S5/BI-004 Mrzlica, 1.1.2011

Kaj in kako je bila izvedena aktivacija

Moderatorji: S57D, S58R

S5/BI-004 Mrzlica, 1.1.2011

OdgovorNapisal/-a S57BNX » 04 Jan 2011, 14:14

Čisto nepričakovano je prišla na mojo prehojeno pot, kot darilo. Kaj je lepšega, kot pričeti novo leto z novo osvojenim vrhom? Za svojo zadnjo SOTA aktivacijo v lanskem letu sta si jo izbrala Jaka S51JS in Toni S51TS, Miloš pa jo je predlagal v soboto zjutraj, kot najino prvo letošnjo SOTA aktivnost. 1122m visoka Mrzlica, S5/BI-004, leži v osrednjem severnem delu Posavskega hribovja. Nanjo vodi več poti z različnih smeri. Midva sva se je lotila z Zasavja, preko Trbovelj in čez Preval proti vrhu:
Slika

Resnici na ljubo moram priznati, da naju je mikalo ugotoviti kako se kaj najin novi jekleni konjiček obnaša v zimskih razmerah v primerjavi s prejšnjim. Rezultat naju je navdušil. Kljub lepemu sončnemu vremenu so namreč na poti na Mrzlico vladale prave zimske razmere, kot se za ta čas tudi spodobi. Cesta je bila snežena in pomrznjena in na lepo urejenih parkiriščih ob poti vse polno avtomobilov. Koča na Mrzlici je namreč ena od najbolj obiskanih planinskih koč v Sloveniji. Midva sva nadaljevala z vožnjo po cesti vse do snežnega zameta, kateri nama je preprečil nadaljnjo vožnjo. Sledil je adrenalinski obrat avta in parkiranje malo nižje ob poti.

Na izhodišču:
Slika

Če sem slučajno mislila, da tisti dan ne bom preveč hodila, sem se zmotila. Do vrha sva potrebovala še 30 minut zmerne hoje. Zmrznjen sneg pod nogami me je opomnil, da bo potrebno s seboj nositi tudi dereze. Pogled proti vrhu:
Slika Slika

Sam vrh Mrzlice je bil kopen. Blato po tleh je dalo vedeti, da temperatura ni pod ničlo. Veter nama je popestril aktivacijo. In seveda vsem dobro znane motnje vseh mogočih oddajnikov, ki zavzemajo zračni prostor tam okoli:
Slika

Na vrhu je razgledna plošča, ki omogoča boljšo orientacijo, v ozadju se vidi planinski dom:
Slika

Midva sva se zatekla v zavetje hišice, ki je v lasti Društva radioamaterjev Trbovlje, S59DOR:
Slika

Miloš je anteno za KV pritrdil na pohodno palico ob jeklenico radioamaterskega stolpa in pričel z delom na 7MHz:
Slika Slika Slika

Delo je steklo šele, ko mu je dal Miro S52ON spot na DXcluster. Jaz pa sem delala na 144MHz. V začetku sem imela občutek, da bom z aktivacije odšla z dolgim nosom. Najprej mi je veter dvakrat podrl anteno, na originalno (gumi) pa tudi ni šlo tako, kakor sem pričakovala. Motnje so pač delale svoje. Po začetnih težavah se je stvar uredila. Zveze so stekle in moje navdušenje je bilo vedno večje. Za največje presenečenje je poskrbel Pišta HA2MI (QRB =142km), katerega sem v hipnem presenečenju zamenjala za TV motnje, pa me je Miloš hitro postavil na realna tla: »To je Madžar! Hitro ga pokliči, da se ne bo naveličal!«

Razgled z vrha Mrzlice:
Slika

Na vrhu sva vztrajala toliko časa, da sva naredila še zvezo z Juretom S53JP in Zvonetom S57PZ na S5/CP-010. Potem pa sva se skozi gozd vrnila do avta. Za pot proti domu sva si izbrala cesto skozi Prebold, k čemur naju je že prej nagovarjala GPS gospodična.

Hvala vsem za zveze, spote in lepe želje ob novem letu.

73, Sabina S57BNX
Uporabniški avatar
S57BNX
 
Prispevkov: 39
Pridružen: 25 Sep 2008, 15:40
Kraj: Ljubljana - JN76GC

Vrni se na Izvedene aktivacije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov