Pomoč - servis za telefon

Vse kar ne sodi v zgornje rubrike, pa ima kaj zveze z radioamaterstvom!

Moderatorji: S57D, s55o

OdgovorNapisal/-a s55m » 16 Jan 2007, 22:29

S56V napisal/-a:
S57D napisal/-a:Za veliko penetracijo ISDN telefonije je zaslužen predvsem Telekom, ki je do nedavnega pogojeval priključitev ADSL z ISDN priključkom. Sedaj že nekaj časa ni tako in verjamem, da se je tudi rast ISDN uporabnikov ustavila ali po številnih odpovedih oziroma zahtevah po razvezanem dostopu celo zmanjšala.

Hm, ocitno bo kar drzalo, ker imam kolegico, ki je v Crnucah hotela imeti samo ISDN prikljucek, pa so ji povedali, da "priklop ISDN ni vec mogoc".


V tole bi pa malce podvomil......
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

OdgovorNapisal/-a s55z » 17 Jan 2007, 02:06

S57D napisal/-a:.......

Se mi zdi, da obstaja škatlica na katero z ene strani priključiš ISDN telefon, na drugi strani pa gre v IP telefonijo. To bi bila rešitev za mojo opremo. Pred zamenjavo se bom vsekakor dobro informiral o tej možnosti.....

73, Miloš S57D


Ja, jaz imam takšnega Pattona. In zakaj? Ker ljubi mi T-2 ne dovoli uporabe PC-telefonov ali pa vsaj PC upravljanja VoIP telefona (za CTI še niso slišali :evil: ! Kamena doba in to sem jim tudi parkrat napial!). Na ISDN pa sem imel vmesnik, preko katerega sem veselo zavrtel katerokoli cifro sem izbral v TIS-u, PIRS-u, Outlooku, ali katerokoli cifro sem selektrial.

No, če veliko telefonariš, je to super in jaz službeno veliko telefonarim...
Cena vmesnika pri T-2 je 30KSIT (oziroma sedaj cca 125€), ker pa so mi v račun vzeli enega od posebej kupljenih VoIP telefonov, je bila cena polovična. In sdaj spet veselo šiba stari dobri Eurit, :D

Ja, vmesnik odlično deluje... nanj imam preko delilnika priključena dva ISDN telefona - drugi je Siemensov prenosni.
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a s57vt » 17 Jan 2007, 09:41

s55m napisal/-a:
S56V napisal/-a:
S57D napisal/-a:Za veliko penetracijo ISDN telefonije je zaslužen predvsem Telekom, ki je do nedavnega pogojeval priključitev ADSL z ISDN priključkom. Sedaj že nekaj časa ni tako in verjamem, da se je tudi rast ISDN uporabnikov ustavila ali po številnih odpovedih oziroma zahtevah po razvezanem dostopu celo zmanjšala.

Hm, ocitno bo kar drzalo, ker imam kolegico, ki je v Crnucah hotela imeti samo ISDN prikljucek, pa so ji povedali, da "priklop ISDN ni vec mogoc".


V tole bi pa malce podvomil......

Verjamem, tudi jaz sem, pa ona tudi ... Tako da je veckrat klicala in govorila z razlicnimi ljudmi na Telekomu, pa je vedno dobila isto informacijo, namrec da na svoji konkretni lokaciji ISDN ne more imeti. :o
VY 73, GL ES MNI DX! :)
Na bandih od 12. XII. 2006


Icom ID-52E
Yaesu FT-60E × 2
Retevis RT3S DMR
Quansheng UV-K5(8)
Baofeng UV-5R
Uporabniški avatar
s57vt
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 19 Avg 2005, 10:49
Kraj: Ljubljana - JN76fa, 300 m ASL

OdgovorNapisal/-a S57D » 17 Jan 2007, 19:08

Dragan, hvala za informacijo. Trenutno se mi ne daje 125€ za vmesnik. Danes sem bil tudi na T-2 forumu, kjer je tudi veliko govora o Pattonu. Nekateri so ga dobili brezplačno, drugim so ga pa računali. Skratka, velika zmeda. Če bi dobil vmesnik na tak način kot ADSL modem-"brezplačno" v uporabo, potem bi še šlo, tako bom pa še nekaj časa na SiOLu oziroma Telekomu. Treba je šparat, pa naj stane kolikor hoče! :D

73, Miloš S57D
SWL: S5-RS-001 EX: S52DM, YT3DM, YU3TEU, YU3-RS-1088
Uporabniški avatar
S57D
Moderator
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: 01 Maj 2003, 16:09
Kraj: Ljubljana - JN76GC

OdgovorNapisal/-a s56oa » 17 Jan 2007, 20:49

T-2 je Patton ISDN vmesnik talal zastojn na začetku svojega komercialnega obstoja. Drugače je pa to VoIP na ISDN čudo drago ko pes in se ne čudim, da so ga nehali talat.
Sicer pa je ISDN ratala mrtva veja. Stari dobri analogni PSTN telefoni priklopljeni na neko VoIP na PSTN čudo so way to go, samo da ima DTMF dialer in ne neko pulzno čudo. :)

73 de S56OA - Ognjen
Member of S59DGO
http://www.s59dgo.org
Uporabniški avatar
s56oa
 
Prispevkov: 756
Pridružen: 23 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ilirska Bistrica, Slovenia

OdgovorNapisal/-a s55z » 18 Jan 2007, 05:46

Bi Patton bil "zastonj", če bi ga vzel že v štartu. Ampak smo vzeli raje VoIP telefon in modem z dvema analognima linijama za fax in še en analogni telefon, potem sem pa na eni od VoIP linij zamenjal VoIP telefon za ISDN vmesnik z doplačilom. Sicer se pa že tako čudim, da so dali toliko opreme brezplačno zraven... in so še vedno zelo fleksibilni.
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Prejšnja

Vrni se na Razno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov