WWII Radio ?

Zgodovinska in stara vojaška komunikacijska tehnika, predelave za sodobne čase ter informacije o restaviriranju, popravilih, nabavi nadomestnih delov, tehničnih podatkih in drugem...

WWII Radio ?

OdgovorNapisal/-a samo.s56ips » 16 Maj 2008, 10:42

Pred kakšnimi 20 leti sem čisto slučajno naletel na razstavo radijskih naprav ki so jih uporabljali v času WWII na naših tleh. Nekaj od tega naj bi uporabljali partizani, nekatere naprave naj bi izdelali sami, nekaj pa so dobili kot zavezniško pomoč oz. kot trofeje. Sedaj se ne morem več spomniti kdo je to razstavljal, bilo pa je menda nekaj v zvezi z dnevom varnosti (če se prav spomnim). Zanima me če je v Sloveniji kje stalna razstava takšne ali podobne zbirke, mogoče celo zasebne. Predvsem me zanima prenosna radijska oprema, ali pri nas popularneje "šijonke" ki so jih uporabljali Angleži pa tudi Nemci, če se to da kje videti. Na spletu je kar nekaj tega, vendar v živo nisem uspel še nobene videti, po mojih podatkih pa jih je nakaj pristalo in ostalo tudi pri nas. Prosim če ima kdo kakršno koli koristno informacijo v zvezi s tem.
Sem že iskal tudi na naših spletnih straneh pa nisem našel nič temu primernega.
LP
samo.s56ips
 

OdgovorNapisal/-a S55DX » 16 Maj 2008, 11:01

Na ogled je del zbirke Tonija Stipaniča, S53BH, v Belokranjskem muzeju v Metliki.

http://www.belokranjski-muzej.si/radio.html
73 de Milan, S 5 5 D X
Uporabniški avatar
S55DX
Moderator
 
Prispevkov: 590
Pridružen: 08 Jan 2003, 19:56
Kraj: Jezero (JN75fx)

OdgovorNapisal/-a samo.s56ips » 19 Maj 2008, 08:56

Hvala lepa za informacijo. Kot naročeno, že dlje časa obljubljam ženi da gremo pogledat na Kolpo, pa bom tole združil v obojestransko korist.
73
samo.s56ips
 

OdgovorNapisal/-a S57BI » 20 Maj 2008, 18:58

Žal si za letos v Metliki zamudil tole:

http://www.cvzu-dolenjska.si/vinska-vigred-v-metliki

Bi imel dvojno zanimivost.

lp, Jože.
S57BI
 
Prispevkov: 184
Pridružen: 06 Feb 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana


Vrni se na Zgodovinska radijska tehnika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov