HAM travel club

Vse kar ne sodi v zgornje rubrike, pa ima kaj zveze z radioamaterstvom!

Moderatorji: S57D, s55o

HAM travel club

OdgovorNapisal/-a S56CT » 06 Jan 2007, 07:38

Kaj si mislite o tem? Sam sem malo nezaupljiv do takšnih ponudb. Očitno pa že imajo člana iz S5.

http://www.hamtravelclub.eu/index2.html na tej strani podjetje v lasti španskih radioamaterjev ponuja potovanja radioamaterjem na različne konce naše oble. Takšen e-mail mi je poslal José Luis Díaz (EA4CFY):

My name is José Luis Díaz (EA4CFY), member of URE and I am the Commercial and Financial Manager of HAM TRAVEL CLUB, and I would like to invite you, to visit our page WEB: www.hamtravelclub.es where you will discover a new form to travel and to make contact with RADIO HAMS of other cities and countries.

In this moment there are members in countries of DXCC like: (BV) Taiwan, (CN) Morocco, (DL) Deutschland, (EA) Spain, (EA8) Canary Islands, (G) England, (HC) Ecuador, (HK) Colombia, (I) Italy, (K-N-W) USA, (LU) Argentina, (LX) Luxembourg, (OZ) Denmark, (PY) Brazil, (S5) Slovenia, (TA) Turkey, (UA-UI) Russia, (UR-UZ) Ukrania, (V2) Barbuda Island, (VK) Australia, (XE) Mexico, (YB) Indonesia, (YO) Romania, (YV) Venezuela ... and hundreds of daily visits of the rest of the world.

I hope that you like. A greeting (73’s).

José Luis Díaz (EA4CFY)

Commercial and Financial Manager

HAM TRAVEL CLUB S.L.

info@hamtravelclub.es
73 de S56CT-Tilen
http://rpt.hamradio.si/
S56CT
S5 RPT Manager
 
Prispevkov: 1106
Pridružen: 20 Jan 2002, 01:00
Kraj: Sevnica

OdgovorNapisal/-a s55o » 06 Jan 2007, 12:14

Čao Tilen!

Malo sem prebral tole zadevo...
No tako je, če se včlaniš v klub, potem imaš možnost, da hodiš pohajat do drugih hamov (om hosts) -ki te gostijo. Vendar, ko te ni (ko si na izletu) ali ko hoče kdo priti v slovenijo, te vprašajo, če hočeš biti host in če sodeluješ imaš primerljivo število dni zastojn v potovanjih (zastojn se reče, plačati si moreš vse stropške sam, le nastanitev je pri drugem OM).
npr 2007 si host 10 dni drugemu OM in nato lahko greš na potovanje (k om, seveda, ki te sprejme) za 10 dni, brez da ti dodatno zaračunajo (nevem razlike silver ali gold memeber). Medtem ko če nisi host, ti zaračunajo tvoje potovanje.

Zanimiva poteza, mogoče bo kdo poskusil. Do sedaj pa se je dalo domenit 1 na 1 z emaili in po radiu ali pa it k tistim hamom, ki nudijo prostor za klofat že v štartu.

Toliko pa lep vikend!

B
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2524
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

OdgovorNapisal/-a S57D » 07 Jan 2007, 16:05

Tudi jaz sem dobil mail od tega Španca. Ideja je sicer kar O.K., ni mi pa všeč pobiranje letne članarine, ki pravzaprav ni tako nizka. Razlika med silver in gold članstvom je v tem, da pri silver članstvu gost pride k tebi domov in je v hiši skupaj s tabo oziroma s tvojo družino, pri gold članstvu pa ti nudiš prazno hišo oziroma stanovanje. Če si gold član lahko koristiš gold in silver usluge, glede na želje.

Meni se sicer zdi ideja zelo zanimiva, saj imaš na ta način stroške samo s potovanjem, bivanje pa je brezplačno. Velika prednost se mi zdi tudi, da imaš "v uporabi" domačina, ki pozna okolje in tako lahko čas resnično izkoristiš za ogled znamenitosti in posebnosti kraja oziroma pokrajine. V uporabi pa imaš seveda lahko tudi gostiteljevo HAM opremo.

73, Miloš S57D
SWL: S5-RS-001 EX: S52DM, YT3DM, YU3TEU, YU3-RS-1088
Uporabniški avatar
S57D
Moderator
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: 01 Maj 2003, 16:09
Kraj: Ljubljana - JN76GC

OdgovorNapisal/-a s55m » 07 Jan 2007, 18:25

Že z ljudmi, ki jih dobro poznamo, so včasih težave.
Predstavljajte si najhujše, pa vas bo odvrnilo od takega razmišljanja...
s55m
 
Prispevkov: 1580
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR


Vrni se na Razno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov