Dostop do serverja S59DXX

Vse kar ne sodi v zgornje rubrike, pa ima kaj zveze z radioamaterstvom!

Moderatorji: S57D, s55o

Dostop do serverja S59DXX

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 10 Okt 2020, 13:39

Pozdravljeni

Zanima me dostop do serverja: http://s59dxx.uni-mb.si/izpitna_vprasanja/vprasanja/.
Vedno sem lahko dostopal do serverja, danes ko sem novemu kandidatu za radioamaterski izpit
obljubil spletno povezavo do konkretnih vprašanj in odgovorov za izpit, mi pa napiše:

Forbidden
You don't have permission to access /izpitna_vprasanja/vprasanja/ on this server.

ali po domače:
Prepovedano
Nimate dovoljenja za dostop / izpitna_vprasanja / vprasanja / na tem strežniku.

Zanima me, če kdo ve ali od pristojnih bere, kakšna so dovoljenja za vstop in s tem možnost učenja za radioamaterski izpit,
ali meni dostop preprečuje le antivirusni program ali zapis le http:// Spletna stran se mi zdi zelo kvalitetna za učenje pripravnikov
za izpit, drugje takega načina uporabe za učenje nisem našel.

73 de Marko - S57NAZ
"Vedno se pogovarjam s človekom tako, da si pridobim prijatelja in nikoli tako, da dobim sovražnika!" Medvešček Janez
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 624
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF

Re: Dostop do serverja S59DXX

OdgovorNapisal/-a s50ts » 11 Okt 2020, 12:16

Pozdravljeni,

sem predsednik s59dxx.

Navedena povezava oz. sama domena s59dxx.um.si ni več dosegljiva.

Razlog je v tem, da smo bili iz strani RCUM (Računalniški Center UM) obveščeni glede ranljivosti spletne strani.
Ker ranljivosti nismo mogli odpraviti v doglednem času smo se odločili da stran začasno umaknemo oz. naredimo nedostopno.

Kdaj bo ponovno dosegljiva spletna stran in če bo v taki obliki dosegljiva, kot je bila pa v tem trenutku težko napovem.
73 de S50TS
s50ts
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 06 Dec 2019, 14:27

Re: Dostop do serverja S59DXX

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 17 Dec 2020, 20:01

Pozdrav

Hvala lepa za pojasnilo. Upam, da kmalu vrnete spletno stran, ker je za začetnike ali
nove kandidate za radioamaterje zelo zanimiva.

73 de Marko
"Vedno se pogovarjam s človekom tako, da si pridobim prijatelja in nikoli tako, da dobim sovražnika!" Medvešček Janez
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 624
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF


Vrni se na Razno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov