Izbira zavarovalnice

Vse kar ne sodi v zgornje rubrike, pa ima kaj zveze z radioamaterstvom!

Moderatorji: S57D, s55o

Izbira zavarovalnice

OdgovorNapisal/-a s56khd » 22 Mar 2016, 12:19

Pozdrav vsem forumašom,

Zanima me, kako ste si izbrali zavarovanje svojega domeka in tudi opreme (ki verjetno ni poceni)? Malo sem brskal po forumu, pa so datumi prestari in sem se odločil, da posodobim vprašanje.

Npr: od Adriatica je bil pri meni, pa je takoj povedal, da se vrača škoda amortizirana od starosti za 3 leta. Če imaš doma narejeno anteno to npr. se potem nič ne šteje. Kako ste imeli kdaj težave z uveljavljanjem in podobno.

Vsak predlog/namig bo dobrodošel, če bomo delali preveč reklame pa prosim za opozorilo.

Hvala in 73,
Janez
s56khd
 
Prispevkov: 28
Pridružen: 07 Nov 2015, 22:40

Re: Izbira zavarovalnice

OdgovorNapisal/-a s52gs » 22 Mar 2016, 14:24

Pozdrav,
imam zavarovano pri Adriaticu kot strojelom!

73

S52GS
s52gs
 
Prispevkov: 123
Pridružen: 07 Nov 2011, 15:49
Kraj: Rošnja 63/a

Re: Izbira zavarovalnice

OdgovorNapisal/-a s56khd » 22 Mar 2016, 14:32

Pa stran uveljavljanja? Si že kdaj?
s56khd
 
Prispevkov: 28
Pridružen: 07 Nov 2015, 22:40

Re: Izbira zavarovalnice

OdgovorNapisal/-a s52gs » 22 Mar 2016, 16:08

Ja, ko mi je veter polomil anteno.

73
s52gs
 
Prispevkov: 123
Pridružen: 07 Nov 2011, 15:49
Kraj: Rošnja 63/a

Re: Izbira zavarovalnice

OdgovorNapisal/-a s53v » 22 Mar 2016, 18:51

Hojla!

Preden zavaruješ zberi vsaj tri ponudbe od različnih zavarovalnic ( Triglav, Adriatic Slovenica,Tillia, Grawe, Generali, Merkur,...... etc. Splača se ti zavarovati v paketu nepremičnino + avto + opremo.Če imaš že ponudbo od ene zavarovalnice zbriši vse podatke iz te ponudbe in preko interneta pošlji povpraševanje še drugim zavarovalnicam in naj ti po enaki metodologiji izdelajo ponudbo.Naslove dobiš vse na WEB-u.Da ti bodo dali res najbolj ugodno ceno jim napiši, da zbiraš ponudbe tudi od drugih ponudnikov in da se boš odločil za najugodnejšega.

Na tak način sem pred kratkim zavaroval tudi opremo.Tako sem dosegel več kot 20% znižanje glede na prejšnjo zavarovanje.Tudi,potem,ko imaš že najbolj ugodnega ponudnika se da zaradi paketa izstisniti še kakšen %. Na tak način je mogoče edino malo neugodno kako uskladiti, da vsa zavarovanja startajo istočasno.


Za opremo,ki je amortizirana sem se dogovoril, da v primeru kraje,strojeloma ali kaj podobnega lahko potem služi za oceno cena slične rabljene opreme na E-bay-u.Zato je dobro , da vso opremo poslikaš.

Pri zavarovanju proti streli pa zavaruj direktni in indirektni udar strele sicer ti v primeru, da nimaš zavarovanega indirektnega udara priznajo škodo samo v primeru, da si znotraj 200m kroga,kjer je bil udar. Podatke namreč dobijo iz sistema Skalar, inđštituta Milan Vidmar do metra natančno !!


lp/73 S53V
janez
s53v
 
Prispevkov: 596
Pridružen: 04 Dec 2003, 08:06
Kraj: Ljubljana

Re: Izbira zavarovalnice

OdgovorNapisal/-a s56khd » 23 Mar 2016, 10:47

s53v, hvala za zelo izčrpen odgovor. Tak plan sem imel se nekako zavarovalnicam ne da pošiljati ponudb (čudno), bom zgleda moral pristopiti bolj agresivno.

Veš kaj me samo še zanima - kako si vkomponiral tole za amortizirano vrednost v polico? Dodatni pogoji, aneks, kako?

Hvala še enkrat in lp,
Janez
s56khd
 
Prispevkov: 28
Pridružen: 07 Nov 2015, 22:40

Re: Izbira zavarovalnice

OdgovorNapisal/-a S54X » 23 Mar 2016, 12:39

Živio,

to imate zavarovano komplet opremo v PPS + antene ?
Koliko cca pa znaša premija?
Rajko, S54X
S54X
 
Prispevkov: 217
Pridružen: 06 Okt 2005, 07:28
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: Izbira zavarovalnice

OdgovorNapisal/-a s53v » 23 Mar 2016, 21:26

s56khd napisal/-a:s53v, hvala za zelo izčrpen odgovor. Tak plan sem imel se nekako zavarovalnicam ne da pošiljati ponudb (čudno), bom zgleda moral pristopiti bolj agresivno.

Veš kaj me samo še zanima - kako si vkomponiral tole za amortizirano vrednost v polico? Dodatni pogoji, aneks, kako?

Hvala še enkrat in lp,
Janez



Hojla !

Zavarovalnice ti bodo rade poslale ponudbe posebej še, ko jim omeniš da zbiraš najugodnejšo ponudbo. :D Pod nobenim pogojem pa jim ne povej kakšno ceno je dala druga zavarovalnica. Sploh si ne predstavljamo kolikšne imajo še rezerve :wink: Kakor sem že omenil pa obvezno vzemi za referenco npr. eno prejšnjih ponudb, da bodo res vsi ponujali vsaj pribljižno enako.Njihovi paketi niso vedno enaki. Tisti zavarovalnici ,ki ima npr. najbolj kooperativnega agenta pa povej, da imaš takšno in takšno ponudbo,ki je najcenejša ( ne izdaj pa imena te zavarovalnice) in če ti znižajo na to ceno boš zavaroval pri njih. Jaz sem jim tudi povedal, da bom drugo leto ponovil zgodbo .

Amortizacijo nimam upoštevano ker je moja oprema stara že okrog 10 let imam pa dogovor, da mi v škodnem primeru upoštevajo vrednost opreme po kateri lahko primerljivo napravo nabavim na E-bayu.


73 in GL

S53V
janez
s53v
 
Prispevkov: 596
Pridružen: 04 Dec 2003, 08:06
Kraj: Ljubljana

Re: Izbira zavarovalnice

OdgovorNapisal/-a s53v » 23 Mar 2016, 21:30

S54X napisal/-a:Živio,

to imate zavarovano komplet opremo v PPS + antene ?
Koliko cca pa znaša premija?



Jaz imam zavarovan komleten vikend na Štajerskem ( cca 15 km stran od tebe- Dežno pri Makolah) kjer je notranja
oprema(vklučena je oprema PPS-a) ocenjene na 5000€ in me pride letna premija cca 110€.

lp/73
S53V
janez
s53v
 
Prispevkov: 596
Pridružen: 04 Dec 2003, 08:06
Kraj: Ljubljana

Re: Izbira zavarovalnice

OdgovorNapisal/-a S56ZDA » 23 Mar 2016, 21:38

Zavarovanje imam pri Generali. V paketu dom, kjer imam zavarovanje stanovanja in opreme na novo vrednost, so
zajete tudi antene (drobni tisk).
Škodo sem uveljavljal že dvakrat in obakrat brez problema dobil 100% refundacijo. Obakrat sem kupil novo anteno (obe vertikal za cca 600€),
v drugem primeru so mi v celoti priznali tudi montažo.
Cena zavarovanja cca.200€ na leto. Glede na to, da se vedno kaj zgodi :D , je računica pozitivna.

Lp Iztok
S56ZDA
 
Prispevkov: 25
Pridružen: 14 Jul 2004, 17:10

Re: Izbira zavarovalnice

OdgovorNapisal/-a s56khd » 29 Mar 2016, 12:04

s53v napisal/-a:Amortizacijo nimam upoštevano ker je moja oprema stara že okrog 10 let imam pa dogovor, da mi v škodnem primeru upoštevajo vrednost opreme po kateri lahko primerljivo napravo nabavim na E-bayu.


No saj to, ta dogovor, kako je uresničen? Ker jaz tem zavarovalnicam ne zaupam nič glede na izkušnje, ki so nam jih trosili za malenkosti okoli avta.
s56khd
 
Prispevkov: 28
Pridružen: 07 Nov 2015, 22:40

Re: Izbira zavarovalnice

OdgovorNapisal/-a s56khd » 30 Mar 2016, 08:16

Ugh, da ne omenjam odnosov, ki sem jih slišal preko telefona.. Prva je bila (pohvalno hitro) odzivna Tillia, ostali so se nakapljali proti večeru in medtem, ko te porivajo od osebe do osebe dobiš občutek, da si v mafijskem prijemu. Nekateri ti pa sploh nočejo poslati ponudbe in trdijo, da se pogodbe ne da spreminjati in naj si to kar izbijem iz glave, vsi so "zastopniki" in ni direktno firme zadaj... *brr*
s56khd
 
Prispevkov: 28
Pridružen: 07 Nov 2015, 22:40

Re: Izbira zavarovalnice

OdgovorNapisal/-a s53v » 30 Mar 2016, 12:43

s56khd napisal/-a:Ugh, da ne omenjam odnosov, ki sem jih slišal preko telefona.. Prva je bila (pohvalno hitro) odzivna Tillia, ostali so se nakapljali proti večeru in medtem, ko te porivajo od osebe do osebe dobiš občutek, da si v mafijskem prijemu. Nekateri ti pa sploh nočejo poslati ponudbe in trdijo, da se pogodbe ne da spreminjati in naj si to kar izbijem iz glave, vsi so "zastopniki" in ni direktno firme zadaj... *brr*


Zanimivo, jaz sem imel popolnoma drugačno izkušnjo. Prekinil sem prejšnjo pogodbo brez problema.Preveri pa le, če na prejšnji pogodbi slučajno nisi podpisal dolgoročne pogodbe za 20.let. Če pa že boš podpisal s staro zavarovalnico boš pa le imel druge ponudbe tako, da boš jasno videl,kje ti obstoječa zavarovalnica vleče denar iz žepa.V tem primeru jim pokaži najugodnejšo ponudbo( zbriši glavo firme ) in naj ti dajo po tej ceni.

Sem pa komuniciral predvsem preko interneta. Za vzorec sem jim poslal scan ene ponudbe z zbrisanimi cenami in glavo zavarovalnice tako,da so videli, da je zadeva "resna".Na koncu sta dobesedno priletela domov dva zastopnika različnih zavarovalnic in ponujala še dodatne bonuse :D Da ne dajo ponudbe je pa malo čudno. Stari židovski pregovor pravi : Dokler imaš ti v žepu še denar si ti "gospod" :D Zavedaj se, da ti vodiš igro. Pač tisti ki ti nočejo poslati ponudbe bodo pa ostali brez stranke :D

Očitno imajo še ogromne notranje rezerve saj ravno zavarovalnice vsako leto izkazujejo lepe dobičke.


lp/73 S53v
janez
s53v
 
Prispevkov: 596
Pridružen: 04 Dec 2003, 08:06
Kraj: Ljubljana


Vrni se na Razno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov