HI, ne morem biti tiho !

Vse kar ne sodi v zgornje rubrike, pa ima kaj zveze z radioamaterstvom!

Moderatorji: S57D, s55o

HI, ne morem biti tiho !

OdgovorNapisal/-a s57uw » 12 Mar 2008, 08:18

Poslušam in se ne čudim več posledicam na bandih z ozirom na liberalizacijo dostopa na vse frekvence prav vsem.
Prav žalostno je slišati kakofonijo ponavljanja znakov v gonji za TC5C. Za druge me niti ne skrbi, toda nekateri S5 ponavljajo svoj znak po pet krat, da bi pa bila mera polna pa pri enem "vstrajnem-HI" S ispade I od petice pa celo šest pik in to v večini teh klicev. Kaj ni toliko telegrafista da bi to opazil .
Tako se vprašam KDO mu je dal dostop na valove celo z osebnim znakom.
Če delaš na roke ali z bugom je jasno da se tudi zmotiš ...toda tale je bil exstra "uspešen"
Lep pozdrav!Albert
s57uw
 
Prispevkov: 254
Pridružen: 27 Jan 2006, 14:14
Kraj: Velika Polana

OdgovorNapisal/-a S52OW » 12 Mar 2008, 09:03

Pošlji mu mail.
Jaz opozarjam tiste, ki imajo razštelan oddajnik.
Največkrat je vzrok - alc mnogo čez mejo v linear....
Dolg boom - srečna postaja!! 73, S52OW de Tilen
Home page: http://tilenpusar.com
Uporabniški avatar
S52OW
 
Prispevkov: 496
Pridružen: 26 Avg 2003, 17:13
Kraj: Golo 670m asl

OdgovorNapisal/-a S51AY » 12 Mar 2008, 09:11

...
Zadnjič spremenil S51AY, dne 19 Mar 2008, 10:50, skupaj popravljeno 1 krat.
73 de Arpi-S51AY , HSC#1267, CTC#2268, EPC#3826, FH#1448, DMC#2139, 30MDG#3904, BDM#0288, TRC#005SLO, NDG#0851, HPC#451, ERC#0989
http://www.qrz.com/db/S51AY
Uporabniški avatar
S51AY
 
Prispevkov: 1149
Pridružen: 01 Jan 2006, 11:01
Kraj: Lendava

OdgovorNapisal/-a S51M » 12 Mar 2008, 13:46

To počnejo ljudje, ki prave CW zveze ne znajo. Sežejo kvečjemu do običajnih zvez v kraticah ali pa enostavnih, kratkih DX zvez.

Večina njih, ki se sicer sploh ne motijo, pa pritiska le še funkcijske tipke računalnika ali spominskega tasterja in uporablja dekodirnike. Žalostno.

Pripis
Ravno danes piše v časopisu, da bodo voznikom formule 1 odvzeli nekaj pomožne elektronike, s katero so doslej lažje vozili. Če bi se to zgodilo v radiomamaterstvu, bi bile frekvenčne ceste še bolj prazne, in še kaj.

73 DE S51M, Bruno
S51M
 
Prispevkov: 106
Pridružen: 12 Mar 2002, 01:00
Kraj: Ptuj

jaz sem se umaknil...

OdgovorNapisal/-a s52ab » 12 Mar 2008, 19:37

Pozdrav družba... :)

Mene pa zanima, kaj boste sedaj konkretno
storili na vse to...?
Moje mnenje je, da bo anarhija samo še večja.
Občasno malo poslušam in sem osebno
prepričan, da bo tako.
Torej...?

Dobre volje in potrpljenja želim vsakemu
posebej, ki v takih primerih vztraja ! :)

73
73,Jože - S52AB - http://lea.hamradio.si/~s52ab/ ... ni toliko važno kaj kdo reče ali zapiše, za narod je zelo važno, kdo to reče ali zapiše.
Uporabniški avatar
s52ab
 
Prispevkov: 510
Pridružen: 12 Mar 2006, 21:13
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a S57GB » 12 Mar 2008, 19:41

v glavnem sem letos zadnjič plačal kotizacijo ZRS!!!zakaj se vprašate!?zato ker namesto radioamaterskih debat poslušam zafrustrirane in odbite posameznike,cb-jaše in kup še drugih katerim ni dovoljeno uporabljati radioamaterskih frekvenc tako na simpleks kanalih-predvsem na frekvencah ki jih še mi ne smemo uporabljati-kot na repetitorjih!poleg motenja povzročajo še marsikaj!tisti ki je odgovoren za te stvari naj pač zadevo uredi!jaz se moram iti neke kulture na frekvencah eni pa lahko počnejo kar jih je volja!?hvala lepa!
_________________
73 de Boštjan S57GB
antena je važna!

tole je nekaj podobnega pa se nihče ne odzove tako da Jože pozabi :cry:
73 de Boštjan S57GB
antena je važna!
Uporabniški avatar
S57GB
 
Prispevkov: 271
Pridružen: 12 Mar 2006, 11:05
Kraj: LJ-Podgorica-JN76HC

Anarhija

OdgovorNapisal/-a s55s » 12 Mar 2008, 20:19

Je pač tako.

Marx je napisal:"Družba naredi človeka in ne človek družbo!"

Sicer pa, zaman je govoriti gluhemu o glasbi in skopljenemu o ljubezni!

de Dan
Dokler QSL karta ni napisana in odposlana, zveza ni končana!
QSL karto sprejeti je pravica, poslati jo, je pa DOLŽNOST vsakega dobrega operaterja!
Don't talk about CW, just do it!
http://www.qrz.com/db/s55s
Member of S59GCD Lasko
Uporabniški avatar
s55s
 
Prispevkov: 481
Pridružen: 08 Sep 2006, 13:42
Kraj: JURKLOŠTER JN76QC34DK

OdgovorNapisal/-a S51AG » 12 Mar 2008, 20:23

Pozdravljeni,

glavno, da je spet v špilu liberalizacija (beri: šenkana A klasa). Kaj pa, če bi se slučajno izkazalo, da povzroča motnje, krši predpise o izhodni moči oddajnika ali pa krši pravila radioamaterskega duha kak posameznik, ki se ponaša s "tapravo" B, ali še huje A klaso? Kdo pa bo potem kriv? Katera faza liberalizacije?

Tono
Uporabniški avatar
S51AG
Moderator
 
Prispevkov: 610
Pridružen: 26 Dec 2003, 14:01
Kraj: Ptuj, JN76WK

OdgovorNapisal/-a S57Q » 12 Mar 2008, 20:35

Pozdrav !

Jaz sem pričel s CW leta 1974, po vseh tedanjih "pravilih" v našem klubu.
Najprej 200 CW zvez na 3,5 mHz, potem na 7, če boš priden pa še na SSB.
Pa je bila na bandih ravno taka štala.
Identično je na cestah, več ali manj imamo vsi izpite, tudi kakšen kupljen je vmes.... Pa bomo peš hodili ??
Boštjan, a boš dal cesarju kar je cesarjevega, čeprav ne bo nikoli reda na cesti ?
Uboga ZRS, kaj vse bi morala delat za nas !
Lep pozdrav, Tone - S57Q
S57Q
 
Prispevkov: 251
Pridružen: 11 Maj 2003, 08:01
Kraj: Sevnica

obnašanje na frekvecah

OdgovorNapisal/-a S51KW » 12 Mar 2008, 20:58

samo en kratek komentar "naj vrže kamen tisti kateri je brezgrešen"
Ni opravičila za to kaj se dogaja na frekvencah,doma v naši zvezi lahko ukrepamo,torej svetujemo in podučimo"grešnike" kaj pa lahko storimo z uporabnikih naših frekvenc iz drugih držav,GB,I,Ru,F,D in inih?
ŽARKO
S51KW
 
Prispevkov: 112
Pridružen: 07 Jun 2006, 07:52
Kraj: KOPER

OdgovorNapisal/-a S57GB » 12 Mar 2008, 22:26

tukaj gre predvsem za to da se neupravičeni uporabniki frekvenc delajo norca iz nas češ kaj nam pa morete in se vtikajo v naše debate-konkretno doživel ko je tip ponujal antene,enostavno je vskočil-in motijo namerno naše delo na frekvencah.mislim da smo mi prvi ki bi vsaj malo lahko poskrbeli za red,vsaj z prodajo rabljene opreme.ta oprema se prodaja vsakomur naj je radioamater ali ne.pri uradnih prodajalcih pa verjetno ni moč doseči da bi opremo striktno prodajali ob predložitvi radioamaterske licence.nekdaj je bil red na tem področju zdaj pa je džungla.kot sem že omenil so med motečimi elementi tudi tisti ki imajo licenco kar je še posebej žalostno!!!
73 de Boštjan S57GB
antena je važna!
Uporabniški avatar
S57GB
 
Prispevkov: 271
Pridružen: 12 Mar 2006, 11:05
Kraj: LJ-Podgorica-JN76HC

OdgovorNapisal/-a s55z » 12 Mar 2008, 23:28

Hoj, Boštjan...

Na tole isto pripombo o neplačevanju kotizacije zaradi nereda, ti je že bilo odgovorjeno... ZRS ni in ne more biti policaj na frekvencah, ker teh pristojnosti enostavno nima. Za vsako motenje in nepravilnosti se lahko obrneš na APEK (to velja tudi za ostale dušebrižnike :D), kjer bodo njihove službe ustrezno ukrepale.... (ali pa ne) :-?

Ker ZRS lahko le izobražuje in opozarja, saj nima pristojnosti niti službe za ukrepanje proti kršilcem, je iluzorno pričakovati, da bo sedel npr. predsednik Goran in dežural po vseh amaterskih in neamaterskih bandih in preganjal nebodigatreba...

Pa še nekaj... komaj nek začetnik zbere pogum da bi odklofal DXa na CW, ves prepoten od treme in tresočih rok pritiska ročico, jasno, večkrat se zmoti, popravlja, nekako le uspe.... mu vse veselje vzamejo užaljene veličine na forumu, ki stvar obvladajo, saj so jo že od malega gulile (pravzaprav v tistih svinčenih letih phone niti niso smeli delati dokler...). Nekako mi to bolj diši na ham in špirit (kot bi rekel prijatelj Andrej), kot pa na hamspirit... Ne bi raje vzel vsak enega takšnega nadebudneža, ki ima celo veselje stiskat ročice tasterja in mu pomagal z nasvetom in spodbudo?

Ni čudno, da nas je vse manj... :cry:
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a S51M » 13 Mar 2008, 09:30

Poznam konkreten primer stare najvišje klase, človeka, ki ima desetletja hamščine, ukvarja pa se le z DX-anjem na CW (kar me žalosti). Številko 5 tipka že leta vselej z eno piko preveč. Toda ta človek dela vselej s tasterjem, zanj ne dela stroj. In to pri njem cenim!

Ni lepšega od lepe CW QRS RCC zveze z začetniki, še posebno, ko je vmes taster-pešak. Prijatelj Tono, S51AG, je zame večji radioamater telegrafist od mnogih sekundnih strojnih telegrafistov, raznih "big asov".

Da je nekaj z radioamaterji res narobe, vidimo po tem, da večina čaka le še na kakšen DX, potem pa sledi ruvanje za njim. Kličeš lahko sicer CQ in CQ, pa nikomu ništa, takšni "asi" se ne odzovejo, poslušajo pa. Da bi celo klicali CQ in vzpostavljali lepe zveze, pa bi bil že čudež. Že vedo, čemu tako.

Mene ne zanima, če ponoči kdo ni mogel ali hotel spati in je poklofal to in ono. Zanima me VSEBINA zveze, QSD je celo simpatičen, samoumeven.

Kot je rekel S57Q, tudi pred "liberalizacijo" je bil na frekvencah marsikdaj kaos, predvsem na foniji. Toda frekvence so bile včasih bistveno bolj žive, zanimive. In CW, najlepša zvrst našega hobija, še spoštovana. Kot je danes v glasbi: rave- tehno koncert v Berlinu bo izval veliko navdušenje, godalni kvartet z Bachovimi deli pa komajda kdo obišče.

73 DE S51M, Bruno
S51M
 
Prispevkov: 106
Pridružen: 12 Mar 2002, 01:00
Kraj: Ptuj

OdgovorNapisal/-a s57x » 13 Mar 2008, 15:55

...še mala pripomba:

vendarle pa sta Bach in CW večna!

73 Jurij, s57x
s57x
 
Prispevkov: 362
Pridružen: 01 Feb 2004, 23:24

Vesel sem odziva !

OdgovorNapisal/-a s57uw » 13 Mar 2008, 15:59

Kakor sem rekel sem vesel odziva fantje. Hvala !
Liberalizacija gor ali doli, še sam sem bil zagovornik le te pred leti pričakujoč da bomo nove KV-jaše le utirili. Saj večina jih je-utirjenih. Tudi mene bug ne uboga vedno, brez skrbi že od davnega 1954 leta. Exsemplar,HI kateri me je spodbudil da ne morem biti tiho je pa celo enak old timer z menoj vred.
Ni pa res : 1. da se nebi dalo tovariško uplivati na dotične v ozirih telegrafije ali drugega ham spirita. Oziroma tudi na njegovo tehniko (kar je eden pravilno omenil-- kaj se ne sliši ko oddaja ? )Ali pa je zaverovan v tisto svoj računalniški program in in samo brenka ne da bi sploh vedel!
2. Ali pa celo je res da ni službe katera bi po uradni poti take in podobne zadeve ....kar pač. celo tukaj v E7 je treba na RAK (regulatorna agencija za ...) zadevo prijaviti in mi je človek tam jasno povedal da v vsakem primeru ukrepajo. Ne ravno po ham spiritu seveda, toda motnje vseh vrst pa ja. Na njihovi internetni strani lahko celo potegneš-sprintaš formular za prijavo!
Brez zamere, samo to so posledice: Ob raznih srečanjih sem omenjal tudi te probleme v prosti diskusiji, pa mi je recimo dolgoletni precednik ZRS-ja rekel ... jaaaaaa, veš nebi se radi komu zamerili, HI. Pa recimo dolgoletni član nadzornega organa(ali kaj je že bilo) mi reče da se že leta ne sestanejo ob bilo kakšnem problemu. Še večji HI v obratnem smislu. Kako je sedaj nimam pojma.
Veliko odličnih hamov ni več članov tudi zaradi takega imiđa v resnici ,nas kot celote, Saj res ni potrebno komu iz ZRS sedeti in se potem "usajati" nad grešniki.
Saj ne javkam, kar tako ... za premislek, čeprav v delu ko kritiziram morda sploh nimam prav do te mere.
DX-ajmo pa še naprej ! Albert
s57uw
 
Prispevkov: 254
Pridružen: 27 Jan 2006, 14:14
Kraj: Velika Polana

Naslednja

Vrni se na Razno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 42 gostov