PRAZNI RAČUN

Vse kar ne sodi v zgornje rubrike, pa ima kaj zveze z radioamaterstvom!

Moderatorji: S57D, s55o

PRAZNI RAČUN

OdgovorNapisal/-a s53kp » 20 Maj 2007, 11:55

Nisem prav prepričan da to sodi sem, ampak radioamaterji ponavadi vedo to in več, kar do včeraj sam nisem vedel.

Nevem če bo zanimiva zadeva, pa vendarle mislim, da se pri nas dogaja to, kar se v normalni državi naj ne bi, da nekdo brez moje vednosti "krade" moj znesek iz mobilnika.

Da poskušam malo razložiti zadevo.
Na mobilni telefon sem prejel nekaj reklamnih sporočil. Nič slabega sluteč na ta sporočila, ki me niso zanimala nisem odgovarjal. Preprosto se mi je zdelo škoda denarja, pa tudi potrebe nisem imel, da bi jim karkoli odgovoril. Zadeve so se začele pojavljati nekajkrat dnevno. Največ sem jih prejel iz telefonske številke 4747 in 6464.
Ko sem ugotovil, da imam na računi pošiljanje SMS sem začel zadevo raziskovati. Ugotovil sem, da so to komercialne številke, katere je "najelo" ali kako drugače pridobilo podjetje, firma, sp... nevem točno in sicer Mobilne inovacije in oglaševanje iz Maribora, Cankarjeva 33. Po mojih podatkih ima to podjetje več različnih številk.

Verjetno nisem edini, ki sem na tak način prejel SMS nevedoč, da se to "podjetje" financira prav iz mojega računa oziroma iz poslanih SMS sporočil na različne mobilne telefone.

O tem sem takoj obvestil Telekom kot mobilnega operaterja s prošnjo, da mi takoj onemogoči pobiranje mojega denarja iz mojega računa, sicer bom vložil odškodninski zahtevek proti firmi in proti mobilnemu operaterju.

Verjetno nisem edini, ki je to prejemal. Ko sem malo govoril z znanci, prijatelji sem ugotovil, da je to prejelo veliko število poznanih ljudi. Še vedeli niso, da je prejeto sporočilo šlo na njihov račun. Ko so odgovorili, češ kaj mi to pošiljate, je v nekaj minutah prišla nova serija treh sporočil, kot bi jih avtomat poslal.Seveda je plačnik prejemnik.
Kaj o tem mislijo neuki občani? Kaj o tem pravi zakonodaja se nisem naprej spuščal v podrobnosti. Prav gotovo pa je po mojem mišljenju, da država omogoča legalno bogatenje posameznikov na račun občanov, pa čeprav pri vsakem samo za 0.20 UER-a.

Ali ste imeli podobno izkušnjo??

LP Maks
Uporabniški avatar
s53kp
 
Prispevkov: 226
Pridružen: 27 Apr 2003, 19:36
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a S51AY » 20 Maj 2007, 13:14

Enkrat sem dobil tak reklamni SMS, samo nisem bil pozoren na račun... Hvala, da si omenil.
Hujša varianta je tista "usluga", ki je nisem naročil pri SiMobilu, namreč pošiljanje (prenakazovanje) denarja iz telefona, ki je na naročnino, na tistega, ki je na kartico. Enkrat je sin posodil tlf. enemu kolegu, pa je pri naslednjemu izpisku bilo odtegnjeno iz računa ca. 40 EUR. Vzrok: Polnjenje računa Halo...
Saj se je "grešnik" našel, ta pa je trdil, da je tlf. pred kratkim kupil od enega "civila", našega, itd., itd. Posredno sem povedal, s kom sem imel posla. Dokazati ne moreš nič, z aktiviranjem policije si samo nakoplješ težave s "tiganašimi"... Pa zaradi varnosti otrok raje pozabiš na 40 EUR.
V takem svetu (državi), živimo...
73 de Arpi-S51AY , HSC#1267, CTC#2268, EPC#3826, FH#1448, DMC#2139, 30MDG#3904, BDM#0288, TRC#005SLO, NDG#0851, HPC#451, ERC#0989
http://www.qrz.com/db/S51AY
Uporabniški avatar
S51AY
 
Prispevkov: 1149
Pridružen: 01 Jan 2006, 11:01
Kraj: Lendava

OdgovorNapisal/-a S52RZ » 20 Maj 2007, 15:56

Zdravo!

Maks dregnil si kar v aktualeno zadevo vsiljevanja reklam. Sicer kar nekaj dodatnih podatkov bi bilo potrebnih o konkretni zadevi, da bi lahko dobil pravo oceno.

Mislim pa, da v primeru, ki ga opisuješ ne gre za telekomunikacijsko storitev z dodano vrednostjo, ki vsebuje premijsko tarifo (kot napr. 090), saj tako storitev pač prožiš sam (npr. glasovanja, šlogarce, telefonski seks, vroče linije, razna svetovanja...) in jo potem tudi plačaš.

V opisanem primeru vsiljevanja reklam, bi lahko šlo za reklamni avtomat nastavljen pri tujem operaterju, stroški mobilne zveze iz tujine pa bremenijo obojestransko, pošiljatelja in prejemnika sporočila. Konkretno zadevo bi moral oceniti tudi urad za zaščito potrošnikov.

Vsiljevanje reklam je posebna zgodba, ki ima globalne razsežnosti in postaja čedalje bolj moteča. Gore raznoraznih ponudb bomo še prejemali, preden se bo na globalnem področju ustvaril red.

Mnogo zabave pri prejemanju reklam!

73 de Zdravko S52RZ
Uporabniški avatar
S52RZ
 
Prispevkov: 96
Pridružen: 27 Feb 2004, 21:06
Kraj: Sežana

OdgovorNapisal/-a s57sxs » 20 Maj 2007, 16:02

Uporabno branje na to temo: http://www.joker.si/mn3njalnik/index.php?showtopic=62653

Sicer pa..

Citiram:
Največ sem jih prejel iz telefonske številke 4747 in 6464.


4747 Mobilne inovacije in oglaševanje Tel.: 02 250 23 84, info@miomessenger.si, odjava - kontaktna številka: 031-242-284 (10h-16h)

6464 Mobilne inovacije in oglaševanje Tel.: 02 250 23 84, info@miomessenger.si, odjava - kontaktna številka: 031-242-284 (10h-16h)

Baje deluje tudi to...

Na vse številke, ki se začnejo z 3xxx, 4xxx ter 6xxx, pošljete SMS sporočilo, vsebina pa je STOP;

lp
Everyone has to believe in something... I believe I'll have another beer
Uporabniški avatar
s57sxs
 
Prispevkov: 99
Pridružen: 17 Sep 2004, 09:25
Kraj: Tolmin jn66ue

OdgovorNapisal/-a S53F » 20 Maj 2007, 18:33

Tudi trgovina TUŠ pošilja podobna sporočila, ko sem ugotovil ta to plačujem jaz sem jim vse tiste popuste v trgovini že povrnil prek gsm-a.
73 de Vinko, S53F
Uporabniški avatar
S53F
 
Prispevkov: 117
Pridružen: 13 Nov 2005, 18:48
Kraj: Črnomelj

OdgovorNapisal/-a s57ad » 20 Maj 2007, 21:09

S53F napisal/-a:Tudi trgovina TUŠ pošilja podobna sporočila, ko sem ugotovil ta to plačujem jaz sem jim vse tiste popuste v trgovini že povrnil prek gsm-a.


Kakšni "popusti" neki? kdo ti bo pa kaj podaril? Vse to plačujemo "po ovinkih", tako ali drugače... Tudi na zgoraj opisani način :(

73 Mirko, S57AD
Uporabniški avatar
s57ad
 
Prispevkov: 415
Pridružen: 17 Apr 2004, 17:40

Kraje2

OdgovorNapisal/-a s53kp » 20 Maj 2007, 21:52

Ko sem prebral stran, ki jo je posredoval s57sxs sem se kar nasmejal, kako tam preklinjajo, uporabljajo grde besede. Res pa je, da lepih v takih primerih ne moreš uporabiti. Videl sem, da celo ena babica se je "naročila" na ....?, pa je dobivala SMS. Torej ni samo to, kdo kaj pošlje, naroča itd. Mislim, da to pošiljajo po pameti kar tako, pa kaj bomo sedaj jim res vsi odgovarjali STOP in potem so moji ženi takoj trikrat poslali sporočilo, da je stopirana zadeva in seveda še tiste tri je plačala, da ne bi bilo pomote.

Zdravko! Tvoja naloga je, da to pravno proučiš in nas oborožiš s podatki, ko bo potrebna akcija pa bom prišel če ne prej 1.8.07, ko se vključim v klub.

LP, Maks
Uporabniški avatar
s53kp
 
Prispevkov: 226
Pridružen: 27 Apr 2003, 19:36
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a S56VGL » 22 Maj 2007, 15:47

Ko sem danes prejel račun od SIMOBILA sem opazil komercialna sporočila po ceni 0.6955 EU,zadevo sem potem preveril še na SIMOBILU,ki mi je prijazna operaterka povedala,da to pošiljajo neka podjetja in,da se to zaračunava,problem je nastal potem,ko sem ji to razložil,da jaz nisem prejel nobenega sporočila,tako,da ne morem preveriti kdo stoji za tem,to se vleče že drugi mesec,prej nisem polagal pozornosti na to,dokler nisem zasledil teme na to temo.
Prosim za nasvet,kaj narediti v tem problemu.
73 de LUKA,S56VGL,locator JN76FC
Tel.preko e-mail ali ZS.
Član Radiokluba S53APR
S56VGL
 
Prispevkov: 451
Pridružen: 11 Jul 2003, 12:58
Kraj: Rezke Dragarjeve 1,Ljubljana,JN76FC


Vrni se na Razno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov