Barvanje olivno-sive tehnike

Zgodovinska in stara vojaška komunikacijska tehnika, predelave za sodobne čase ter informacije o restaviriranju, popravilih, nabavi nadomestnih delov, tehničnih podatkih in drugem...

Barvanje olivno-sive tehnike

OdgovorNapisal/-a s56al » 04 Avg 2006, 20:25

Tole morda ne bo ravno "oldtimersko" pravoverno, pa vseeno, ali ima kdo izkušnje z barvanjem JLA sivozelenih aluminijastih ohišij? Kar me zanima je:

- kako najlažje priti do ustreznega barvnega odtenka,
- kako barvati aluminij, da bo nanos za silo obstojen.

LP, Sandi
s56al
 
Prispevkov: 798
Pridružen: 03 Jul 2001, 01:00
Kraj: JN66SI

Zdravo

OdgovorNapisal/-a s52pc » 04 Avg 2006, 22:46

Zdravo Sandi !

Sam nimam iskušenj, ki jih iščeš. Na tvoje vprašanje pa se oglasim zaradi sledečga: Če imam pravilne informacije si pred časom kupil postajo, ki so jo obarvali črno, in če pravilno sklepam, si vprašanje postavil zaradi tega, ker bi jo rad postavil v originalno stanje.

Če imam prav, je moj odgovor na tvoje vprašanje sledeč: Da se ti tega ne splača delati. Oglasi se na mojo E-pošto, znanec je imel dovolj delov, tudi ohišij, ti bom posredoval njegovo E-pošto in se dogovorita.

Mirko
s52pc
 
Prispevkov: 81
Pridružen: 02 Jan 2003, 11:59
Kraj: Zenik

OdgovorNapisal/-a S51AG » 04 Avg 2006, 23:05

Pozdravljen,

pred časom sem obnovil baterijo za RU-20. Barvanje sem prepustil prijatelju, ki se sicer ukvarja z barvanjem avtomobilov. Ohišje sem speskal v peskalni komori, tako da je bila površina ustrezno hrapava in čista. Kot temeljna barva je bil nanešen primer za aluminij (za aluminijaste karoserijske dele, ki so precej pogosti pri sodobnih vozilih), nato "špric kit", pokrivna barva pa je bila iz zmešana po barvnem vzorcu iz štirih NATO odtenkov. Zadeva je izpadla zelo profi, in nanos je dobro obstojen. Edina težava je v tem, da ima JLA SMB barva več odtenkov, ki se pojavaljajo v različnih generacijah. Aha, edina šibka točka barvanja: nova barva ni "IC odbojna", kot je original :) Če rabiš še kak nasvet se oglasi. Sicer pa bom baterijo poslikal.

Lp,

Tono, S51AG
Uporabniški avatar
S51AG
Moderator
 
Prispevkov: 610
Pridružen: 26 Dec 2003, 14:01
Kraj: Ptuj, JN76WK

Re: Zdravo

OdgovorNapisal/-a s56al » 05 Avg 2006, 08:07

Pozdrav,

Mirko, drži, govorim o oni črni škatli, ki jo dobro poznaš, sem se potrudil in tej črni škatli zbral tudi manjkajoče komponente (nahrbtnik / okvir za nošenje, originalna krmilna glava, TNX kolegu iz YU7..) in me sedaj barva nekoliko jezi. Pošljem e-mail, morda bo ta varianta res najpreprostejša, sicer se bom lotil barvanja.

TNX za napotke za barvanje s51ag in s55e (ZS). Če se bom barvanja res lotil, bom razmislil o puščavski varianti peščene barve, potem težave z odtenkom odpadejo :).

LP, Sandi
s56al
 
Prispevkov: 798
Pridružen: 03 Jul 2001, 01:00
Kraj: JN66SI

barve

OdgovorNapisal/-a S57NQN » 09 Sep 2006, 21:42

barvo smb je za vojsko izdeloval color v medvodah, jaz sem zaradi podobnih primerov že spraševal tako da se barvo verjetno da naročiti

LP Borut
S57NQN
 
Prispevkov: 37
Pridružen: 11 Nov 2004, 22:57

OdgovorNapisal/-a S51AG » 11 Sep 2006, 23:07

Pozdravljeni,

slikal sem dve bateriji za RU-20: originalno in obnovljeno - prebarvano.

http://www.mobisux.com/album/showphoto.php?photo=211410&size=big&sort=2&cat=500

Prebarvana je po barvnem odtenku in strukturi barve praktično identična originalu, manjkajo le napisi. Ker postajo skupaj z baterijo redno uporabljam za portable delo je vse skupaj že dobilo nekaj "JLA" patine :)

Ko sem se pričel ubadati z barvanjem sem se pogovarjal tudi s tehnologom iz Colorja. Dejansko so te barve proizvajali, po naročilu jo lahko seveda ponovno proizvedejo, samo količina je problem. Takrat me je možakar iz Colorja pobaral, koliko 100 kilogramov je rabim. Žal z apotekarskimi količinami ne bo nič, zato je edina alternativa mešanje po vzorcu.

Lp,

Tono, S51AG
Uporabniški avatar
S51AG
Moderator
 
Prispevkov: 610
Pridružen: 26 Dec 2003, 14:01
Kraj: Ptuj, JN76WK

Re: Barvanje olivno-sive tehnike

OdgovorNapisal/-a s51w » 30 Okt 2009, 12:30

Pozdravljen Sandi

Jaz imam nekaj SMB barve za barvanje vojaških stvari (če se ni že posušila). Če še nisi pobarval ti jo lahko dam.

LP
Danijel S51W
s51w
 
Prispevkov: 37
Pridružen: 25 Dec 2007, 20:29
Kraj: Tolmin


Vrni se na Zgodovinska radijska tehnika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov