S5/CP-010 Vrhovčev grič

Kaj in kako je bila izvedena aktivacija

Moderatorji: S57D, S58R

S5/CP-010 Vrhovčev grič

OdgovorNapisal/-a s52o » 05 Dec 2010, 15:55

Po daljšem slabem ( beri sneženem ) vremenu se je danes res končno naredil lep nedeljski dan, ki je kar vabil na SOTA aktivacijo. Odločim se za lažje dostopen vrh, ki pa mora biti višji od 1000 metrov saj mi le tako prinese aktivacija dodatne tri točke. Ker Vrhovčev grič, ki nosi SOTA referenco S5/CP-010 zelo dobro poznam, saj je do nedavnega na njem bila klubska tekmovalna lokacija izbira ni bila težka. Tokrat v avto razen SOTA opreme naložim še snežne verige in lopato. Nove zimske gume na mojem Picasu so odlično opravile svoje delo saj sem brez težav premagal slabih 500 višinskih metrov in zasneženo cesto. Res je tudi, da nasproti ni bilo nobenega avta, če bi moral ustavit , naprej ne bi šlo brez montaže verig na pogonska kolesa.

Slika

Po slabih tridesetih minutah vožnje od doma sem končno zagledal moj cilj, od tu se peljem še nekaj sto metrov in parkiram pri bljižnji domačiji.

Slika

Do vrha je slabih sto metrov višinske razlike in kakšnih štiristo metrov poti katere sem v celoti pregazil. Snega je okrog sto centimetrov na napihanih delih se ugrezneš tudi do ramen. Ker je vrh v tem letnem času zanimiv samo za radioamaterje sem se podal v cel sneg:

Slika

Za mano pa so ostale samo globoke sledi:

Slika

Razgledi na vse strani so bili čudoviti:

Slika

Slika

Slika

Slika

Svoj PPS si uredim na robu gozda na meji še dovoljenega odmika, saj se mi ni več gazilo še 50 metrov naprej v zasneženi gozd:

Slika

Ker je bilo snega več kot dovolj sem svojo 4 metrsko ribiško palico zapiči kar v poteptan sneg in sidranje antene ni bilo potrebno. Začel sem na 7 MHz, nato 14 MHz in zaključi na UKV-ju. Skupaj sem v log vpisal 28 QSO na 7, 14, 70, 145 in 433 MHz. Zveze so bile vzpostavljene z sledečimi državami: S5, G, 3V8, GW, SA, LA, DL, PA, OK, ON, HA in HB9.

Nazaj proti avtu je šlo precej lažje, saj sem vse delo opravil na poti navzgor. Še nekaj utrinkov poti v dolino:

Slika

Slika

Hvala vsem za QSO in spote na SOTAwatch in DXclustru.

73, Zvone S57PZ
s52o
 
Prispevkov: 406
Pridružen: 02 Sep 2004, 21:04
Kraj: Hotavlje JN76BC

Re: S5/CP-010 Vrhovčev grič

OdgovorNapisal/-a s52o » 18 Dec 2010, 05:18

Hoj,

še kratek video posnetek aktivacije:

http://www.youtube.com/watch?v=QTVNsfQINoQ

73, Zvone
s52o
 
Prispevkov: 406
Pridružen: 02 Sep 2004, 21:04
Kraj: Hotavlje JN76BC


Vrni se na Izvedene aktivacije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov