DUALPHONE 3088-pomoč pri instalaciji

Vse kar ne sodi v zgornje rubrike, pa ima kaj zveze z radioamaterstvom!

Moderatorji: S57D, s55o

DUALPHONE 3088-pomoč pri instalaciji

OdgovorNapisal/-a s51zg » 12 Dec 2007, 12:05

Pozdrav vsem, ki boste to čitali.
Rabim pomoč pri instalaciji omenjenega SKYPE telefona. Zadeva deluje brez računalnika. Meni nikakor ne uspe povezava z internetom. Bazno postajo sem priključil na router s priloženim Ethernet kablom. Povezal s telefonsko linijo ter napajalnim kablom. Nastavim vse potrebne nastavitve. Vtipkal vse potrebno v vezi Skype uporabnika. Zadeva se noče povezati z internetom... Drugače se slušalka konektira z bazno postajo. Vsaka pomoč bo dobrodošla!

lp
Janez-S51ZG
s51zg
 
Prispevkov: 80
Pridružen: 12 Jan 2004, 11:59
Kraj: Srednje brdo, JN76BC

Re: DUALPHONE 3088-pomoč pri instalaciji

OdgovorNapisal/-a S50U » 12 Dec 2007, 13:04

s51zg napisal/-a:Bazno postajo sem priključil na router


Janez

Če router ni p2p friendly bo potrebno NAT porte, tudi kakšen upgrade firmware ne bi škodil slišim da so nekatere verzije kar bugy. Kakšne porte boš uporabljal se da določiti preko slušalke same. Najbolje bo da slušalki določiš fiksno ip cifro, da se lažje znajdeš.

GL Danilo, S50U
Linux is like living in a teepee. No Windows, no Gates and an Apache in house!
S50CLX Cerkno LinuX dx cluster
https://s50clx.infrax.si
Uporabniški avatar
S50U
 
Prispevkov: 553
Pridružen: 07 Avg 2002, 23:05
Kraj: Cíerkna

Problem instalacije DUALPHONE SKYPE telefona

OdgovorNapisal/-a s51zg » 12 Dec 2007, 23:09

Še vedno neuspešno!
Nevem, kje naj začnem. Imam router od BELKIN-a F5D7230-4. Nastavitve so standardne. IP mode je statičen. V slušalki imam sledečo nastavitev: IP mode-static, IP address sem vnesel 192.168.2.100, se pravi, da sem uporabil privzeti prehod - brez zadnje številke (1) in dodal 100. Vnesel masko podomrežja, za Gateway sem pa vpisal IP od privzetega prehoda. Proxy imam izključen. V samem Routerju imam statičen IP. V tovarniških nastavitvah telefona je bil IP address mode nastavljen na Dynamic. Zato sem tovarniško nastavitev resetiral in vpisal, kot je zgoraj navedeno. Hotel sem že spremeniti v Routerju iz Static v Dynamic, pa sem pozabil geslo za dostop HI. Res nevem, zakaj ne najde povezave z internetom. Drugače - connecting med bazno postajo in slušalko deluje. Ko grem v Sign in to Skype in vpišem Skype name in password, melje v nedogled.

lp
Janez-S51ZG
s51zg
 
Prispevkov: 80
Pridružen: 12 Jan 2004, 11:59
Kraj: Srednje brdo, JN76BC

OdgovorNapisal/-a s51mm » 13 Dec 2007, 20:37

Če imaš v routerju omogočen DHCP, v slušalki nastaviš pod settings/advanced/internet settings IP mode dynamic, bi moralo delati.

Če na routerju nimaš omogočen dhcp, moraš najprej ugotoviti v katerem rangu ip ti dela router. To najlažje narediš tako, da na računalniku zaženeš cmd (start/zaženi cmd) ter v oknu vpišeš "cmd" brez navednic. potem vtipkaš "ipconfig" (brez navednic), odgovor bi moral biti podoben temu:

S povezavo določena DNS pripona . . :
IP naslov . . . . . . . . . . . . . : 192.168.1.124
Maska podomrežja. . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Privzeti prehod . . . . . . . . . . : 192.168.1.1

v tem primeru boš v slušalko vpisal:

ip: 192.168.1.220
subnet mask: 255.255.255.0
dns1: 193.189.160.11
dns2: 193.189.160.12
gateway: 192.168.1.1 (privzeti prehod)

Statična nastavitev dela v vsakem primeru, bodi pa pozoren na predzadnjo številko v ip naslovu ter privzetem prehodu.

Te nastavitve sem tudi sam testiral v mojem telefonu in po teh navodilih bi moralo delati.

73, David
s51mm
LEA Admin
 
Prispevkov: 50
Pridružen: 29 Jun 2002, 09:31
Kraj: Cerkno

OdgovorNapisal/-a s51zg » 13 Dec 2007, 23:49

Pozdrav David,
moram reči, da sem naredil točno tako, kot si sam napisal! Vendar zadeva pri meni ne deluje. Probal sem obe varijante. Z ozirom na to, da imam DHCP Server Enabled, sem vpisal IP mode na Dynamic. Zadeva se ne poveže. Nevem, mogoče je še kakšna nastavitev v router-ju napačna za omenjeno slušalko, katera bi morala delovati brez PC-ja. Moram pa povedati, da imam povezavo preko tega Routerja tudi do PC-ja na katerem imam že cca pol leta instaliran SKYPE in vse deluje BP! Tako bi človek mislil, da bi tudi ta telefon moral delovati. Nato sem ponovno spremenil IP mode v static in po podatkih v katerem rangu mi dela router, sem le te vpisal v internetne nastavitve slušalke. Rezultat isti. Nevem, kaj je z NAT, ki je tudi enabled. Ravno tako tudi Firewall, pa connection type PPPoE. Moram še nekaj povedati. Zadevo sem probal pri hčerki na Brezjah, ki pa ima T2 (VDSL) in se telefon poveže BP. Uporablja isti router, kot je moj. Pri meni, ki imam (ADSL) pa ne deluje. Naj bo dovolj te štorije. Upam, da se bo enkrat le našla rešitev..HI. Vsem, ki to čitate en lep pozdrav. Vama David in pa Danilo HVALA na trudu in do slišanja-pisanja.

lp
Janez-S51ZG
s51zg
 
Prispevkov: 80
Pridružen: 12 Jan 2004, 11:59
Kraj: Srednje brdo, JN76BC


Vrni se na Razno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 33 gostov