S50LEA

Radioamaterski forum
Danes je 24 Jun 2017, 09:48

Vsi časi so UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 53 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 23 Nov 2009, 17:31 
Odsoten
Uporabniški avatar

9A4M je napisal, zakaj je do tega prišlo. Tudi meni se je že zgodilo, da sem spregledal, na katerem VFO-ju je TX dioda prižgana, malo prej pa sem na sub-rx poslušal DX-a.
Se dogaja, nam slabšim še posebej.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 Nov 2009, 17:45 
Odsoten

Kraj: Novo mesto
s55m napisal/-a:
........
Moj predlog bi bil, da v bodoče napišeš zgornje brez imenovanja krivca, krivca pa osebno kontaktiraš in mu poveš, kaj je bilo narobe.
Se motim?

Ne motiš se Adi!
73 de Boris S54O

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 Nov 2009, 18:26 
Odsoten

Se NE strinjam, da povzročitel ostane anonimen. Vsakdo, ki stori napako zaradi neznanje ali celo namerno naj za to odgovarja z imenom in priimkom! Na KV se vsaka napaka sliši dobesedno po celem svetu, tega se predvsem novodobni hami ne zavedajo. Enkrat je potrebno začeti narediti red na KV obsegih z dodatnim izobraževanjem in stalnim prilagajanjem novim tehnikam dela na KV.

Polde, S57U

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 Nov 2009, 19:28 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kako dolgo bo še trajalo to mrcvarjenje?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 Nov 2009, 19:45 
Odsoten

Dokler ne bomo na obsegih boljši kot smo sedaj!!!
Še precej je takih, ki mečejo slabo luč s tipanjem S5 znaka s številko pet(5) s šestimi in več pikicami. Še hujši so tisti,ki enico (1) odajajo s piko in petimi črtami. Da bi se človek zamisli ali pa zjokal!!!
Tisti ki ne razumete kaj želim povedati se raje ne oglašajte!

Polde, S57U

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 Nov 2009, 20:29 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kdor ni nataknjen ponoči, je pa podnevi :evil:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 Nov 2009, 21:07 
Odsoten

Kraj: Brežice, JN75TV
Polde,da se tebi ne bo kaj taksnega pripetilo in da na koncu ne bo izgovor,da nisi slisal.

Boštjan

Na vrh

Naslov prispevka: Re: QRM na VK9XX frekvenci
OdgovorObjavljeno: 25 Nov 2009, 20:39 
Odsoten

Kraj: Golisce
Jaz pa mislim, da monitoring rabimo. Pa ne le mi ampak po vseh deželah Evrope. Se mi pa ne sanja, kako od
monitoringa do sankcioniranja motilcev. Verjetno je to nerešljiv problem. Zadnjih nekaj dni načrtno sledim DXpedicijam na
klastru. Niti ENKRAT, niti ENKRAT samkrat na DX-ovi frekvenci ni več minute, potem, ko se pojavi objava na klastru, da ne
bi začeli motiti. In to niso šibki signali (govorim za 80, 40 in 30-metrski band), nekje izven EU. Vsi so ''naši''. Stvar je šla
čez rob in tako ob vsaki motnji že vsi ponorijo. V veliko veselje onih, z novim hobijem. Rešitev je samo v avtomobilih nekdanje SS in KGB, s tisto okroglo antenco na strehi ter onim ovnom za razbijanje vhodnih vrat ter
izvlačenjem namernega motilca v kletne prostore, pod ključ. To pa je daleč od demokracije.

Pa da ne bo kdo mislil, da mislim resno...

Je pa DX QRMing trenutno najslabša luč v našem hobiju, ki se širi hitreje kot H1N1.
Rešitev bi bila po moje edino da ugasnemo DXclustre in vrnemo temu hobiju čar DX-anja!
Kdo je za?

73, Aleksander, S57S

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Nov 2009, 21:00 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Novo mesto
S57S napisal/-a:

Pa da ne bo kdo mislil, da mislim resno...

...tudi jaz nisem mislil resno s "prangerjem"...a eto, izpadlo je že kar hudo... :(

Glede na to, da že kake štiri leta nisem "šlatal" svoje Wibroplex ročke, bi bil prvi na njem... :D
...če bi se slučajno pojavil, seveda. To se pa ne bo zgodilo, sem namreč Poldetov sosed... :wink:

Imejte se lepo in uživajte v tem lepem hobiju... :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Nov 2009, 21:57 
Odsoten

Spoštovani Polde,

oglašam se prvič na forumu, ker se nerad udeležujem pogovorov gluhih, kot to mnogokrat izgleda na forumu (vendar ne o tehničnih temah, HI). Tokrat sem imel probleme z dostopom do interneta, zato se ti nisem mogel prej oglasiti.
V prvem in drugem prispevku si se vehementno spravil na tudi mojega prijatelja Zlatka, kot da je nekakšen "smrkavec" na radioamaterskih področjih. Rad bi ti povedal, ker očitno ne veš, da je Zlatko operater z dolgoletnim stažem in izkušnjami na radioamaterskih bandih, bil je že na DXCC Honor Roll listi (malo mu manjka, pa bo kmalu spet na njej), z izkušnjami in dobrimi uvrstitvami na številnih (svetovnih) tekmovanjih (in še kaj bi lahko naštel iz našega skupnega dela v klubu...). Zato ne verjamem, da je hote povzročil "takšen QRM na frekvenci" in s tem tvojo reakcijo. Če je to trajalo samo cca 12 min, kot si zapisal, je bolj verjetno, da res ne gre za hoteno dejanje, ampak za malo nepazljivost, ki se nam vsakemu lahko zgodi (in RTTY je način, ko v "nedeljo popoldan" lahko pritiskaš na tipkovnico, medtem pa se pogovarjaš z n.pr. prisotnimi, občasno pa pogledaš na ekran, če se kaj dogaja..; take so tudi moje izkušnje.). Zato tudi sam mnogokrat blagohotno oprostim podobne, včasih celo večje "spodrsljaje" delujočih na naših frekvencah.

73,
Herman S51NM

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Nov 2009, 22:55 
Odsoten

Naj se še jaz oglasim v tej temi...

Na frekvenci se dogaja vse živo! Najopaznejši pri ustvarjanju "motenj" je predvsem IT9RYH Nino. Kdor spremlja ITA forume (tudi druge) ve, da človeku ne more nihče nič! V QTH je imel že ničkoliko kontrol s strani vsemogočih ITA služb zadolženih za nadzor, vendar je še vedno aktiven na frekvenci. Nihče mu nič ne more. On oddaja znotraj dovoljenih frekvenčnih pasov in s tem ne krši CEPT licence. Kakšen karaval zganjajo "policaji" se pa tudi ve. Verjetno večjega kot on sam....

Ne mislim pa se spuščati v debato o motenju S51MA VK9XX....

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Nov 2009, 07:40 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Lendava
S56Y napisal/-a:
Naj se še jaz oglasim v tej temi...

Na frekvenci se dogaja vse živo! Najopaznejši pri ustvarjanju "motenj" je predvsem IT9RYH Nino. Kdor spremlja ITA forume (tudi druge) ve, da človeku ne more nihče nič! V QTH je imel že ničkoliko kontrol s strani vsemogočih ITA služb zadolženih za nadzor, vendar je še vedno aktiven na frekvenci. Nihče mu nič ne more. On oddaja znotraj dovoljenih frekvenčnih pasov in s tem ne krši CEPT licence. Kakšen karaval zganjajo "policaji" se pa tudi ve. Verjetno večjega kot on sam....

Ne mislim pa se spuščati v debato o motenju S51MA VK9XX....

Ninoja že lep čas ni na bandu. Je bolan, je umrl ? Mislim, da so mu končno "stopili na rep"...

73 de Arpi-S51AY , HSC#1267, CTC#2268, EPC#3826, FH#1448, DMC#2139, 30MDG#3904, BDM#0288, TRC#005SLO, NDG#0851, HPC#451, ERC#0989
http://www.qrz.com/db/S51AY

Zadnjič spremenil S51AY, dne 26 Nov 2009, 09:49, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Nov 2009, 09:35 
Odsoten

Nino je še vedno aktiven! Iz 20M se je preselil še na druge bande....

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Nov 2009, 12:18 
Odsoten

Kraj: Srednje brdo, JN76BC
Ni dolgo tega, ko smo ga lepo "prosili" naj se umakne iz freq. 7.032 na kateri je že cca 15 minut prej delal en SOTA-š z 200mW. Nič ni pomagalo in kasneje je pametnejši odnehal...

LP

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Nov 2009, 21:31 
Odsoten

s51nm napisal/-a:
Spoštovani Polde,

oglašam se prvič na forumu, ker se nerad udeležujem pogovorov gluhih, kot to mnogokrat izgleda na forumu (vendar ne o tehničnih temah, HI). Tokrat sem imel probleme z dostopom do interneta, zato se ti nisem mogel prej oglasiti.
V prvem in drugem prispevku si se vehementno spravil na tudi mojega prijatelja Zlatka, kot da je nekakšen "smrkavec" na radioamaterskih področjih. Rad bi ti povedal, ker očitno ne veš, da je Zlatko operater z dolgoletnim stažem in izkušnjami na radioamaterskih bandih, bil je že na DXCC Honor Roll listi (malo mu manjka, pa bo kmalu spet na njej), z izkušnjami in dobrimi uvrstitvami na številnih (svetovnih) tekmovanjih (in še kaj bi lahko naštel iz našega skupnega dela v klubu...). Zato ne verjamem, da je hote povzročil "takšen QRM na frekvenci" in s tem tvojo reakcijo. Če je to trajalo samo cca 12 min, kot si zapisal, je bolj verjetno, da res ne gre za hoteno dejanje, ampak za malo nepazljivost, ki se nam vsakemu lahko zgodi (in RTTY je način, ko v "nedeljo popoldan" lahko pritiskaš na tipkovnico, medtem pa se pogovarjaš z n.pr. prisotnimi, občasno pa pogledaš na ekran, če se kaj dogaja..; take so tudi moje izkušnje.). Zato tudi sam mnogokrat blagohotno oprostim podobne, včasih celo večje "spodrsljaje" delujočih na naših frekvencah.

73,
Herman S51NM

Pozdravljeni!

Berem tole in ostala opravičila za povzročanje motenj na frekvencah, le glavni akter se nič ne oglasi.

V temle konkretnem so od začetka naštete vrline in dosežki, na koncu pa je opisan način dela, ki da je normalen. Sam sicer že precej časa ne delam aktivno v RTTY, samo še kakšnega DX-a, vendar vedno tudi poslušam, kaj se dogaja na bandu in ne gledam samo, kaj računalnik dekodira in napiše na ekran. Če nekdo samo pritiska na tipkovnico in samo občasno pogleda na ekran ni nič čudno, da se je zgodilo, kar se je. Kaj takega ne bi pričakoval niti od povprečnega operaterja, kaj šele od tako dobrega, kot ga opisuje zgornji post. Če si se spravil klofat, potem to tudi počni. Če pa hočeš debatirati s prijatelji ali gledati TV, potem delaj slednje.

Ali pa tisto o "samo eni neoddelani zvezi." Sam sem veliko let zbiral DXCC, zdaj imam na srečo oddelane in potrjene vse zdajšnje in še nekaj brisanih. Za posamezne DX-pedicije sem v službi jemal dopust in gradil ter postavljal posebne antene, posebej za nižje bande samo za nekaj dni oz. dokler nisem naklofal iskane ekspedicije. Tako so delali, vsaj včasih, še nekateri S5 lovci na DX-e. In po vsem tem delu in trudu mi nekdo z nepazljivostjo ali neznanjem odžene tega DX-a s frekvence in mi na koncu reče: a samo zaradi ene zveze se tako razburjaš? ! Ali ne bi vsaj malo razmislili, preden napišete kaj takega? Poleg tega pa je zaradi odhoda s frekvence, povzročenega z motnjami, brez zveze ostalo več takih, ki so vzeli dopust ali opustili kako drugo, mogoče nujnejše opravilo ter si postavili tudi posebne antene.

Odločno pa sem proti monitoringu frekvenc, ki bi bil pod komando ZRS.

LP Janez, S57J

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 53 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na: