Speakers corner

Vse kar ne sodi v zgornje rubrike, pa ima kaj zveze z radioamaterstvom!

Moderatorji: S57D, s55o

OdgovorNapisal/-a S51U » 03 Avg 2006, 19:41

Tudi jaz mislim, da je Speaker Corner v redu pogruntavščina in moderatorji bi morali ostati daleč stran - seveda brez žalitev in sličnega.
Poveš svoje mnenje - bi rekel, da je to del demokracije, totalitarnih sistemov pa se še spomnimo, mar ne ?
S51U ( ex: S5041U, S52FB, YT3FB, YU3AXR )
Uporabniški avatar
S51U
 
Prispevkov: 368
Pridružen: 12 Jul 2006, 12:50
Kraj: JN75GX

OdgovorNapisal/-a s55m » 03 Avg 2006, 20:46

S59W napisal/-a:Ne glede na napisano, zakaj pa nebi imeli enega necenzuriranega kotička. Tukaj - kotiček, kjer bi se lahko brez dlake na jeziku napisalo to kar posameznik misli. Nisem pristaš striktnih regulativ, ker to pelje v enoumje. Kaj se bomo na forumu samo še en drugemu smehljali, za hrbtom pa še vse kaj drugega kot fige kazali? Dam prav Marjanu, naj zaživi tale Corner.


Z omembo, da je to radioamaterski forum, na katerem smo prisotni radioamaterji.
Če želite necenzuriran forum za politične in nacionalno obarvane vsebine jih na spletu ne manjka. Ta naj bo radioamaterski. :evil:
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

OdgovorNapisal/-a S52OW » 03 Avg 2006, 21:18

to naj bo forum kjer se bomo kregali samo radioamaterji med sabo!! :D
Dolg boom - srečna postaja!! 73, S52OW de Tilen
Home page: http://tilenpusar.com
Uporabniški avatar
S52OW
 
Prispevkov: 496
Pridružen: 26 Avg 2003, 17:13
Kraj: Golo 670m asl

OdgovorNapisal/-a s55o » 03 Avg 2006, 21:25

Adi ima prav! (kot mnogokrat)
Kaj naj rečem...tudi ta del fouma bo moderiran. In če ne bosta s56a in s57uud nehala, bom oba dal s foruma.

lp
Boštjan
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2525
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

OdgovorNapisal/-a s56a » 03 Avg 2006, 21:55

s55o napisal/-a:Adi ima prav! (kot mnogokrat)
Kaj naj rečem...tudi ta del fouma bo moderiran. In če ne bosta s56a in s57uud nehala, bom oba dal s foruma.

lp
Boštjan


Moje sozalje bodoci pravnik! Darko, lahko se pocasi ucis plavati...

Namesto radioamaterscine gledam 6 nadaljevank Steven Hawking Universe z www.pbs.org
s56a
 

OdgovorNapisal/-a s56a » 03 Avg 2006, 22:10

s55m napisal/-a:S55O in S52OW sta se ujela v tvojo zanko Mario.
Žrtev, pa je bil Darko!
Resnično mislim, da bo zaradi tebe Mario umrlo kar nekaj forumov, ki jih dobesedno bombardiraš s posti . (ali pa bodo moderatorji spregledali (trenutno so demokratično-slepi)).


Samo sse Zemljakovo strokovno mnenje pricakujem!
s56a
 

OdgovorNapisal/-a s55o » 03 Avg 2006, 22:17

...14 dni rdeč karton... (testno, vsak si zasluži še eno šanso)

Deaktiviran za 14 dni. Za naprej pa bomo videli.

lp
Boštjan
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2525
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

OdgovorNapisal/-a S59W » 04 Avg 2006, 06:32

Strinjam se s Tilnom. Saj smo radioamaterji skoraj ekskluzivni uporabniki tega foruma. Če pogledate še druge forume, večinoma ni cenzure. V primeru da se hoče posameznik ispostaviti, lahko tudi v negativnem smislu, naj se. Ne vem zakaj se nebi pogovarjali tudi o drugih temah, ki niso direktno vezane za amaterščino? A je to še iz časov stare Juge?

Boštjan, a je blo res treba dat Mariu krajši Qrt. Kaj bo pa zdej počel v Londonu :lol:

Imam še en predlog: Kaj če bi moderator pripravil open anketo (da nebi bilo mučkanj) na to temo? Vsak zainteresiran naj odda glas Za ali Proti cenzuri debat Cornerja.
GL, Tomaž/S59W
S59W
 
Prispevkov: 91
Pridružen: 13 Okt 2004, 14:44
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a s57uud » 04 Avg 2006, 07:57

S59W napisal/-a:Saj smo radioamaterji skoraj ekskluzivni uporabniki tega foruma. Če pogledate še druge forume, večinoma ni cenzure.

To ne drži !
Če nekateri moderiranju rečejo cenzura, bodo pač morali izraz zamenjati z primernejšim.

Forum na katerem so ekskluzivni uporabniki samo radioamaterji je še posebej občutljiv. Pisanje namreč lahko spremljajo vsi. Iz vsebine foruma pa si ustvarjajo mnenje o radioamaterjih in ne o uporabnikih foruma.

Na popolnoma vseh forumih, kar jih obiskujem je moderiranje potrebno, v tem primeru pa je bilo nujno. Trditev je kompetentna, saj sam moderiram na kar nekaj forumih.
Pravica govoriti, kar se ti zahoče je z demokratičnimi načeli skregana v tistem trenutku, ko govor postane žaljiv. Vzdrževanje nivoja, ki ne zaide v žalitev je tudi za "govornika" dobrodošlo, saj se na ta način njegova kredibilnost ne seseuje do nule.
Uporabniški avatar
s57uud
Moderator
 
Prispevkov: 659
Pridružen: 17 Sep 2001, 01:00
Kraj: Kačiče 15, 6215 Divača

OdgovorNapisal/-a S59W » 04 Avg 2006, 09:19

s57uud napisal/-a:
S59W napisal/-a:Saj smo radioamaterji skoraj ekskluzivni uporabniki tega foruma. Če pogledate še druge forume, večinoma ni cenzure.

To ne drži !
Če nekateri moderiranju rečejo cenzura, bodo pač morali izraz zamenjati z primernejšim.

Forum na katerem so ekskluzivni uporabniki samo radioamaterji je še posebej občutljiv. Pisanje namreč lahko spremljajo vsi. Iz vsebine foruma pa si ustvarjajo mnenje o radioamaterjih in ne o uporabnikih foruma.

Na popolnoma vseh forumih, kar jih obiskujem je moderiranje potrebno, v tem primeru pa je bilo nujno. Trditev je kompetentna, saj sam moderiram na kar nekaj forumih.
Pravica govoriti, kar se ti zahoče je z demokratičnimi načeli skregana v tistem trenutku, ko govor postane žaljiv. Vzdrževanje nivoja, ki ne zaide v žalitev je tudi za "govornika" dobrodošlo, saj se na ta način njegova kredibilnost ne seseuje do nule.

Nikjer nisem napisal, da je moderiranje cenzura. Osnovna ideja naj bi bila, da se brez dlake na jeziku pove tisto kar se misli. Če pa komu izleti "3popoldne", je to njegov problem in naj zato nosi posledice. Seveda, če se bo sploh kdo spustil na takšen nivo. Mislim, da nihče. Večinoma se uporablja bolj prefinjen način, ki zna biti zelo zanimiv in debata berljiva tudi za širšo okolico :D.

V čem pa smo Hami drugačni od čebelarjev, gasilcev,... A bomo sedaj napisali še pravilnik oz. priporočilo kako naj radioamater izgleda in kaj lahko govori? Ljudje smo si različni in dejmo to tudi upoštevat.

Kolesarski forum je zelo zanimiv - predvsem zato ker se akterji lahko izražajo kakor želijo. Pogovarjajo se tudi o politiki. Veliko tem je zelo zanimivih, predvsem tistih kjer teče "živahna" rasprava.
GL, Tomaž/S59W
S59W
 
Prispevkov: 91
Pridružen: 13 Okt 2004, 14:44
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a S52OW » 04 Avg 2006, 09:24

Mario je velikokrat pomagal meni in drugim, pri raznih tehničnih vprašanjih. V raznih debatah se tudi postavi ob bok šibkejšemu...

Sem proti, da se ga izključi!
Dolg boom - srečna postaja!! 73, S52OW de Tilen
Home page: http://tilenpusar.com
Uporabniški avatar
S52OW
 
Prispevkov: 496
Pridružen: 26 Avg 2003, 17:13
Kraj: Golo 670m asl

OdgovorNapisal/-a s55z » 04 Avg 2006, 11:18

Hmm, danes za vsako stvar obstaja svoj forum in če si dotični želi debatirati o politiki, naj gre npr. na kolesarski forum, če bi se rad pogovarjal o medu, na čebelarskega, o modelarstvu na modelarskega itd, da ne naštevam dalje. To seveda velja tudi za vse ostale.

Tole pa je radioamaterski forum in zakaj bi moral prebirati še poročila o prehrani, potovanjih, udbi in drugih bedarijah, ki me ne zanimajo v temah, ki me zanimajo!?

Strinjam se, da lahko Mario prispeva marsikaj, če hoče, da pa na vsak post prilepi deset svojih večinoma žaljivih, arogantnih, ... pripomb, je pa višek! Nekateri tega enostavno ne prenesejo in prosim, poukvarjajte se tudi z njimi. Tudi oni imajo pravice... Kaj menite bi se zgodilo, če bi sredi naseljene ulice celo noč vrteli svojo priljubljeno glasbo (po možnosti kaj težko metalskega, :-? )!!!
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a s57bat » 04 Avg 2006, 12:05

Hej hoj!

Atomik harmonik težko preslišiš,Marijove poste pa če te motijo enostavno preskočiš.Na tem forumu nismo anonimni(vsaj tako je bilo dogovorjeno-CALLSIGN),tako da vsak stoji za svojimi izjavami.
Sem proti vsakim blokadam in prepovedim.

73 Tomaž
s57bat
 
Prispevkov: 100
Pridružen: 12 Jul 2004, 06:57

OdgovorNapisal/-a S51U » 04 Avg 2006, 12:22

S52OW napisal/-a:Mario je velikokrat pomagal meni in drugim, pri raznih tehničnih vprašanjih. V raznih debatah se tudi postavi ob bok šibkejšemu...

Sem proti, da se ga izključi!


Tudi meni je imenjak vedno pomagal.
Sem proti diktatorskim prijemom, pa čeprav nekateri pravijo, da je to "moderiranje!.
En sklop pa je že lahko necenzuriran, pa čeprav se pobijemo med seboj, nekateri bi že ploskali.
S51U ( ex: S5041U, S52FB, YT3FB, YU3AXR )
Uporabniški avatar
S51U
 
Prispevkov: 368
Pridružen: 12 Jul 2006, 12:50
Kraj: JN75GX

OdgovorNapisal/-a S56SD » 04 Avg 2006, 15:34

Tudi jaz se strinjam z S52OW, S57BAT in S51U.
Ne želim ponavljati že napisanega, vendar je po mojem mnenju takšno "utišanje" posameznikov neprimerno in nepotrebno. Ker se ne ve točno kaj se sme in kaj ne sme pisati na forumu, je odločitev o sankcijah prepuščena izključno moderatorjem in njihovem prepričanju, kar je skregano z demokracijo.
Ko bodo jasna navodila kaj se sme in kaj ne, ter sancije o morebitni kršitvi potem vsak ve kaj sledi.

Pozdrav, Sandi
73 de Sandi S56SD
S56SD
 
Prispevkov: 19
Pridružen: 07 Apr 2005, 23:00
Kraj: Ljubljana

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Razno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 33 gostov