Old timer

Vse kar ne sodi v zgornje rubrike, pa ima kaj zveze z radioamaterstvom!

Moderatorji: S57D, s55o

Old timer

OdgovorNapisal/-a s55s » 26 Sep 2007, 11:06

Spoštovani operaterji!

Zanima me, koliko vas je upravičenih do značke OT, pa je kljub vsem izpolnjenim pogojem niste dobili na srečanju OT, ki je bilo te dni v Sl. Gradcu. Precej operaterjev je bilo na listi, pa niso prišli po značko. Mislim da ni velikega zanimanja upravičencev, ki so prišli po to priznanje. Mislim, da jih je prišlo pet ali šest od cca 45. Če se precej motim, prosim za točne podatke.
V svojem uvodnem, osrednjem in zaključnem govoru istočasno, je pa novi Gospod sekretar izpostavil, da ima grd glas, poleg malo ''skomigovanja'' z rameni. Mislim, da glas ni pomemben; pomembno je, kaj glas pove.
Pa zelo važna je evidenca glede plačevanja kotizacije. Za malo priznanje kot je značka OT, je pa evidenca takoj drugotnega pomena. Je sploh ni.
(še nimam pogojev za OT)

73 de Dan
Dokler QSL karta ni napisana in odposlana, zveza ni končana!
QSL karto sprejeti je pravica, poslati jo, je pa DOLŽNOST vsakega dobrega operaterja!
Don't talk about CW, just do it!
http://www.qrz.com/db/s55s
Member of S59GCD Lasko
Uporabniški avatar
s55s
 
Prispevkov: 481
Pridružen: 08 Sep 2006, 13:42
Kraj: JURKLOŠTER JN76QC34DK

OdgovorNapisal/-a s55z » 26 Sep 2007, 11:13

Ker je to značka OT ZRS in ne OT S5 je evidenca prvotnega pomena :wink: !

Sicer pa mi jo je Arči dal lansko leto, menda na konferenci, po kakih dveh letih izgubljeni v neki že omenjeni škatli... No, vseeno sem je vesel, obenem pa me opominja, kako hitro teče čas ... :-?
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a s51sk » 26 Sep 2007, 17:11

Enkrat lani, sem se oglasil na ZRS, ter med drugimi tudi vprašal, če sem že OT. Po njihovi evidenci me sploh ni bilo na seznamu, čeprav sva nekako izračunala, da bi moral biti že kar nekaj let. Sedaj samo čakam, če bo moj znak le nekako našel pot v to "evidenco". Mogoče pa me bodo poklicali nekoč, da prevzamem značko :lol: Mogoče pa dobim značko XOT (kot extended OT) :P
Uporabniški avatar
s51sk
 
Prispevkov: 152
Pridružen: 23 Apr 2002, 09:05
Kraj: Ribnica

Old timer

OdgovorNapisal/-a s55s » 26 Sep 2007, 19:23

Spoštovani operater!

To je tako. Če sam ne veš kaj si, je zaman hoditi okrog in spraševat. Kaj res nimaš nobene osebne evidence?
'' Gremo jutri v klavnico; si dovolj star!'' ali boš šel?
Zaman je spraševat karkoli na ZRS (to mi je bila krovna organizacija MALO VEČ KOT 25 LET), tudi če imaš vse urejeno.
Tale sekretarček; drugi so ga porinili za svoje interese, se je pač spravil na krmilo prevelikega vozila (kimanje na ''špagico'')...
Lahko mu kupim kako ''SKIRCO'' za dirko. Je pač lutka - životari in vedri. Do letos tudi na moj račun (ŠE ŠTRIKRAT BO PREJEMAL PRI PLAČI MOJ MALI PRISPEVEK IZ KOTIZACIJE ZRS za '07).
Vem samo, da ima grd glas, po njegovi osebni izjavi na srečanju OT, v Sl. Gradcu.

Tole ni v zaščito ARČIJA!
Kakršen je bil, bil je umetnik, da se je zadržal 38 let na čelu ZRS. Ostali, strokovnjaki vseh mogočih strok, kje ste bili vsa ta leta?? Sem mnogo bral na forumu. Ha? Kje ste lafrači??
Ti dogodki bi bili popolnoma enaki tudi z drugim sekretarjem kot so sedaj.
Sedaj se pa niti pljuvati ne splača več!

de Dan
Dokler QSL karta ni napisana in odposlana, zveza ni končana!
QSL karto sprejeti je pravica, poslati jo, je pa DOLŽNOST vsakega dobrega operaterja!
Don't talk about CW, just do it!
http://www.qrz.com/db/s55s
Member of S59GCD Lasko
Uporabniški avatar
s55s
 
Prispevkov: 481
Pridružen: 08 Sep 2006, 13:42
Kraj: JURKLOŠTER JN76QC34DK

OdgovorNapisal/-a s55z » 26 Sep 2007, 20:44

Dani!

Ne glede na vse, osebnih žalitev na tem forumu ne trpimo! Prosim, da ne nadaljuješ v tem tonu ... Če imaš konkretne pripombe podkrepljene z argumenti, ok. Kar tako na počez pa nikar...

Vem, da se tudi Peter trudi, da pa je bil Arči star izkušen maček, ki ga težko prelisičiš, je pa jasno in novi sekretar mu bo težko povsem kos. Ampak to ni tema OT, ki si jo načel ...


P.S.: V takem primeru bi stopil v bran vsakemu, ne glede na to, da je Peter tudi klubski kolega!
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: Old timer

OdgovorNapisal/-a s51sk » 29 Sep 2007, 10:03

s55s napisal/-a:Spoštovani operater!

To je tako. Če sam ne veš kaj si, je zaman hoditi okrog in spraševat. Kaj res nimaš nobene osebne evidence?

Dani, sam že nekaj časa vem, kdaj sem postal OT. Navedeno sem karikiral, zaradi slabe evidence, katero imajo že kar nekaj časa drugje! Če mi jo do sedaj niso poslali, jo pač ne prišakujem več. Meni leta povedo, kdaj postaneš OT. Drugače pa se počutim veliko mlajšega, hi.
Uporabniški avatar
s51sk
 
Prispevkov: 152
Pridružen: 23 Apr 2002, 09:05
Kraj: Ribnica

Re: Old timer

OdgovorNapisal/-a S51U » 29 Sep 2007, 11:46

s51sk napisal/-a:
s55s napisal/-a:Spoštovani operater!

To je tako. Če sam ne veš kaj si, je zaman hoditi okrog in spraševat. Kaj res nimaš nobene osebne evidence?

Dani, sam že nekaj časa vem, kdaj sem postal OT. Navedeno sem karikiral, zaradi slabe evidence, katero imajo že kar nekaj časa drugje! Če mi jo do sedaj niso poslali, jo pač ne prišakujem več. Meni leta povedo, kdaj postaneš OT. Drugače pa se počutim veliko mlajšega, hi.


Ne vem, zakaj si vsi tako želite postati OTji, jaz osebno bi bil stalno rookie :lol:
Če pa kdo rabi značko pa povejte, kolega ima štanco, pa bomo že nekaj pogruntali, pa čeprav XOT napis :wink:
S51U ( ex: S5041U, S52FB, YT3FB, YU3AXR )
Uporabniški avatar
S51U
 
Prispevkov: 368
Pridružen: 12 Jul 2006, 12:50
Kraj: JN75GX

Lepo bi bilo....

OdgovorNapisal/-a s52kt » 29 Sep 2007, 12:35

Mogoče, pa sploh niso (nismo), vedeli, če so (smo) že uvrščeni v to skupino, in bi se zato, če je že srečanje namenjeno njim, spodobilo, da bi dobili osebna vabila, kaj pravite na to? Vem, da je s tem malo več dela, (in stroškov) ampak za dolgoletno delo in seveda plačevanje kotizacije
v tem ''ferajnu'' si pa to že zaslužijo (mo) mar ne?
73
S52KT Cveto

PS Obstaja kje kašen spisek?
ex YU3APO, ex YZ3APO, ex YT3KT
s52kt
 
Prispevkov: 136
Pridružen: 26 Nov 2006, 21:30
Kraj: Bled

Re: Lepo bi bilo....

OdgovorNapisal/-a s52o » 29 Sep 2007, 12:52

s52kt napisal/-a:Mogoče, pa sploh niso (nismo), vedeli, če so (smo) že uvrščeni v to skupino, in bi se zato, če je že srečanje namenjeno njim, spodobilo, da bi dobili osebna vabila, kaj pravite na to? Vem, da je s tem malo več dela, (in stroškov) ampak za dolgoletno delo in seveda plačevanje kotizacije
v tem ''ferajnu'' si pa to že zaslužijo (mo) mar ne?
73
S52KT Cveto

PS Obstaja kje kašen spisek?


Pozdrav vsem !


Jaz sem letos postal OT in sem dobil pismeno vabilo !
Srečenja se nisem udeležil zaradi službenih obveznosti, vendar po
značko pridem ob prvi priliki !

73 de S57OPZ Zvone
s52o
 
Prispevkov: 406
Pridružen: 02 Sep 2004, 21:04
Kraj: Hotavlje JN76BC

Znacka OT ZRS

OdgovorNapisal/-a s51fu » 06 Okt 2007, 09:41

Moram priznati, da sploh ne vem, kako pravzaprav izgleda ta OT znacka.

Ali lahko kdo poskanira svojo znacko,
pa nam jo pokaze na forumu?

Ali znacka vsebuje tudi osebni pozivni znak?

Ce je temu tako, potem se na veliki vecini OT znack
iz prejsnjega tisocletja nahaja pozivni znak "YU3.." ?

V to skupino spada tudi moja znacka,
ki pa se zaradi taksnih ali drugacnih razlogov
se vedno nahaja v "ARcijevi" skatlji.

Ne vem, kaksni obcutki me bojo obhajali,
ko (ce?) si jo bom nekoc pripel na prsi;
bo to ponos, nostalgija, ali nekaj tretjega?
gl, DD+
Uporabniški avatar
s51fu
 
Prispevkov: 205
Pridružen: 19 Maj 2001, 01:00
Kraj: LJ

OdgovorNapisal/-a s55z » 06 Okt 2007, 10:22

Na znački se nahaja znak, ki ga uporabljaš sedaj... oziroma si ga uporabljal v trenutku dopolnitve 25. let...
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a s51zg » 06 Okt 2007, 15:29

Danilo, si prepričan, da se še vedno nahaja tvoja značka v Arčijevi škatlji ? Mogoče pa res! Tudi moja naj bi bila v tej škatljici že 20 let...HI HI
s51zg
 
Prispevkov: 80
Pridružen: 12 Jan 2004, 11:59
Kraj: Srednje brdo, JN76BC

Značka

OdgovorNapisal/-a s53kp » 06 Okt 2007, 18:45

Ker sem bil pomotoma izpuščen, ko sem postal OT mi je bilo obljubljeno, da jo dobim. Arči je šel v penzijo s tem pa tudi verjetno značka. No ja..

LP vsem
Uporabniški avatar
s53kp
 
Prispevkov: 226
Pridružen: 27 Apr 2003, 19:36
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a S55DX » 06 Okt 2007, 19:35

Slika

Tale je iz leta 1999. Na njej je znak, ki sem ga pač imel takrat in ga (na svoje zadovoljstvo) še vedno imam.

Vabilo na srečanje s seznamom novih OT in povabilom, da prevzamemo značke je bilo objavljeno v glasilu ZRS.

Na podelitev nisem šel, sem pa ob prvem naslednjem obisku QSL biroja prevzel svojo značko pri Arčiju brez vsakih problemov.

Moja izkušnja je bila povsem pozitivna in profesionalna z Arčijeve strani in verjamem, da nas je takšnih še veliko.
73 de Milan, S 5 5 D X
Uporabniški avatar
S55DX
Moderator
 
Prispevkov: 591
Pridružen: 08 Jan 2003, 19:56
Kraj: Jezero (JN75fx)

OdgovorNapisal/-a S57D » 07 Okt 2007, 09:07

Letos teče 27 leto odkar sem postal radioamater in OT značko sem prejel lansko leto. Vabilo na podelitev sem dobil po pošti, objavljeno pa je bilo tudi v CQ ZRS. Podelitev je bila združena s proslavo obletnice ZRS in je potekala na Igu, v centru za usposabljanje URSZR. Podelitve sem se udeležil in dobesedno osebno prevzel značko, saj sem jo moral sam poiskati v kartonasti škatli na mizi. S tako "podelitvijo" se nikakor ne strinjam, saj deluje zelo ponižujoče. :oops: Po več kot 25 letnem stažu in plačevanju članarine je moje mnenje, da si človek pač zasluži bolj spodobno izročitev značke. Po drugi strani pa sem lahko opazoval, kako so si (večinoma) eni in isti kot vedno podelovali priznanja ZRS na prireditvi, za spodobno podelitev OT značk pa je "zmanjkalo" časa in predvsem volje. Verjetno ne bi nobenega pobralo, če bi prireditev trajala 5 minut dlje in bi tudi novim OT razdelili značke. Tako bi se izognili ponižujočemu brskanju po kartonasti škatli v družbi bograč golaža. Kakorkoli, OT značko sem dobil, za razliko od drugih, ki jo po svoji ali tuji krivdi še zmeraj niso prejeli.....Tisti, ki značke še nimate glejte na to s pozitivne strani, saj vam je bilo prihranjeno ponižujoče brskanje po stari raztrgani kartonasti škatli...... :D

73, Miloš S57D
SWL: S5-RS-001 EX: S52DM, YT3DM, YU3TEU, YU3-RS-1088
Uporabniški avatar
S57D
Moderator
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: 01 Maj 2003, 16:09
Kraj: Ljubljana - JN76GC


Vrni se na Razno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 38 gostov