HK0NA dela z več kanalnim RTTY dekoderjem

Operatorsko delo v praksi, metodika dela, kam obrniti antene, triki in zvijače..

Moderator: s55o

HK0NA dela z več kanalnim RTTY dekoderjem

OdgovorNapisal/-a s57u » 03 Feb 2012, 20:36

Končno so prišli na svoj račun tisti, ki stalno brez predaha kličejo DX postajo v pile-upu. DX-pedicija HK0NA sicer ni prva, vendar pa zagotovo prva DX-pedicija, ki res uspešno uporablja več kanalni (10 do 20 kanal) dekoder za delo na RTTY. Pri tem načinu lahko stalno kličete DX postajo, morate se le nekako sinhronizirate z njenim delom in ste na sprejemu tedaj ko končuje zvezo s predhodnim korenspondentom. Konec zveze izgleda nekako tako: TU S57XXX UP S57U 599 S57U in že ste na vrsti da mu date raport. Seveda ne smete spreminjati svoje oddajne frekvence, to lahko naredite, ko vsaj eno relacijo ne oddate svojega znaka, sicer se vam bo zgodilo meni prve dni DX-pedicije, ko sem se premaknil s TX frekvenco in sem izgubil QSO. Očitno so tudi sami nekoliko zmedeni in sem kljub temu, da mu nisem dal raporta pristal v ON-line logu, hi! Važno pri tem načinu, da ugotovite, kje prosta frekvenca in je večja verjetnost, da vas bo dekoder prikazal na ekranu DX postaje. Morda bi veljalo uvesti novo kratico, ki bi opozorila za kakšen način dela gre, primerna bi bila morda MUCH ali samo MC (multi chanel). Torej sedaj za tak način dela velja, lahko stalno kličete, potrebno se je nekako sinhronizirati z DX postajo in najti dokaj prazno frekvenco pri SPLT načinu dela. Torej, vedno sem moramo kaj novega naučiti, to velja tudi za S54A, hi!

Polde, S57U
s57u
 
Prispevkov: 125
Pridružen: 13 Feb 2006, 22:08

Re: HK0NA dela z več kanalnim RTTY dekoderjem

OdgovorNapisal/-a s53mj » 04 Feb 2012, 07:12

Polde, mene je dvakrat klical in jaz sem mu dvakrat ali trikrat dal raport, pa me ni v on-line logu. Kakšna krivica.

http://freeweb.siol.net/s53mj/
Janez
s53mj
 
Prispevkov: 268
Pridružen: 11 Jul 2003, 08:31
Kraj: Novo mesto

Re: HK0NA dela z več kanalnim RTTY dekoderjem

OdgovorNapisal/-a S51AY » 04 Feb 2012, 16:40

Heh, če so že operaterji "poodhranjeni", se oni temu prilagodijo... Pi Pi Pi, na, jejte... :D Saj če se ne bo dobro obneslo, bodo delali na stari način. Sicer je pa vska novost, ki prinese napredku dobrodošla.
Niti mene ni bilo v online logu na 30m-RTTY, potem sem se pa čudežno pojavil... Prisežem, da se ne ukvarjam s črno magijo. Pri uploadu so imeli neke težave...
Delajo pa super, razen nekaterih op. na CW, ki zgleda sprejemajo s svinčnikom na papir, potem pa dokler to z dvema prstoma vtipkajo in odreagirajo... Pa včasih jim uspeta celo 2 zvezi v minuti...
73 de Arpi-S51AY , HSC#1267, CTC#2268, EPC#3826, FH#1448, DMC#2139, 30MDG#3904, BDM#0288, TRC#005SLO, NDG#0851, HPC#451, ERC#0989
http://www.qrz.com/db/S51AY
Uporabniški avatar
S51AY
 
Prispevkov: 1149
Pridružen: 01 Jan 2006, 11:01
Kraj: Lendava


Vrni se na Operatorska tehnika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron