Bandplan kot priloga CQ ZRS

Vse kar ne sodi v zgornje rubrike, pa ima kaj zveze z radioamaterstvom!

Moderatorji: S57D, s55o

Bandplan kot priloga CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a S56CT » 16 Mar 2007, 21:10

Pozdravljeni!

Ko sem v CQ-ju zagledal prilogo po zelo dolgem času sem bil prav prijetno presenečen.
Žal pa me je ta prijeten občutek minil takoj, ko sem prišel do razporeditve 70 cm pasu.
Verjetno nisem edini, ki je opazil, da na razporedu frekvenc za UHF manjka kar nekaj frekvenc, katere imamo v uporabi od februarja lani.
Škoda, da se tisti, ki se je spomnil, da se bandplan natisne in razpošlje kot priloga časopisa CQ ZRS ni malo bolj potrudil in preveril ali so podatki točni.
73 de S56CT-Tilen
http://rpt.hamradio.si/
S56CT
S5 RPT Manager
 
Prispevkov: 1106
Pridružen: 20 Jan 2002, 01:00
Kraj: Sevnica

Re: Bandplan kot priloga CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s57ad » 16 Mar 2007, 21:53

S56CT napisal/-a:Pozdravljeni!

Ko sem v CQ-ju zagledal prilogo po zelo dolgem času sem bil prav prijetno presenečen.
Žal pa me je ta prijeten občutek minil takoj, ko sem prišel do razporeditve 70 cm pasu.
Verjetno nisem edini, ki je opazil, da na razporedu frekvenc za UHF manjka kar nekaj frekvenc, katere imamo v uporabi od februarja lani.
Škoda, da se tisti, ki se je spomnil, da se bandplan natisne in razpošlje kot priloga časopisa CQ ZRS ni malo bolj potrudil in preveril ali so podatki točni.


Vsaj na 40m (7 MHz) so napisali tako, kot je treba.
Kaj je s 500kHz obsegom, ki ga že v mnogih državah radioamaterji uporabljajo na eksperimentalni osnovi? Prepričan sem, da bi se v Sloveniji našlo kar nekaj entuziastov, ki bi tam veselo eksperimentirali.

In kaj je s 60m obsegom, ki ga uporabljajo hami že v kar nekaj evropskih državah. Zelo uporaben bi bil za, recimo ARON (npr. za povezavo med regijskimi postajami)... Na 60m obseg sem čustveno vezan, saj sem 16 let delal kot radiotelegrafist na 4NC24L postaji, zanimiv bi bil pa tudi za marsikoga, ki se ukvarja s starimi vojaškimi postajami - čeprav bi delo na tem obsegu bilo verjetno omejeno na nekaj s kvarčnim kristalom kontroliranih kanalov...

73 Mirko, S57AD
Uporabniški avatar
s57ad
 
Prispevkov: 415
Pridružen: 17 Apr 2004, 17:40


Vrni se na Razno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov

cron