S50LEA

Radioamaterski forum
Danes je 19 Sep 2017, 19:40

Vsi časi so UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 23 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 22 Jul 2010, 06:53 
Odsoten

Kraj: Škofja Loka
e77uw napisal/-a:
... še posebej raznim DL, IT, ruskim postajam, pa tudi francozom v evropskem prostoru ...

Albert, saj ni potrebno tako daleč. Cel kup takih je tudi v vseh delih nekdanje "Juge" :lol: ...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 22 Jul 2010, 07:30 
Odsoten

Kraj: Prihova S5
HI ! Jure ....
Nimam nič proti da si jih omenil,(tudi v tej regiji je ogromno novih op, celo brez ispitov , še majn znanja) oba pa vema kaj je shorth skip.....
Niti najmajn nisem šel pre daleč. Zato predlagam da se morda na razne clustre kar "useka" po takih. Čeprav v navodilih za njih uporabo ?... premislimo. Bom uprašal na F5LEN cl. katerega tudi rabim. Vsekakor s korektnim, kratkim in definiranim komentarjem, na bazi resnične NE hamovskega obnašanja. Izmislimo si primerno kratico, ali kaj, saj je oni LID že znucan.,.,. očitno ni zalegel. HI !
Za ham spirit se bo potrebno boriti kajti vsa pravila so očitno hudo pre malo. Prav vsem "snagatorjem" ( ko jači taj tlači) enostavno povem naj si preberejo s čim se da odklofati prav vse. Malo več znanja po vprašanju pogojev rasprostiranja bi moralo biti v glavah precej op-ov z linčiji. To velja predvsem za evropski prostor z ozirom na gostoto TX-ov. Antene-usmerjene naj imajo ojačenja.. Pa kaj bi trobental, kar trobentam že desetletja. Ne se izgovarjati na "močne lobije "
Konec mojega napredanja, saj vas je dovolj kateri imate možnost v razna "pravila" bolj na debelo napisati kako se dela na radijskih valovih.Nekateri celo kot delegati obiskujejo ITU in IARU.Odgovajam še samo na ZS. Hvala.
73 Albert

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 22 Jul 2010, 09:25 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Lendava
ON4UN se je res potrudil in napisal (še enkrat), kar je že davno jasno. Jaz pa že dolgo trobim (bom zdaj na vuvuzelo :lol: ), da bi poudarek operaterskih izpitov moral biti na temu, ne pa toliko na tehniki. Mnogi niso iz elektro stroke, z muko se pač napiflajo, kar morajo, potem pa pozabijo. Kaj pa ostane ? Zame je operaterski izpit, kot šoferski izpit, v prenešenem pomenu. Tudi "ure vožnje" bi bile potrebne. Sedanji (že precej letni), pa bolj spominja na izpit za "avtomehanika", pa še v otročjem stilu vesele šole. Potem pa ni čudno, če se ne poznajo "prometni znaki", ne vedo, v katero smer v krožišču, najmanjša gužva na cesti povzroči verižno trčenje, itd. Saj novi operaterji niso nič krivi, če so se pač morali tako učiti. Ta sistem niso postavili oni. Eni imajo pač več izkušenj (s CB-ja), pa se znajdejo po svoje.
Seveda, ker ne vedo, kako se DX-a, si nabavijo linearje, da ne bodo manj vredni... Nekaj DX-ov se potem le nabere.
A je tako, ali pa samo trobim v vuvuzelo, v prazno ? :D :) :lol:

73 de Arpi-S51AY , HSC#1267, CTC#2268, EPC#3826, FH#1448, DMC#2139, 30MDG#3904, BDM#0288, TRC#005SLO, NDG#0851, HPC#451, ERC#0989
http://www.qrz.com/db/S51AY

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 05 Avg 2010, 13:43 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Podgrad/Lj
Naletel sem na napako, verzija junij 2010, stran 10, tretja vrstica:
Citiram:
QSL (kartica) - Kartica, s katero potrdimo zvezo

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 Avg 2010, 06:51 
Odsoten

Kraj: Škofja Loka
Našli ... bo upoštevano ob naslednjih popravkih.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Feb 2011, 11:52 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Ivančna Gorica - JN75JW, 330 m ASL
Sam sem sicer zaenkrat aktiven samo na UKV-ju, vecinoma na repetitorjih, ampak opazam, da je obnasanje na frekvencah (se vedno) resnicno slabo. Vceraj sem bil po dolgem casu neaktivnosti QAP na RV52 in poslusal pogovor dveh kolegov. V 10-15 minutah mojega poslusanja jima je nekdo neprestano stiskal mikrofon, posiljal DTMF tone, nekaksne piske in skratka zelo otezeval delo na frekvenci. Ceprav ga je eden od sogovornikov veckrat pozval, naj se predstavi oz. vprasal, ce zeli sodelovati v debati, je bila edini odgovor tisina in kmalu se je nagajanje nadaljevalo. Ne razumem in nikoli ne bom mogel razumeti, kaj imajo tovrstni cepci od svojega pocetja in na kaksen nacin jih to izpolnjuje.

Pogosto je opaziti tudi, da se tudi sami radioamaterji pravil in priporocil ne drzimo dovolj dosledno. Na RPT-jih so pogosto posamezne relacije med sogovornikoma/-i tako blizu skupaj, da ni sans, da se se kdo vkljuci v debato, debate oz. t.i. rag-chewing vcasih trajajo ZELO dolgo (marsikdo pozablja, da ni edini uporabnik RPT-ja), ce zelis nagovoriti nekoga, ki je ze dlje casa na frekvenci, ga ne mores, ker nikoli ne omeni svojega klicnega znaka (ki naj bi se ga povedalo vsakih par relacij), ko pa se ze pove znak, se to pocne v skrajsani obliki (z izpuscanjem prefiksa S5).

Dalo bi se se nastevati, ampak nima smisla. Ni pa to dobro niti za obstojece radioamaterje niti za "vajence", ki nas morda samo poslusajo. To sem namrec se kot tecajnik pocel tudi sam - ze preden sem se prijavil na tecaj, sem zaradi zivega zanimanja pogosto poslusal razne RPT-je in zaradi nepravilne prakse mnogih hamov dobil veliko napacnih vtisov o pravilnem delu na frekvencah, kar pa sta pozneje na sreco popravila tecaj in prebrana literatura.

Skratka, ce bi se vsi uporabniki frekvenc na njih obnasali tako, kot se spodobi in kot je predpisano, bi bilo delo za vse veliko lazje in prijetnejse, ampak seveda se tega marsikomu nikoli ne bo dalo dopovedati ... Zato se moramo vsaj mi "tanormalni" cimbolj potruditi, da bo poslusanje frekvenc in delo na njih v uzitek nam in drugim. :)

Vsem zelim 73 in lep soncen vikend!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 05 Jun 2011, 19:06 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Podgrad/Lj
Naletel sem na napako, tiskana verzija junij 2010, stran 4, osma vrstica:
Citiram:
Prevedla in uredila: Jure vraničar, S57XX in Jurij Gantar, S57X

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 Jan 2014, 18:42 
Odsoten

Kraj: Žiri
Pozdravljeni!

Pravkar naletel na tole:
Slika

Groza... :S

Lp
S54KM

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 23 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2

Vsi časi so UTC + 1 ura

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na: