S50LEA

Radioamaterski forum
Danes je 29 Maj 2017, 04:57

Vsi časi so UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 53 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: QRM na VK9XX frekvenci
OdgovorObjavljeno: 29 Nov 2009, 07:30 
Odsoten

Kraj: MOTA
Tono, vzpostavljanje zvez za vsako ceno... Malo ima ta stavek negativen in posmehljiv prizvok do tistih, ki se na drugačen način
veselijo radioamaterstva.
Pa ni pomembno. Vendar pa je dejstvo, da se tisti, ki ga je pihnil mimo, (če te citiram) ni opravičil nikomur. Po katerem nasvetu?
45 postov bi bilo manj in teme o članu RK Ptuj tudi ne, če bi mu to priporočili.
Zdaj pa ga grem lomit nazaj k postaji v upanju, da smo se kaj naučili.
LP vsem
Silvo

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 Nov 2009, 09:34 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pozdravljen Silvo,

mogoče ima moj stavek o vzpostavljanju zvez za vsako ceno res negativni prizvok, toda žal smo skoraj vsakodnevno priča nasilniškemu obnašanju na frekvencah, kjer sicer namesto pesti pojejo kilovati. Ampak da bi se zaradi tega, ker me je nekdo povozil, razburjal? Nikakor ne, vsaka postaja ima VFO, frekvenc, ki jih imamo radioamaterji na razpolago, je nebroj, in ni hudiča, da ne bi našel ene, na kateri bom lahko naredil spodobno zvezo. Pa četudi to ravno ne bo nek ultraredki DX. No, v vsakem primeru je še vedno na razpolago knof za izklop. Jutri je namreč še en dan.

Strinjam se, da je na mestu tudi opravičilo, in sploh ne dvomim, da je Zlatko svoje ravnanje že zdavnaj pojasnil avtorju, ki je začel s to nitjo sporočil. Kaj je posamezniku, ki je zagrešil napako, v takem primeru storiti, je sicer stvar njegove presoje. Je pa bistveno težje ravnati v primeru, ko te nekdo že v naprej javno ožigosa. V Radioklubu Ptuj se sicer v tako marginalne spore ne spuščamo, še manj pa, da bi za malenkosti delili takšne ali drugačne nasvete ali priporočila. Ker naše društvo združuje člane z res bogatimi radioamaterskimi izkušnjami, pričakujem, in nenazadnje sem tudi popolnoma prepričan, da slednji pri svojem hobiju dosledno spoštujejo že tolikokrat opevan ham spirit.

Lep pozdrav,

Anton GALUN

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 Nov 2009, 11:29 
Odsoten
Tečni Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: jn76gh
Pozdravljeni!
Naslov je dovolil spremeniti avtor na podlagi emailov, ki sem jih dobil kot administrator foruma s strani tretjih.

lp
Boštjan

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 Nov 2009, 20:47 
Odsoten

anton.galun napisal/-a:
Je pa res, da moji interesi v radioamaterstvu še zdaleč ne segajo na področje vzpostavljanja zvez za vsako ceno ter polnjenja dnevnika z zvezami oblike 599 TU. Smo pač različni. Aja, sem pa si zaradi radioamaterstva že nekajkrat vzel dopust, ali bolje rečeno, prosto. Nazadnje ta četrtek, ker smo na klubskih prostorih prekrivali streho. Definitivno pa dopusta še nikoli nisem vzel zato, da bi vzpostavil zvezo.

Torej si ti radioamater, jaz pa bedak. No, hvala za kompliment. Tisto o različnosti seveda velja le zate. Drugi se moramo s tabo strinjati. Utopična je vsaka misel, da bi ti mogel razumeti in sprejeti dejstvo, da meni tista zveza pomeni prav toliko, ali celo več, kot tebi prekrivanje strehe v klubu. Kot sam praviš: smo pač različni.

anton.galun napisal/-a:
Da ne bo nesporazuma, ne zagovarjam motilcev. Toda razlikovati je potrebno, kdaj so motnje namerne, kdaj pa se komu zgodi kak spodrsljaj. To se dogaja vsem, in tega res ni potrebno postavljati na pranger.

Če se prav spomnim, je eden od advokatov zapisal, da je zadeva trajala samo 12 minut. 12 minut!!! Pri vsem direndaju, ki ob takih dogodkih nastane na frekvenci, je človek vztrajal celih 12 minut!!! Zame to zagotovo ni le spodrsljaj.

Praviš, da ne zagovarjaš motilcev, vendar v naslednjem postu napišeš tole:

anton.galun napisal/-a:
Ampak da bi se zaradi tega, ker me je nekdo povozil, razburjal? Nikakor ne, vsaka postaja ima VFO, frekvenc, ki jih imamo radioamaterji na razpolago, je nebroj, in ni hudiča, da ne bi našel ene, na kateri bom lahko naredil spodobno zvezo. Pa četudi to ravno ne bo nek ultraredki DX. No, v vsakem primeru je še vedno na razpolago knof za izklop. Jutri je namreč še en dan.

Torej, jaz naj se umaknem motilcu, v skrajni fazi naj celo ugasnem postajo zato, da bo on lahko užival v svojem početju?! Kot sem že v prejšnjem postu napisal, tisti, ki se držijo pravil vedno potegnejo takratko.

Anton, priporočam še malo spoznavanja radioamaterjev in radioamaterstva. Področje je namreč zelo široko. Predvsem pa upoštevaj tisti svoj stavek o različnosti in imej enaka merila za nas ostale, kot jih zahtevaš zase.

Bom tudi jaz rekel: Pa brez zamere.

LP Janez, S57J

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 Dec 2009, 15:21 
Odsoten

S51V napisal/-a:
Janez, po zvezah ti bom poslal pletenko rumenega muškata, najboljšega kar premoremo
v Prlekiji. Si fejst fant, res.
73 vsem Silvo

Silvo, prišla pošiljka preko Radota S59ZZ. Vina nikoli niusem preveč "obrajtal",
ampak tale, joj, joj, mi je žena komaj preprečila 5-litrsko degustacijo, ker je bilo težko nehat.
Ne moreš verjeti, da je nekaj lahko tako dobro. Bo treba premisliti, pa začet hodit klofat na
tvoj konec, samo bo težko operatorje dobit, ki bodo res klofali. Hi!
Najlepša hvala, fejst poba, dosti pile up-ov!

GL, tnx Silvo,

Janez S51DX

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 Dec 2009, 19:00 
Odsoten

No kaj ste že našli dlako v jajci?
S54f

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 Dec 2009, 19:40 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: JN75GX
Franc.Golob napisal/-a:
No kaj ste že našli dlako v jajci?
S54f

Kaj eno :o

Dve :lol:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 Dec 2009, 20:43 
Odsoten

Kraj: MOTA
Janez pozdrav iz Prlekije. :D
Silvo

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 53 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4

Vsi časi so UTC + 1 ura

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na: