PRM postaje

Vse kar ne sodi v zgornje rubrike, pa ima kaj zveze z radioamaterstvom!

Moderatorji: S57D, s55o

PRM postaje

OdgovorNapisal/-a s56izw » 08 Nov 2007, 19:17

ker so se množično raširlile postaje z nazivom prm, ki za svoje delo uporabljajo fr.446mhz... me zanima ali je kje zakonsko regulirano kje , z kakšno močjo itd. lahko te postaje delujejo. sam opazam , da jih uporabljajo praktično vsi, od avtošol , do taksistov ... celo v gorenju jih izgleda imajo v vsaki pisarni :(
opazil sem tudi da eni ponujajo predelavo za mali denar in te postaje predelajo z tem pa povečajo tudi izhodno moč.
vse me zanima zgolj iz radovednosti, ker več podatkov na to temo na netu nisem našel bom poskusil tu :wink:

lep 73!
s56izw
 
Prispevkov: 384
Pridružen: 25 Maj 2004, 11:46
Kraj: velenje

Re: PRM postaje

OdgovorNapisal/-a s53al » 08 Nov 2007, 19:53

s56izw napisal/-a:ker so se množično raširlile postaje z nazivom prm, ki za svoje delo uporabljajo fr.446mhz... me zanima ali je kje zakonsko regulirano kje , z kakšno močjo itd. lahko te postaje delujejo. sam opazam , da jih uporabljajo praktično vsi, od avtošol , do taksistov ... celo v gorenju jih izgleda imajo v vsaki pisarni :(
opazil sem tudi da eni ponujajo predelavo za mali denar in te postaje predelajo z tem pa povečajo tudi izhodno moč.
vse me zanima zgolj iz radovednosti, ker več podatkov na to temo na netu nisem našel bom poskusil tu :wink:

lep 73!

Dovoljena moč je 500mW

http://pmrslovenija.mojforum.si/

L.p Aleš
s53al
 
Prispevkov: 120
Pridružen: 08 Mar 2004, 14:00
Kraj: Črnomelj


Vrni se na Razno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 38 gostov