S5/KS-018 Uršlja gora

Kaj in kako je bila izvedena aktivacija

Moderatorji: S57D, S58R

S5/KS-018 Uršlja gora

OdgovorNapisal/-a s50ld » 19 Dec 2010, 21:44

No po dolgem času se tudi jaz odločim za SOTA aktivnost in izbira vrha ni naključje ...

Cca. 14dni nazaj iz Koroškega aerokluba Slovenj Gradec, katerega član sem, dobim po e-mailu vabilo na 35. tradicionalni pohod na Uršljo goro - Datum: 18.12.2010 ...

In ker nekako na tako goro človek ne gre prvič sam, sploh pa ne v zimskih razmerah, se odločim da se jim pridružim ...

Večer pred pohodom si že vse lepo pripravil, nahrbtnik spakiran, malica pripravljena, postaja na polnjenju, DK7ZB antena namontirana na nahrbtnik ... Vse pod kontrolo ...

Pride jutro na dan pohoda ... VREMENSKA KATASTOFA! Turobno oblačno in pada sneg in ponoči ga je v dolini napadalo cca. 20 cm ...

Vseeno me to ne prestraši in si rečem: Na vrhu bo SONCE!!! Gremo mi dalje s pripravami ...

Predno štartam počistim avto od snega in hitro ugotovim, da moje odlašanje z nakupom gamaš dobiva vedno manj podpore, zato pred zborom hitro v trgovino, kar se kasneje izkaže za ZELO PAMETNO odločitev ... HI!

Skoraj točno ob 9h prispem na prvo zborno mesto: Royal pub v SG ...

Počasi se nabiramo in nočno sneženje že počasi kaže zobe ... padajo prve odpovedi, vendar se nas vseeno nabere 7 zanesenjakov, eden (kasneje se izkaže da so trije) nas čaka v Kotljah, za enega se pa še ne ve ali se bo sploh uspel pripeljati s hriba dol, ker ga je zamedlo ...

S krepko zamudo več kot 1h se odpravimo proti našemu izhodišču: Navrske ledine - Smučarska koča ...

Tam se napravimo, nataknemo/namestimo gamaše, nabrusimo palice in nekaj čez 11 krenemo v hrib ...
Slika

Imamo velikansko srečo, ker na sami Uršlji gori ni padlo veliko snega in da sam sneg ni težak, večinoma gazimo v cca 20cm lahkega pršiča in je hoja za take razmere lahka ...
Slika

Ena mala pavza med vzponom (letalski kolega s hčerko)
Slika

Po dobrih 2h hoje nas malo pred vrhom pričaka tak razgled
Slika

Čestitke za osvojitev vrha ... HI!
Slika

Malo poziranja pri križu
Slika

In glej ga glej za nami primaršira še enajsti član odprave, ki se je uspel odkopati s hriba, priti v dolino in nas ujeti na vrhu Uršlje ... No ja no ... Ujel je mene, ki sem bil najpočasnejši ... Kondicija je pa ostala tako ali tako v dolini .. HI!
Slika

PPS-a žal nisem slikal, postavil pa sem si ga cca 10m stran od ograje oddajnika v smeri Velenja in si bližje nisem "upam", ker je oddajnik stražil velik glasen kuža ... HI!

Ker pošteno zamujam kar z gumico pokličem na 145.575, če je prosto in dobim odgovor: JE JE Ti sam začni ...

CQ CQ in takoj dobim odgovor S57MB, takoj za njim še S57PY ...

In nato "mikro" pile-up ... Mikro, ker sem tako hitro zaklučil, ker so mi na vrhu navkljub prelepemu sončku skoraj zmrznili prsti, ker nisem imel pravih rokvic za delo s postajo in pisanje ... smučarske so predebele, brez njih se pa ne da dolgo delat ...

Pa tudi DK7ZB je nekaj odpovedala poslušnost ko sem probal z njo ...

Tako da se vsem opravičujem, ker sem bil samo 10 minut v luftu in tudi izpustil aktivacijo na 70cm ...

Mraz me je pregnal v kočo na čaj in joto s klobaso, kjer na koči pritrjen termometer na sončku kaže -15 stopinj + malč je pihal veter ...

Po okrepčilu nekaj čez 15h krenemo nazaj v dolino ...

Še zadnji pogled na oddajnik
Slika

In lepo nazaj v dolino proti avtom
Slika

Prelepo izkoriščen dan, ki bi ga bilo zelo grdo, če bi ga izpustil ...

Dobra družba tako in drugače ... tudi na bandu ... kratko a sladko ...

vse skupaj naredim 10 zvez ... Hvala Jaka S51JS za spot!

Hvala vsem za zveze, ki so že vpisne v SOTA database ...

Žal tokrat nobene S2S zveze ...

Do prihodnič!
s50ld
 
Prispevkov: 258
Pridružen: 25 Feb 2009, 13:43
Kraj: LJ/SG

Vrni se na Izvedene aktivacije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov