Vdiranje na radioamaterske frekvence

Vse kar ne sodi v zgornje rubrike, pa ima kaj zveze z radioamaterstvom!

Moderatorji: S57D, s55o

Re: Vdiranje na radioamaterske frekvence

OdgovorNapisal/-a S58WW » 16 Okt 2010, 17:14

Andrej!

Upam, da si podrobno prebral kar si napisal... Kajti najlažje je sedeti doma v "shacku", se pritoževati in govoriti kaj naj podpredsednik in ZRS naredi. Kaj ko bi kaj postoril sam, mogoče vložil prijavo, tako kot je Boštjan predlagal.. Na njegov post pa odgovarjaš po dveh mesecih... Malo smešno!

Če bi vsi, ki se pritožujete na motnje napisali prijavo na APEK, bi nedvomno nekdo kaj ukrepal .. Saj imamo (radioamaterji) S53MM zaposlenega v APEK-u. NAmesto tega pa samo govoriiš, kaj bi bilo potrebno narediti... NAREDI TO!!!

Malo spoštovanja prosim do tistih, ki se trudijo!

Kaj naj ZRS "hodi okoli" in preverja če lahko vsi "hami" delajo na vseh simplexih na dveh metrih. Ali imamo mogoče profesionalno nadzorno službo?

Nimamo, vendar je tu APEK. Torej bodi kreativen in napiši prijavo!

Citiram:

Don’t ask what your country can do for you. Ask instead what you can do for your country” – John F. Kennedy

Konec citata!

73 Pibo..... tudi iz Domžal
73 Pibo S58WW ( ex YU3HP, YU3TDV )
http://www.qrz.com/db/S58WW
A half-truth is the most cowardly of lies.
Uporabniški avatar
S58WW
 
Prispevkov: 230
Pridružen: 06 Jun 2002, 08:57
Kraj: Dob pri Domžalah

Re: Vdiranje na radioamaterske frekvence

OdgovorNapisal/-a s55o » 18 Okt 2010, 12:53

Pozdravljen Andrej!

ZRS seveda lahko vloži pritožbo na APEK. Vendar to lahko stori le, če dejansko stanje pri posameznih radioamaterjih in dokazila priskrbijo radioamaterji sami. V primeru, da je potrebno v Domžalah ukrepati, potem te prosim, če lahko narediš pregled frekvenc in motenj, navedi vse podatke in ZRS bo pomagal tako pri sestavi pritožbe na APEK kot pri nadaljnem postopku.Ravno zato sem napisal, da APEK ni dobil nobene pritožbe, da spodbudim katerega od radioamaterjev, ki te motnje ima, da rešimo kakšen problem.

Sam nimam motenj v stanovanju v Ljubljani (vsaj tam kjer sem nimam) in brez tega, da eden od tistih, ki te motnje imajo predstavi nezakonito stanje, sami ne moremo ukrepati.

Lep pozdrav,

Boštjan S55O
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2525
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

Re: Vdiranje na radioamaterske frekvence

OdgovorNapisal/-a S53RI » 18 Okt 2010, 18:23

Spoštovani Boštjan!

Hvala, da si se oglasil, saj to je bil tudi deloma moj namen, da malo prebudim forum na to tematiko. Vem, da imajo naši hami probleme a mi do sedaj še ni postalo jasno kaj je narobe z našimi hami , da se ne upajo napisat pritožbo na organ kot je Apek.Vključno z menoj. Imam namreč podatek, da sicer fantje pokličejo, vendar, ko zvedo da morajo podat uraden zahtevek in se podpisat "motenj kar naenkrat ni več". Vendar ni tako. Še nedolgo tega smo morali biti res tiho pa še paziti je bilo treba kaj je človek govoril in kje. Vendar se mi zdi, da danes v času demokracije nevem koga naj bi se bali...
Da imajo fantje težave sem ugotovil že tukaj na forumu na vsaj dveh mestih, kje se govori o motnjah. Lahko si preberete, sicer kratko izjavo da je tudi eden od bivših predsednikov razmišljal o skupinskim prijavi pa kot kaže tudi on ni nikamor prišel...Jaz osebno ne trdim da naj ZRS ve za vsak simpleksni kanal ali se lahko dela ali ne, čeprav je za mene osebno organizacija kateri pripadam že skoraj 30 let, branik našega prostora. In če se fantje začnejo pritoževat morda nebi bila slaba ideja če ZRS napravi vsaj poizvedovanje kje in kdo ima motnje in pa kašne so. Jasno je o čem pravzaprav govorim, predvsem o kabelskih operaterjih...Če je smiselno in potrebno pa ugotovite sami saj se nekateri še bolj spoznate kot jaz..
Torej kar se tiče mene je stvar naslednja: Včeraj sem preskeniral celo mojo ulico z malo vokico in tako ugotovil motnje na 145750, 990,431250...Najprej kar bova skupaj z Matijom 3MM še enkrat vse pogledala in potem gremo naprej.Npr: 145750 poslušam nemški sat kanal s6. V primeru da priključim zunanjo anteno je tega signala najmanj +20 pa vse tja do +40 ali več, se razume pri uporabljenem predolačevalniku, vendar vam gorje, ker ne boste slišali ničesar razen tistega žlobudranja....
Vse sem posnel in bom v primeru prijave tudi posredoval tako zvočni kot video posnetek. Na 431250 pa je kot sem uspel izvrtati, če sem prav razumel, da je nosilec slike......No, nisem profesionalec zato se zaradi eventuelnih mojih tolmačenj opravičujem....Sam v hiši nimam kabelske pa tudi podatka nimam, da je pri sosedih, ker so nam napeljevali optiko...Vsaj pri mojih sosedih sem preveril in imajo vglavnem siol ip tv..nekateri....Nisem pravnik in nevem sicer natančno kako je s sekundarnimi uporabniki naših frekvenc. Namreč dobil sem podatek ( ne vem, če je pravi ), da je ta frekvenca 750 namenjena za ton kablašem kot sekundarnim uporabnikom?



PS:

Še mojemu dalnjemu sosedu Pibotu!
Ne, ne sedim kar križem rok in gledam zvezde,čeprav bi bilo to morda včasih bolje. Sem pa za hamovščino naredil več kot si ti misliš.Tudi da ta forum, živi sem bil tudi jaz eden od donatorjev tako finančno kot materialno....Pa to sploh ni važno....Zato mi je "Kennedy " citat kar všeč in poznan....

Ko bo kaj novega pa spet napišem, kako se bo kaj odvijalo.

lep 73 in gl

S53RI Andrej
S53RI
 
Prispevkov: 51
Pridružen: 22 Maj 2001, 01:00
Kraj: Domžale JN76HD

Re: Vdiranje na radioamaterske frekvence

OdgovorNapisal/-a s52ab » 18 Okt 2010, 19:59

Pobi
Sem že predlagal, da se za to tematiko odpre poseben del na forumu. Še enkrat predlagam to. Se pravi nov oddelek-tema ali kaj je že: Monitoring. Je veliko tega, kar bi bilo za objavit in da se ve. Ne samo na UKV in višje, na KVju je veliko tega. Trenutno se ugotavlja, če "domžalčan" (918kHz), vpada na 7062 kHz. Na Viču se sliši v Nm, ne...
Tudi bo v pomoč uradnemu predstavniku ZRS za monitoring pri IARU 1 reg., Darku Bulatu, ki naj bi info prenesel naprej oz. javlja na "INTRUDER ALERT". Sam prejmem s tega mesta vsak dan kar nekaj cirkularnih mailov o raznih vpadih. Res pa je, da se to nanaša v glavnem na am. KV področja. Torej zaželjeno je imeti zvočni posnetek in podati generalije motnje...datum, čas, frekvenco, opis motnje...etc. Toliko za tokrat.

http://www.youtube.com/watch?v=Qj_4QViS3P4
73,Jože - S52AB - http://lea.hamradio.si/~s52ab/ ... ni toliko važno kaj kdo reče ali zapiše, za narod je zelo važno, kdo to reče ali zapiše.
Uporabniški avatar
s52ab
 
Prispevkov: 510
Pridružen: 12 Mar 2006, 21:13
Kraj: Novo mesto

Re: Vdiranje na radioamaterske frekvence

OdgovorNapisal/-a s55m » 18 Okt 2010, 21:16

Fantje, če je motnja lokalnega izvora, potem je smiselna prijava na APEK (CATV, razne brezžične telemetrije v S5)
V nasprotnem, kot je napisal Jože.
Če pošljete vse podatke na ZRS HQ mail, bomo podali prijavo kot ZRS.
Mora pa prijava vsebovati sledeče:
DATUM URA in KRAJ opažanja motnje
Opis opreme s katero je spremljana motnja
Morebitni sum, kdo je povzročitelj
Kontakt

73
Adi
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: Vdiranje na radioamaterske frekvence

OdgovorNapisal/-a s55oo » 18 Okt 2010, 23:12

> Sem že predlagal, da se za to tematiko odpre poseben del na forumu. Še enkrat predlagam to. Se pravi nov oddelek-tema ali kaj je že: Monitoring. Je veliko tega, kar bi bilo za objavit in da se ve. Ne samo na UKV in višje, na KVju je veliko tega. Trenutno se ugotavlja, če "domžalčan" (918kHz), vpada na 7062 kHz. Na Viču se sliši v Nm, ne...

1560m od oddajnika se le-tega nic ne slisi na 7062 z 4SQVert. Na 3672 je samo S9 na InvV. RX TS2000. Prejsni teden je bil eno jutro zaradi menjave zarnic TX918 ugasnjen pa bi morali se takrat poslusat. Zal nisem.

73 GL
Goran ANDRIC, S55OO
Uporabniški avatar
s55oo
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 02 Avg 2001, 01:00
Kraj: Domzale

Re: Vdiranje na radioamaterske frekvence

OdgovorNapisal/-a s55o » 19 Okt 2010, 08:43

Andrej pozdravljen!

Če potrebuješ pomoč glede priprave gradiv in vsega, se lahko obrneš name. Upam, da bo pritožba uspešna.

Lep pozdrav

Boštjan
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2525
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

Re: Vdiranje na radioamaterske frekvence

OdgovorNapisal/-a s57uw » 21 Okt 2010, 20:55

Pozdravček tovarišija !
Nekdo je omenil "domžalčana" 918 kHz... na 40 metrov. Nekdo je napisal še kaj naj bi vsebovala pritožba. Vse je OK.
Toda dajmo si malo matematike in vedenja o mešanjih v rx-ih, kakor tudi o čistosti signala iz našega prvega oscilatorja.(koliko in kako dušenih ima harmonskih prav "moj" osc. v radiju katerega mi moti 918 kHz- Ne malo kdaj se bo prišlo do zaključka da je "moj "pač takšen in dopušča marsikaj kar nam ni všeč.
Že davnih 60 let so mi prepovedali delo na 80 metrih saj so mojo telegrafijo v bloku in bližnji okolici poslušali ob poslušanju radio Sarajeva na srednjem valu. Jaz pa kalkulator sem.... izračunam freq za prvi osc. in vidim da eden od harmonikov le tega povzroči mešanje na onih 455 kHz, ko se posluša Sarajevo. Podobno velja za precej čričkov in "motenj". Ko sem na takrat zvezno upravo podal obrazložitev so preklicali prepoved, saj sem dokazal da razni Kosmaji in podobni radio aparati pač ne more biti boljši....
Nekako tako naj bi se tudi obravnavalo razne motnje in "motnje" .
Malo tehnike nam pomore ob težavah. Albert
s57uw
 
Prispevkov: 254
Pridružen: 27 Jan 2006, 14:14
Kraj: Velika Polana

Re: Vdiranje na radioamaterske frekvence

OdgovorNapisal/-a s51fb » 10 Nov 2010, 20:19

Živjo

Tudi IARU R1 se že dolgo trudi z iskanjem nezaželenih uporabnikov radioamaterskih frekvenc. Svoje delo redno opišejo v biltenih in najnovejše poročilo si lahko preebrete tule.

Lp

Miha
s51fb
 
Prispevkov: 123
Pridružen: 14 Avg 2006, 13:06

Re: Vdiranje na radioamaterske frekvence

OdgovorNapisal/-a s51fb » 10 Okt 2012, 20:09

Pozdravljeni

IARU R1 monitoring skupina je ena od aktivnejših skupin in vsako njihovo poročilo je zanimivo, tudi najnovejše ni izjema.

Lp

Miha
s51fb
 
Prispevkov: 123
Pridružen: 14 Avg 2006, 13:06

Re: Vdiranje na radioamaterske frekvence

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 09 Nov 2012, 13:16

S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: Vdiranje na radioamaterske frekvence

OdgovorNapisal/-a s51fb » 09 Apr 2013, 18:38

Pozdravljeni

Poročila IARU R1 monitoring službe postajajo čedalje obilnejša. Takole izgleda poročilo za marec 2013.

Lp

Miha, S51FB
s51fb
 
Prispevkov: 123
Pridružen: 14 Avg 2006, 13:06

Re: Vdiranje na radioamaterske frekvence

OdgovorNapisal/-a S51AY » 10 Apr 2013, 15:16

Ves ta monitoring je OK, vendar brezploden (čitaj "brez veze"), dokler ni učinkovitega sistema ukrepanja... :( :evil:
73 de Arpi-S51AY , HSC#1267, CTC#2268, EPC#3826, FH#1448, DMC#2139, 30MDG#3904, BDM#0288, TRC#005SLO, NDG#0851, HPC#451, ERC#0989
http://www.qrz.com/db/S51AY
Uporabniški avatar
S51AY
 
Prispevkov: 1149
Pridružen: 01 Jan 2006, 11:01
Kraj: Lendava

Re: Vdiranje na radioamaterske frekvence

OdgovorNapisal/-a S57S » 11 Apr 2013, 12:44

Vsaj vemo, da se te motje kam zapišejo, če nič drugega.
Veseli me tudi da je DARC uradno ''protestiral'', ampak ...
Iranski OTH Radar še naprej veselo melje na 10m dan za dnem.
Žalostno. Le za WPX so ga ugasnili. Vsaj to.

73, Aleksander, S57S
S57S
 
Prispevkov: 431
Pridružen: 10 Jan 2002, 01:00
Kraj: Golisce

Re: Vdiranje na radioamaterske frekvence

OdgovorNapisal/-a s51fb » 11 Maj 2013, 15:36

Pozdravljeni

Na voljo je poročilo IARU R1 monitoring službe za april 2013.

Lp

Miha, S51FB
s51fb
 
Prispevkov: 123
Pridružen: 14 Avg 2006, 13:06

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Razno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov