SCC Novice

Glasila, revije, strokovne knjige, recenzije, ...

OdgovorNapisal/-a S57Q » 05 Feb 2007, 15:23

Pozdrav vsem !

Res groza, kam nam zmeraj uide debata na tem forumu. Mislim, da smo slabši kot naši politiki. Pa za naš hobi smo se pripravljeni tako preklat.

Rad bi navedel samo nekaj ugotovitev :

ZRS zaradi ureditve rabimo. Samo ena nacionalna organizacija je lahko član IARU-a.... Žal tu ni kaj.
Da je ZRS takšna kot je, smo si krivi člani sami ( tisti, ki smo še člani ).
Jaz sem strogo za prostovoljno članstvo (člani so tako klubi). Kar se posameznikov tiče, hvalabogu, da nekateri šli ven, še več je takih, ki bi jih rabili, pa se jim je marsikaj uprlo. In verjetno jim ni za zamerit.

Nisem član SCC-a, jaz že vem zakaj. Vendar, kdo mi daje pravico, da komentiram njihove odločitve in zakaj. Verjetno je v SCC-u kar nekaj dobrega (glede na število), pa marsikaj tudi narobe, da nismo vsi tudi v SCC-u. Ravno v tem je smisel prostovoljnega članstva, da vsak sam najde sredino, za katero oceni, da mu lahko kaj da. Po moje ne moremo samo jemati, včasih je potrebno tudi kaj dati (članarina, obveznosti... ).

To je glavna rdeča nit, ko udrihamo čez ZRS. Vsi pišemo, kaj bi nekdo moral storiti, kaj bi bilo potreno spremeniti ..... Zelo redko pa zasledim, da je kdo pripravljen kaj storiti za to ZRS. Tisti, ki delajo, sa tako tiho in se ne hvalijo. Dobri poznavalci in aktivni jih tako poznamo, pa jih vseeno kdaj "opomnimo", če so ga usekali mimo.

Zadnjih 15 let nisem občutil, da je z ZRS kaj narobe. Klofam conteste na KV, UKV .... Delam preko Lune .... Stalno lotam, gradim in podiram stolpe in antene. Sodelujem v raznih skupinah ....V klubu še kar živimo - ARG, tečaji ....

Jaz ne vem, komu je za ukvarjanje z našim hobijem ZRS (ali kakšen drug klub) tako obupno potrebna ?? Mogoče je najbližji krivec za nedelo ??

Mi je rekel novodobni A klasnik, sedaj sva pa enaka. Jok !!! Nisva enaka, samo pravice imava enake. Ko se mi boš javil v CQ WW in to na CW, bova približno enaka (rezultati povedo koliko). In samo rezultati.

Ti pa so vidni ! V tekmovanjih je mnogo S5 postaj (pustite KVP, če ga ima slučajno kdo za tekmovanje ), tako na KV in UKV, ARG - nikoli boljše, repetitorji (preveč), packet, hitri packet (včasik kaj zaškriplje - kot Telekomu ).

Pojdite na contesting.com 3830. Na hitro sem preletel raporte in opazil, kako SO2R hvali neverjetno število S5 postaj v CQ WW 160 .....

Vse bi bilo OK, če bi se znali pogovarjat ....
Lep pozdrav, Tone - S57Q
S57Q
 
Prispevkov: 251
Pridružen: 11 Maj 2003, 08:01
Kraj: Sevnica

OdgovorNapisal/-a S51AY » 05 Feb 2007, 16:42

...
Zadnjič spremenil S51AY, dne 19 Mar 2008, 11:49, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
S51AY
 
Prispevkov: 1149
Pridružen: 01 Jan 2006, 11:01
Kraj: Lendava

OdgovorNapisal/-a s57k » 08 Feb 2007, 21:08

Pozdravljeni,

kot člana ZRS in SCC me žalosti, da je sporazumevanje med različnimi interesnimi skupinami radioamaterjev v Sloveniji na tako nizki ravni.

Ker je naslov teme SCC novice, bom ostal pri temi.

Mojih člankov v vseh 25-ih letih ukvarjanja s tem prelepim hobijem ni bilo veliko. Lahko jih preštejem na prste ene roke. Če sem se že odločil kaj napisati, je bil to vedno opis nečesa, kar sem doživel in se mi je zdelo primerno to prenesti na čim širši krog amaterjev. Ko so pred časom SCC Novice ponovno zaživele na spletu, me je sicer motilo, da niso v papirnati obliki, vendar sem se kot ostali sprijaznil s tem. Če ni sredstev za tisk, jih pač ni. V končni fazi objava na spletu "zadane" širši krog bralcev in po tej strani sem bil nad SCC Novicami navdušen. Prav zato sem se odločil tudi sam prispevati kak zapis in tako dodati moj kamenček v mozaik. Običajno sem isti članek posredoval za CQ ZRS in SCC Novice( tudi Ptujski bilten) ravno iz razloga doseči čim širši krog populacije.
Sklep UO SCC o nedostopnosti do SCC Novic v bodoče za nečlane SCC me je presenetil in razblinil mojo iluzijo o SCC. Po tem takem smo res druščina sebi samozadostnih kolegov, ki ne želijo prenašati svojega znanja in izkušenj na ostale radioamaterje. Za nekaj (SCC Novice), v kar smo vložili samo svoje delo in čas (ker materialnih stroškov pri izdaji elektronskih novic naj ne bi bilo), želimo plačilo. S tem se ne strinjam, tako početje kategorično zavračam in vsled tega izstopam iz članstva SCC.
Eno je pokrivanje materialnih stroškov izdaje tiskanega časopisa, nekaj drugega pa je dostop do elektronskih novic proti plačilu.

SCC je klub, ki ima zelo velike zasluge za promocijo slovenskega radioamaterstva v svetu, vendar pa je po mojem mišljenju v tem primeru na domačem terenu padel na izpitu.

Lep pozdrav!

Sandi S52OP
s57k
 
Prispevkov: 142
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:41

OdgovorNapisal/-a S50U » 28 Feb 2007, 16:11

s52op napisal/-a:kot člana ZRS in SCC me žalosti, da je sporazumevanje med različnimi interesnimi skupinami radioamaterjev v Sloveniji na tako nizki ravni


Finci to počnejo na zelo drugačen način .... smo EU al nismo ? :wink:

Hi,
PileUP! 1/07 by Contest Club Finland will come out in March. Please send your contribution to o h 1 w z @ s r a l . f i
The plan is to have PileUP! in English and thereby serve a larger audience also outside OH - especially in Europe. Previous issues were downloaded some 2500 times each.
73 from the editors, de OH1WZ

http://www.helsinki.fi/~korpela/PU/PU.html

Ilkka Korpela http://www.helsinki.fi/~korpela
Linux is like living in a teepee. No Windows, no Gates and an Apache in house!
S50CLX Cerkno LinuX dx cluster
https://s50clx.infrax.si
Uporabniški avatar
S50U
 
Prispevkov: 553
Pridružen: 07 Avg 2002, 23:05
Kraj: Cíerkna

OdgovorNapisal/-a S59W » 04 Mar 2007, 15:40

Ce samo povzamem predhodne sodelujoce v tej temi SCC ni clan ZRS in samo licenciranim clanom omogoca vpogled v svoje novice.

Mislim, da se upraviceno sprasujem kdo dovoli zastonjkarsko reklamo SCC in njihovih Novic na ZRS forumu. Predlagam moderatorju, da jo prestavi v Smetnjak.

Lp, Tomaz - OE4/S59W
S59W
 
Prispevkov: 91
Pridružen: 13 Okt 2004, 14:44
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a S51U » 04 Mar 2007, 18:16

S59W napisal/-a:Ce samo povzamem predhodne sodelujoce v tej temi SCC ni clan ZRS in samo licenciranim clanom omogoca vpogled v svoje novice.

Mislim, da se upraviceno sprasujem kdo dovoli zastonjkarsko reklamo SCC in njihovih Novic na ZRS forumu. Predlagam moderatorju, da jo prestavi v Smetnjak.

Lp, Tomaz - OE4/S59W


Marsikdo je član tega foruma, pa ne plačuje kotizacije ZRS...
Malo več strpnosti prijatelji in pa vzajemnega sodelovanja želim vsem.
Pa bo naš hobi mogoče živel še kakšno leto.
S51U ( ex: S5041U, S52FB, YT3FB, YU3AXR )
Uporabniški avatar
S51U
 
Prispevkov: 368
Pridružen: 12 Jul 2006, 12:50
Kraj: JN75GX

OdgovorNapisal/-a S59W » 04 Mar 2007, 20:51

Ne gre za (ne)strpnost. Umakne se le tema, ki vznemirja bralce in komentatorje. SCC pa tudi ne rabi reklame :D :D :D

Lp, Tomaz OE4/S59W
S59W
 
Prispevkov: 91
Pridružen: 13 Okt 2004, 14:44
Kraj: Ljubljana

Prejšnja

Vrni se na HAM LITERATURA

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost