SCC Novice

Glasila, revije, strokovne knjige, recenzije, ...

SCC Novice

OdgovorNapisal/-a s57j » 16 Dec 2006, 22:52

Pozdravljeni!

Zadnja letošnja številka SCC Novic (16/12/2006) je na voljo na spletnih straneh SCC
http://lea.hamradio.si/~scc/novice/novice.htm
Novice obsegajo 34 strani, PDF datoteka je velika 1,66 Mb

Vsebina 6. številke:

S50A: Naše novice in mi
Zapisnik občnega zbora SCC
CQWW – SSB – komentarji tekmovalcev
CQWW - CW– komentarji tekmovalcev
S57J: Kako do DXCC diplom s sistemom LoTW
S57J: Bill - KH6/N0CO
S50XX: Zanimivosti, Koledar tekmovanj, DX aktivnosti

Prijetno branje vam želi uredništvo SCC Novic.

LP Janez, S57J
s57j
 
Prispevkov: 242
Pridružen: 14 Mar 2004, 08:48

SCC Novice na Havajih

OdgovorNapisal/-a s57j » 24 Dec 2006, 13:26

----- Original Message -----
From: wnkn0co@aol.com
To: janez.cervek@siol.net
Sent: Wednesday, December 20, 2006 5:30 AM
Subject: Re: Slovenia contest club


Dear Janez,

I am honored that you have mentioned me in your very fine news paper. It is a superb news paper. Of course I will bring a copy to show off to my friends at our weekly DX breakfast, they are going to be very envious!!!

As you know radio conditions have been very poor to this part of the North Pacific. The SFI numbers have been improving some but still no "F" layer to get us directly over the North Pole. I have asked Santa for improvement next year,,,ha,ha I know that Hawaii is not the rarest DX but when you don't see us for awhile I'm sure it's a good QSO,,,,,so when we get our first openings to EU,,,,,we will give KH6 to as many EU stations as we can. I QSL 100 percent for first contact, new mode and new band via the bureau.

Please keep looking for us and hope to see you in my log very soon.

Thank you again for you interest in my station.

To you and your family,,,,,Merry Christmas and Happy New Year!!!!

Aloha and 73's, Bill KH6/N0CO



-----Original Message-----
From: janez.cervek@siol.net
To: WNKN0CO@aol.com
Sent: Tue, 19 Dec 2006 10:15 AM
Subject: Slovenia contest club


Hello, dear Bill!

Here I am again. If you want to see yourself in our newspaper, please go to http://lea.hamradio.si/~scc/novice/novice.htm

I wish a MERRY CHRISTMAS AND HAPPY NEW YEAR to you and yours.

Regards, Janez S57J


--------------------------------------------------------------------------------
Check out the new AOL. Most comprehensive set of free safety and security tools, free access to millions of high-quality videos from across the web, free AOL Mail and more.
s57j
 
Prispevkov: 242
Pridružen: 14 Mar 2004, 08:48

HAM SPIRIT

OdgovorNapisal/-a s53mj » 01 Feb 2007, 16:29

Lep pozdrav!

UO SCC je sprejel sklep, da je dostop do SCC Novic omogočen le svojim članom. To se nekako ne sklada s četrtim členom Ham spirita, ki pravi, da je radioamater:

"PRIJAZEN: Kadar je potrebno oddaja počasi in je potrpežljiv. Pomaga in svetuje začetnikom, upošteva druge radioamaterje in z njimi sodeluje. To so temelji radioamaterskega duha".

Janez, S53MJ.
Janez
s53mj
 
Prispevkov: 268
Pridružen: 11 Jul 2003, 08:31
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a S57D » 01 Feb 2007, 18:40

Če je pa temu tako, potem je pa zadnji čas, da radioklub Triglav S53APR začne zaračunavati uporabo svojih prostorov za dejavnosti SCC kluba. Tako bi bilo tudi prav, saj je sklep kluba, da se uporaba prostorov zunanjim uporabnikom zaračuna, saj je treba pokriti stroške kurjave, elektrike, vode, čiščenja ......
Izgleda, da je SCC klubu ob zastonjkiranju v prostorih radiokluba Triglav zrasel greben. Da ne bo pomote: SCC novice me niti pod razno ne zanimajo, gre za princip, lahko rečem tudi "ham spirit", katerega imamo ob najrazličnejših prilikah polna usta in ušesa. Kako bi bilo, če bi se ZRS domislila, da lahko repetitorje in packet radio omrežje uporabljajo samo člani ZRS? Tu lahko potegnemo paralelo. Toliko za razmislek o brezsmiselnem in neživljenskem sklepu SCC.

73, Miloš S57D
SWL: S5-RS-001 EX: S52DM, YT3DM, YU3TEU, YU3-RS-1088
Uporabniški avatar
S57D
Moderator
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: 01 Maj 2003, 16:09
Kraj: Ljubljana - JN76GC

OdgovorNapisal/-a s56oa » 01 Feb 2007, 19:29

Jaz imam občutek, da SCC želi izgraditi vzporedno organizacijo ZRSu in po možnosti slednjo nadomestiti. :-?

73 de S56OA - Ognjen
Member of S59DGO
http://www.s59dgo.org
Uporabniški avatar
s56oa
 
Prispevkov: 756
Pridružen: 23 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ilirska Bistrica, Slovenia

OdgovorNapisal/-a s55o » 01 Feb 2007, 19:38

Ok dajte se umirit.
Scc je že dolga leta najboljši izvozni artikel v slovenskem radioamaterstvu. Ljudje poznajo SCC, ZRS zadnjih 15 let bolj malo.

Mislim pa, da bi ob pravem pogovoru te dve organizaciji zaživele v simbiozi brez problema, le z malo pogajanja in prilagajanja z obeh strani.

Če se SCC odloči, da ne bo dal ljudem SCC novic je to samo stvar SCCja.

Sicer je velika škoda, ker sem jih z veseljem prebral, a konec koncev, če jaz kaj napišem sam odločam, ali dam v elektroniko ali CQ ali kam drugam.

Upam pa, da se bodo zadeve v prihodnosti spremenile...

lp
Boštjan

p.s. lunina mena se je začela...
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2525
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

OdgovorNapisal/-a s56oa » 01 Feb 2007, 19:55

Čakamo na simbiozo. Škodila nam definitivno ne bi. :wink:

73 de S56OA - Ognjen
Member of S59DGO
http://www.s59dgo.org
Uporabniški avatar
s56oa
 
Prispevkov: 756
Pridružen: 23 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ilirska Bistrica, Slovenia

OdgovorNapisal/-a s55m » 01 Feb 2007, 20:49

Hmmmm, že tako nisem bil član, sedaj imam pa še en razlog več, da nikoli ne bom.
A se bodo tudi pike, ki jih talamo SCC članom v tekmovanjih zaračunavale?
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

OdgovorNapisal/-a S57S » 02 Feb 2007, 06:40

Adi, raje se včlani in pomagaj poiskati kakšnega sponzorja, ki bo
pokril vedno večje stroške pošiljanja in izdelave plaket in diplom. Da o
delu okrog dnevnikov, ki se opravi zastonj, ne govorimo. In o pripravi SCC Novic, ki se opravi zastonj, prav tako. SCC pač nima zaledja, kot ga imajo ''veliki'', podprti s strani CQ Magazine, QST-ja in ARRL-ja. Je pa do sedaj imel pristop in natančnost pri obdelavi kontestov, ki jih organizira SCC, več pohval, kot graj.

Slučajno sem bil na tem sestanku in ideja je, da bi se za SCC Novice plačalo, če nisi član. Čas bo pokazal, ali je to smotrno. Še vedno se
lahko kasneje zadeva vrne v prvotno stanje, kolikor vem, pa članarina SCC, ki jo plačamo, komaj zadostuje za izvedbo SCC kontestov.
Konteste pa imamo radi. Tudi ti Adi, mar ne? Čestitke k super rezultatu
na 160m. Škoda le, ker pike odhajajo iz S5. (Moje mišljenje pač. Dejal sem S5, ne izrecno SCC!) Sicer pa, vsak tekmuje zase in po svojih načelih! In tako je tudi prav.

73, Aleksander, S57S
S57S
 
Prispevkov: 431
Pridružen: 10 Jan 2002, 01:00
Kraj: Golisce

OdgovorNapisal/-a S51U » 02 Feb 2007, 07:38

s56oa napisal/-a:Jaz imam občutek, da SCC želi izgraditi vzporedno organizacijo ZRSu in po možnosti slednjo nadomestiti. :-?

73 de S56OA - Ognjen


:roll: :roll: :roll:

Jaz pa z veseljem prečitam SCC novice in plačam SCC članarino.
Če bi vsi v S5 delali na tak način, bi bilo še veliko več dobrih rezultatov in nobenega kreganja....
Denar, denar, denar ... in slovenska nevoščljivost, mahhhhhhhh.

Ham Spirit ja ------> NO comment !
S51U ( ex: S5041U, S52FB, YT3FB, YU3AXR )
Uporabniški avatar
S51U
 
Prispevkov: 368
Pridružen: 12 Jul 2006, 12:50
Kraj: JN75GX

OdgovorNapisal/-a s55z » 02 Feb 2007, 08:30

Hmm, zakaj pa SCC noče biti član ZRS, tako kot vsak drug klub? Mnogo članov je včlanjenih v več klubov - ampak SCC hoče biti vzporedna organizacija. Sem prepričan, če bi bil SCC član ZRS, da bi se na nivoju ZRS našlo nekaj sredstev za diplome, pokale in ostalo pleharijo, pa tudi sredstava za tekmovalne ekipe in organizacijo tekmovanj... pač za KV dejavnosti, ki sedaj razen KVPja niso prav žive ...

Pravzaprav bi SCC lahko prevzel KV dejavnost v UO ZRS!

Vem tudi, da se QSLke šlepajo via člane drugih klubov, torej uporabljajo tudi ZRSjev QSL biro...

Pa ne me narobe razumet, vsa čast SCC, nekaj časa sem bil tudi sam član, ampak škoda se mi zdi, da se tako delijo moči, ko bi skupaj lahko naredili mnogo več!
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a s55m » 02 Feb 2007, 09:30

Bačko, škoda je samo, da je življenje tako kratko. V dobi interneta in poceni informacijske tehnologije res ni potrebno, da se za neke hoby novice plačuje. Tudi S5O (dve različni vsebini z SCC novicami, da se razumemo) izhaja brez naročnine in nikomur še ni padlo na pamet, da bi ga zaračunaval. Jaz tudi vseh svojih objav na internetu ne zaračunavam, moj prijatelj Andra YU1QT iali pa recimo W8JI in še veliko drugih prav tako ne.
SCC jemljem bolj kot elitizem (sedaj bo padalo po meni ....) .
V celotni svoji contest karijeri sem oddelal eno tekmovanje v organizaciji SCC (upam, da nisem kaj dolžen). Ravno to me moti (tako kot pri ZRS- delitev na člane in nečlane. Mar nismo vsi radioamaterji? Če enkrat odpraviš to delitev, potem ljudje veliko raje prispevajo za nekaj, kar je skupno dobro in efekt je ravno to, kar si želiš. Kar naenkrat so vsi člani.
Sam imam veliko raje družbo enakih.
O tem, da pike odhajajo iz S5 pa mislim, da ni točno :)
Jasno je razvidno iz rezultata, da sem 9A8WW jaz, tako kot je K1ZM=VY2ZM 9A2ZW=S52ZW,9A4ZM=S54M.......
Za kateri klub so šle pike? Eh, to je pa že drugo vprašanje.
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

OdgovorNapisal/-a S57Q » 02 Feb 2007, 12:25

Kaj ne sme bit tudi 9A8WW član SCC-a ?

Adi, do Marčevskega VHF je "samo" 28 dni !!!
Lep pozdrav, Tone - S57Q
S57Q
 
Prispevkov: 251
Pridružen: 11 Maj 2003, 08:01
Kraj: Sevnica

OdgovorNapisal/-a s55o » 02 Feb 2007, 13:00

No tole prepucavanje ne bo pripeljalo nikamor. Razen slabe volje, drugega ne bo.

V tem primeru nima nobeden, ne SCC, ki si s tem manjša mogočo bazo novih SCC članov in posledično znanja operaterjev na splošno ? (v statutu SCC je poslanstvo SCC malo drugače formulirano), kot v tem primeru ZRS, ki namesto, da bi poskušala sodelovati z enim najbolj vidnih klubov v s5 raje čaka, da vidi, kaj se bo naredilo s strani SCC za to sodelovanje....

Trenutno stanje v radioamaterstvu je takšno, da ne dovoljuje delitev na več taborov. Razmislite malo o tem v obeh taborih... raje vsak en korak vsak nazaj, pa bo! Že tako nas je malo, pa še te, bi nekateri radi na silo razdelili. Če bo s5 hamovstvo šlo po tej poti, se nam težka piše...

Mislim, da bi bilo potrebno zamere s prejšnjega stoletja končno enkrat zakopati, vdihniti 2x in postaviti nove temelje za sodelovanje.

Upam, da se bo žogica umirila, pa še polna luna je, tako da fantje, pazljivo!

lp
B
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2525
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

OdgovorNapisal/-a s56oa » 02 Feb 2007, 13:40

Boštjan, na pogovorih po posvetu prejšnjo soboto smo namreč slišali drugačno štorijo glede odnosov med SCC in ZRS. :(
Načeloma pa nihče ne osporava SCCju njegovih kvalitet, kar pa ne pomeni, da je prav, da se skrivajo v svoje okope. ZRS je pač Zveza radioklubov, kar pomeni, da so vsi radioklubi načeloma enakopravni, čeprav je res, da eni naredijo več, drugi pa manj ali pa celo nič. Ampak nihče ne ovira SCCjevcev, da se aktivirajo v ZRS in tudi v njej kaj pozitivnega naredijo. Konec koncev se zbirajo kandidati za novi UO ZRS, sile kontinuitete so se upokojile, novi časi so pred nami. Se je pa treba zavedat, da je radioamaterstvo vse kaj več kot zgolj contesting na KVju, svetovna slava gor ali dol. ;)

73 de S56OA - Ognjen
Member of S59DGO
http://www.s59dgo.org
Uporabniški avatar
s56oa
 
Prispevkov: 756
Pridružen: 23 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ilirska Bistrica, Slovenia

Naslednja

Vrni se na HAM LITERATURA

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

cron