S50LEA

Radioamaterski forum
Danes je 15 Dec 2017, 01:52

Vsi časi so UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 03 Feb 2012, 20:36 
Odsoten

Končno so prišli na svoj račun tisti, ki stalno brez predaha kličejo DX postajo v pile-upu. DX-pedicija HK0NA sicer ni prva, vendar pa zagotovo prva DX-pedicija, ki res uspešno uporablja več kanalni (10 do 20 kanal) dekoder za delo na RTTY. Pri tem načinu lahko stalno kličete DX postajo, morate se le nekako sinhronizirate z njenim delom in ste na sprejemu tedaj ko končuje zvezo s predhodnim korenspondentom. Konec zveze izgleda nekako tako: TU S57XXX UP S57U 599 S57U in že ste na vrsti da mu date raport. Seveda ne smete spreminjati svoje oddajne frekvence, to lahko naredite, ko vsaj eno relacijo ne oddate svojega znaka, sicer se vam bo zgodilo meni prve dni DX-pedicije, ko sem se premaknil s TX frekvenco in sem izgubil QSO. Očitno so tudi sami nekoliko zmedeni in sem kljub temu, da mu nisem dal raporta pristal v ON-line logu, hi! Važno pri tem načinu, da ugotovite, kje prosta frekvenca in je večja verjetnost, da vas bo dekoder prikazal na ekranu DX postaje. Morda bi veljalo uvesti novo kratico, ki bi opozorila za kakšen način dela gre, primerna bi bila morda MUCH ali samo MC (multi chanel). Torej sedaj za tak način dela velja, lahko stalno kličete, potrebno se je nekako sinhronizirati z DX postajo in najti dokaj prazno frekvenco pri SPLT načinu dela. Torej, vedno sem moramo kaj novega naučiti, to velja tudi za S54A, hi!

Polde, S57U

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Feb 2012, 07:12 
Odsoten

Kraj: Novo mesto
Polde, mene je dvakrat klical in jaz sem mu dvakrat ali trikrat dal raport, pa me ni v on-line logu. Kakšna krivica.

http://freeweb.siol.net/s53mj/

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Feb 2012, 16:40 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Lendava
Heh, če so že operaterji "poodhranjeni", se oni temu prilagodijo... Pi Pi Pi, na, jejte... :D Saj če se ne bo dobro obneslo, bodo delali na stari način. Sicer je pa vska novost, ki prinese napredku dobrodošla.
Niti mene ni bilo v online logu na 30m-RTTY, potem sem se pa čudežno pojavil... Prisežem, da se ne ukvarjam s črno magijo. Pri uploadu so imeli neke težave...
Delajo pa super, razen nekaterih op. na CW, ki zgleda sprejemajo s svinčnikom na papir, potem pa dokler to z dvema prstoma vtipkajo in odreagirajo... Pa včasih jim uspeta celo 2 zvezi v minuti...

73 de Arpi-S51AY , HSC#1267, CTC#2268, EPC#3826, FH#1448, DMC#2139, 30MDG#3904, BDM#0288, TRC#005SLO, NDG#0851, HPC#451, ERC#0989
http://www.qrz.com/db/S51AY

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom