Srednjevalovni oddajnik na Belem križu je v nevarnosti

Vse kar ne sodi v zgornje rubrike, pa ima kaj zveze z radioamaterstvom!

Moderatorji: S57D, s55o

Srednjevalovni oddajnik na Belem križu je v nevarnosti

OdgovorNapisal/-a MitjaK » 02 Feb 2024, 11:18

Res upam da ta tema sem paše, če ne se opravičujem

Naletel sem na tale članek (v priponki) iz Comunication revije kjer piše da naj bi Radio Capodistria rekla da imajo finančne težave in da bodo potrebni hudi ukrepi
Nevem kje Stefano Valianti dobi te podatke ampak tole me je kar prestrašilo

Najprej sem se 14 decembra ustrašil ker je crknil oddajnik, potem so do večera popravili in sem mislil da bo mir

Pa zgleda ni tako

Seveda SV oddajnik ponavadi prvi nastrada (češ da tega pa ne potrebujemo)

Če imajo res kake finančne težave, a ne obstaja druga pot za odpravo le teh
Če je elektrika predraga nej dajo sončne celice (ali pa kakšno veternico) zraven oddajnika, Radio Caroline je to naredila pa imajo 20kW oddajnik, mislim za tistih 15kW bi pa zadostovalo sonce
https://radiotoday.co.uk/2023/06/former ... lar-power/
https://www.redtech.pro/radio-caroline- ... he-future/

Pa še sončne celice so dandanes zelo popularne in zakaj nebi še mi imeli kaj od tega (naj poganjajo oddajnik, da nebo kdo rekel da je elektrika predraga za oddajat) ne samo QRM ki ga povzročajo poceni (slabo narejeni non shielded) kitajski Invertjerji

Vem da je tale članek tipa: nekdo nekaj slišal in rekel, ampak me je vseno zelo prestrašil



Vem da bo enkrat zabave konec, tako kot vem da bom enkrat umrl, ampak sem upal da saj prvo nebo prišlo še tako hitro

A kdo kaj več ve o tem da naj bi ugasnili beli križ (Radio Koper na 549khz in Capodistria na 1170khz)?
Jest niti nevem kam bi to vprašal, komu bi pisal, na ozm@rtvslo.si itak nima smisla pisat ker ti nikol noben nič ne odgovori

Zdej zakaj so srednji valovi uporabni (pokrivajo veliko območje z malo (enim) oddajniki, za sprejem ne rabiš energije, zaradi nižjih frekvenc delajo pod zemlo, etc, etc) se nebi kregal ker itak vem da bom žal pri svojih argumentih izgubil, pa me to nič ne moti, ker mi je itak usen če se moje mnenje sklada z drugimi. Sam oddajnik nej se pusti pri miru pa naj gre vsak svojo pot.....
Ni veliko, lahko bi blo bolš

učas smo imel še 918khz v domžalah, nek reveš je še probal s peticijo da bi nazaj vklopili: https://predlagam.vladi.si/predlog/11382
sam ni skor noben vidu (jest niti nisem vedel da to obstaja, mogoče so naredili preslabo reklamo) kaj šele da bi podpisu in je žal padlo v vodo.... (mogoče bi bilo treba še enkrat probat, sam zele mamo druge težave za rešit)

pa Val 202 na 1484khz (se žal nespomnim), in še mnogo drugih)
Ni veliko ostalo ampak saj to kar je ostalo bi bilo super če se pusti pri miru.....

Vem če denarja manjka je treba drastične ukrepe, ampak tuki ni vprašanje da ko bo denar (sredstva) nazaj prišla da bo tudi SV oddajnik, ko se enkrat izklopi žal, nebo nikogar tako brigalo da bi nazaj vklopil, češ, saj nerabimo....

Lep pozdrav
Priponke
SER Jan24.pdf
(382.6 KiB) Prenešeno 148 krat
MitjaK
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 29 Maj 2021, 17:34
Kraj: Log pri Brezovici

Vrni se na Razno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov

cron