna SOTA aktivacija 806m visokega Sv. Jakoba, S5/CP-026, je bila nekaj posebnega, saj se nama je pridružil tudi Dzianis, DD1LD, ki je ta teden na službenem potovanju v Sloveniji. Z Dzianisom, ki je glavni v nemškem delu MT SOTA - German Alps, sem se prvič srečal leta 2009 v Friedrichshafnu na sejmu Ham Radio. Prav prijetno sva poklepetala in si izmenjala nekaj podatkov in izkušenj s SOTA aktivnosti. Sledil je seveda obvezen vpis v knjigo gostov SOTA stojnice in izmenjava QSL kartic. Leta 2010 sem računal,da se bom z Dzianisom ponovno srečal, vendar ga na sejmu ni bilo, ker je imel pomembnejše opravke. Tudi letos, vsakič, ko je govora o obisku sejma v Friedrichshafnu, sem se spomnil nanj z upanjem, da bi se še kdaj videla ...

Letos sem trdno odločen, da pojdem na radioamatersko "romanje" v Friedrichshafen, te "radioamaterske Meke", katere obisk je obvezen za vsakega radioamaterja, ki da kaj nase. :D Veseli in tako težko pričakovani dogodek se bo zgodil prihodnji mesec in sredi priprav nanj - saj si je treba zagotoviti dopust in urediti dežurstvo - me preseneti EMail v katerem mi Dzianis sporoča, da bo od ponedeljka do petka na službenem potovanju v Sloveniji in da bi bilo lepo, če bi se lahko po službenih obveznostih kaj videli in mogoče, če bo čas dopuščal naredili skupaj tudi SOTA aktivacijo. Seveda sem mu takoj odpisal, da je dobrodošel in da se veselimo njegovega obiska, ter smo seveda pripravljeni tudi na skupno SOTA aktivacijo slovenskega hriba. Ker ima Dzianis zelo natrpan urnik, smo se lahko dobili šele v torek zvečer. Pogovor o SOTA aktivnosti v Nemčiji in Sloveniji je stekel ob zdravici s šampanjcem in obloženi mizi:
Slika

Pogovorili smo se o vsem, o lepem in manj lepem dogajanju na radioamaterski sceni. In lahko povem, da se manj lepe stvari ne dogajajo samo v Sloveniji, ampak tudi drugod. Presenetilo naju je, kako zelo je slovenska SOTA aktivnost poznana v Nemčiji prav po zaslugi naših reportaž z obilico slik, ki jih objavljamo na forumih, ter potem objavimo kazalce na SOTAwatch reflektorju in v Facebook S5 SOTA skupini. Sabina je prav nejeverno poslušala, ko ji je Dzianis razlagal, kako zelo poznana SOTA aktivatorka je in da jo v nemškem delu SOTA German Alps dajejo za zgled drugim operaterjem, ki se ukvarjajo s SOTA aktivnostjo. Kaj takega Sabina res ni pričakovala in si to seveda šteje v veliko čast. Ja, Sabina, letos boš morala iti z menoj v Friedrichshafen. :D Ob prijetnem druženju, klepetu in dobri hrani in pijači čas hitro mine in ura je bila čez polnoč, ko sem Dzianisa odpeljal nazaj v hotel.

Dogovorili smo se, da zaradi Dzianisove službene prezasedenosti, poskušamo SOTA aktivacijo opraviti v četrtek, vendar naju je v sredo pozno popoldan presenetil telefonski klic, saj se je Dzianisu spremenil urnik službenih obveznosti, tako da v četrtek po vsej verjetnosti ne bo imel časa, v petek pa odpotuje domov. Torej je edina možnost, da se takoj odpravimo v hribe, da bo imel Dzianis v logu vpisano vsaj eno SOTA aktivnost iz Slovenije. Nahrbtniki z opremo so kar poleteli v prtljažnik avtomobila in že sva na poti v mesto, kjer pred hotelom pobereva Dzianisa in že smo na poti na S5 SOTA avanturo. Ker smo pozni, si temu primerno izberemo tudi hrib, ki je hitro dostopen in kjer ni potrebno veliko hoje do vrha: Sv. Jakob S5/CP-026.

Proti vrhu se odpravimo kar po bližnjici, po strmini z improviziranimi stopnicami. Dzianis kar ne more verjeti svojim očem, saj Sabina brez kakršnih koli problemov "leti" proti vrhu hriba. Skrbijo ga stopnice, skrbi ga strmina, ter dejstvo, da Sabina ne vidi. Ne zaveda pa se dejstva da sva, Sabina in jaz, uigran par ...

Sabina in Dzianis pričneta z delom na 145MHz, jaz se pa medtem lotim postavljanja opreme za HF in 70MHz:
Slika Slika Slika Slika

Dzianis S5/DD1LD/P na 7MHz CW:
Slika Slika Slika Slika

Delo na 70MHz področju v Nemčiji ni dovoljeno (prav tako je prepovedano delo v portablu na 50MHz :roll: ), zato je delo na 4m bandu pomenilo višek Dzianisove SOTA aktivacije:
Slika

Joj, kako smo srečni po vzpostavljenih prvih zvezah na 70MHz :D :
Slika Slika

Hvala vsem za spote in za zveze, Dzianis že načrtuje počitnice v Sloveniji :D , saj ni verjel svojim očem, ko je imel v logu po nekaj minutah dela dvomestno število zvez. Povedal je, da bi se za kaj takega moral v Nemčiji truditi nekaj ur. Pravzaprav je bil pri nas prijetno presenečen nad kar nekaj dejstvi, saj ga je med vožnjo skrbelo ali bo imel dovolj zvez za uspešno SOTA aktivacijo. Jaz sem mu razložil, da so to odvečne skrbi, nasmešek na obraz pa se mu je izrisal, ko je doživel pravi nepričakovani pileup slovenskih radioamaterjev. Zatorej še enkrat hvala vsem tistim, ki so se nam oglasili in Dzianisu polepšali dan.

Opremo smo pospravljali v trdi temi. Nato sva Dzianisa peljala nazaj v Ljubljano, vendar ne v hotel, ampak na Ljubljanski grad na večerno okrepčilo v kavarni in na ogled nočnega razgleda po Ljubljani. In tako je bila ura skoraj polnoč, ko smo se pred hotelom poslovili ....

73, Miloš S57D
SWL: S5-RS-001 EX: S52DM, YT3DM, YU3TEU, YU3-RS-1088
Uporabniški avatar
S57D
Moderator
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: 01 Maj 2003, 16:09
Kraj: Ljubljana - JN76GC

Re: S5/CP-026 Sv. Jakob, 18.5.2011

OdgovorNapisal/-a S57GB » 19 Maj 2011, 14:04

krasen prispevek nimam kaj dodati, le tako naprej. :D
73 de Boštjan S57GB
antena je važna!
Uporabniški avatar
S57GB
 
Prispevkov: 271
Pridružen: 12 Mar 2006, 11:05
Kraj: LJ-Podgorica-JN76HC

Re: S5/CP-026 Sv. Jakob, 18.5.2011

OdgovorNapisal/-a S57D » 19 Maj 2011, 14:09

Dzianis je že napovedal svojo vrnitev v Slovenijo, vendar bo takrat na počitnicah, tako da se bo lahko posvetil samo SOTA aktivnosti. In takrat ga bomo peljali na "prave" hribe, saj sedaj zaradi pomanjkanja časa to ni bilo mogoče. Obstaja zelo majčkena možnost za danes zvečer, če bo prilika me bo Dzianis poklical po telefonu in potem akcija ....

73, Miloš S57D
SWL: S5-RS-001 EX: S52DM, YT3DM, YU3TEU, YU3-RS-1088
Uporabniški avatar
S57D
Moderator
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: 01 Maj 2003, 16:09
Kraj: Ljubljana - JN76GC

Re: S5/CP-026 Sv. Jakob, 18.5.2011

OdgovorNapisal/-a S57XX » 21 Maj 2011, 06:51

:D očitno je res leteči, saj sem ga par dni prej delal iz OE. Ma podobno službo kot Rene, DL1JRM, ki ga je tudi cel svet poln :wink:?
LP Jure
S57XX
 
Prispevkov: 676
Pridružen: 28 Feb 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka


Vrni se na Izvedene aktivacije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov