ploščica

Zgodovinska in stara vojaška komunikacijska tehnika, predelave za sodobne čase ter informacije o restaviriranju, popravilih, nabavi nadomestnih delov, tehničnih podatkih in drugem...

ploščica

OdgovorNapisal/-a S57RZ » 22 Maj 2010, 08:19

Na zadnjem sejmu v Miklavžu mi je prišla v roke ploščica ssb generatorja (štant Tomaža S57BAT) Pravzaprav gre za dve ploščici, ki sta tesno povezani z oznakami PL4 in PL5. Na ožji sta oznaki MO (modulator modulacija?) in VCO. Na večji je viden napis ssb generator... V oklopljeni škatlici oscilatorja je kristal 8.998,5 KHz. Ker bi rad ploščicega preveril - oživil, bi potreboval podatke, iz katere postaje je ta generator (po oznakah PL..bo to verjetno proizvod Iskre Horjul) seveda pa bi bil najbolj vesel električne sheme. Tomaža sem sicer vprašal o izvoru ploščice, vendar se tam na sejmu ni spomnil. Tomaž, če tole bereš in si našel podatke, te prosim za odgovor, prav gotovo pa se bo tudi kdo od starejših amaterjev spomnil te ploščice in mi posredoval kakšen koristen podatek.
Hvala
Rado S57RZ

http://picasaweb.google.com/radekk300/P ... directlink
S57RZ
 
Prispevkov: 70
Pridružen: 06 Jul 2008, 11:15

Re: ploščica

OdgovorNapisal/-a s52pc » 22 Maj 2010, 19:42

Zdravo !

Omenjeni ploščici sta iz postaje RT-20-TC6. Ne vem če imam shemo, bi moral malo pobrskati.

Priporočam ti, da si malo pogledaš še RT-1-T4 (v Miklavžu jih je Tomaž tudi imel.)
Z preglasitvijo vhodnih in izhodnih krogov, plus seveda na novo izbrani oscilatorji za mešanje imaš izdelano že celo postajo.

Mirko
s52pc
 
Prispevkov: 81
Pridružen: 02 Jan 2003, 11:59
Kraj: Zenik

Re: ploščica

OdgovorNapisal/-a S57RZ » 23 Maj 2010, 07:50

Hvala Mirko za info,
imam že nekaj kosov RT-1-T4 in pripadajočo knjigico z opisi posameznih modulov in načrtom. So mi pa ti moduli izredno simpatični in se že nekaj časa ukvarjam z mislijo, da bi uporabil te module za qrp ssb postajico. Problem je najprej v razumevanju delovanja posameznih sklopov, saj moj osnovni "foh" ni na področju elektronike, temveč bolj na področju likovne umetnosti. Hvala še enkrat, upam da se bo našel kje načrt - na znani strani "radista" imajo le pdf knjižico "Uputstvo za rukovanje " z shematskim prikazom delovanja sklopov, brez detaljnih električnih shem.

lep pozdrav Rado S57RZ
S57RZ
 
Prispevkov: 70
Pridružen: 06 Jul 2008, 11:15

Re: ploščica

OdgovorNapisal/-a S57RZ » 23 Maj 2010, 07:54

Pardon - ravnokar našel na prej omenjeni strani še posebej pdf z celotnim načrtom vseh sklopov - še enkrat hvala za identifikacijo ploščic!

Rado S57RZ
S57RZ
 
Prispevkov: 70
Pridružen: 06 Jul 2008, 11:15


Vrni se na Zgodovinska radijska tehnika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov