Radijski pozivni znak umrlega člana

Vse kar ne sodi v zgornje rubrike, pa ima kaj zveze z radioamaterstvom!

Moderatorji: S57D, s55o

Radijski pozivni znak umrlega člana

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 10 Sep 2016, 23:42

Pregledal sem forum, statute (klubski, ZRS), pa ne vem, ali sem kje spregledal ali res ni nikjer zapisano.

V statutu našega radiokluba piše, da članstvo lahko preneha med drugimi vzroki, tudi zaradi smrti člana.
Tu je zadeva razumljiva.

Mene pa zanima sledeče. Član uporablja radioamaterski radijski pozivni znak. Recimo, da je umrl
20. avgusta 2016, imel pa je CEPT dovoljenje, ki mu poteče v letu 2024.

Kako zdaj "ukrepati". Ali se CEPT prekliče v AKOS-u, ali se pusti, da CEPT-u poteče dovoljenje pa potem
traja še 5 let, da mu preneha veljavnost, ali obstaja postopek preklica veljavnosti uporabe radioamaterskega
radijskega pozivnega znaka in s tem CEPT dovoljenja.

Velikokrat je objavljen zapis o smrti kakega člana, nikjer pa ni podatka kako ukrepati glede radioamaterskega
radijskega pozivnega znaka. Verjamem, da o tem nihče ne premišljuje, ampak to so pač dogodki, ki nam
sledijo. Domači se s tem ne ukvarjajo, niti nikomur verjetno ne pride na misel, da je treba nekaj narediti.
Pa me zanima kako v tem primeru ukrepate v drugih radioklubih oziroma ali sploh kaj ukrepate in pustite času
čas, da poteče dovoljenje po zapisanem datumu?
Pač nekdo mora urediti tudi te zadeve, umrli sam ne more.

Hvala za odgovor

73 de Marko
"Vedno se pogovarjam s človekom tako, da si pridobim prijatelja in nikoli tako, da dobim sovražnika!" Medvešček Janez
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 624
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF

Re: Radijski pozivni znak umrlega člana

OdgovorNapisal/-a s55o » 11 Sep 2016, 11:54

Tako kot si napisal, po trenutnem splošnem aktu znak po izteku veljavnosti miruje še 10 let.

Glede na to, da znak preneha veljati, če:
– če je prenehal obstajati njen imetnik,

Bi to v primeru fizične osebe pomenilo 10 let od njegove smrti.

lp
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2524
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

Re: Radijski pozivni znak umrlega člana

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 12 Sep 2016, 10:11

Hvala za odgovor.

Bom pa kar prilepil odgovor iz AKOS-a, prejet danes, tako, da delujemo enotno:

"Spoštovani,
v primeru, ko imetnik radioamaterskega dovoljenja umre, je potrebno to sporočiti na AKOS,
kjer naredimo preklic radioamaterskega dovoljenja.
V večini primerov nas o smrti obvesti(jo) člani radiokluba, katerega je pokojni bil ali pa to
storijo družinski člani."

73 de Marko - S57NAZ
"Vedno se pogovarjam s človekom tako, da si pridobim prijatelja in nikoli tako, da dobim sovražnika!" Medvešček Janez
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 624
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF

Re: Radijski pozivni znak umrlega člana

OdgovorNapisal/-a s52kt » 13 Nov 2016, 22:21

Pozdravljen Marko,
sicer težka in žalostna tema, vendar sem ti hvaležen, da si jo odprl, vsaj vemo, kaj je , da ne rečem dolžnost, vodstva radioklubov ob teh žalostnih trenutkih.
73 Cveto - S52KT
ex YU3APO, ex YZ3APO, ex YT3KT
s52kt
 
Prispevkov: 136
Pridružen: 26 Nov 2006, 21:30
Kraj: Bled


Vrni se na Razno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov

cron