Baofeng UV5RE+

Vse kar ne sodi v zgornje rubrike, pa ima kaj zveze z radioamaterstvom!

Moderatorji: S57D, s55o

Baofeng UV5RE+

OdgovorNapisal/-a s58bz » 15 Feb 2016, 21:38

Zdravo vsem skupaj,
Imam omenjeno postajo in sem dobival raporte, da je modulacija zelo tiha. Potem sem na Lei zasledil, da so baofengi znani po tem, da imajo tiho modulacijo in da so na spletu navodila za modifikacijo modulacije. Lani, ko sem to postajo kupil, sem iz Leje skopiral datoteko s frekvencami S5 repetitorji in simpleksi. Seveda sem jo naložil na mojega baofenga. Že pred časom mi je S56DE rekel, da naj malo pogledam nastavitve wide-narrow. Videl sem, da so vsa spominska mesta shranjena v mode narrow in se nisem zamaral več. Včeraj sem pa spremenil vse shranjene kanale in moda NFM v FM. Danes sem pa s pomočjo S56RPJ stestiral oba moda ( NFM in FM ) preko repetitorja KRIM in je bila razlika zelo očitna - na FM je veliko glasnejša in čistejša modulacija. Očitno baofeng ( in pofung GT5 )bolje delujeta v mode-u FM.

V frekvence.zip prilogi sta obe datoteki (z NFM in FM modi) S5 repetitorjev in simpleksov. Uporabljaj CHIRP, potegni najprej iz svojega baofenga img, nato pa odpri mojo datoteko in copy-paste v tvoj img in bo delovalo.:)

73 de S58BZ
Priponke
Frekvence.zip
(2.81 KiB) Prenešeno 526 krat
s58bz
 
Prispevkov: 81
Pridružen: 01 Feb 2015, 17:59

Re: Baofeng UV5RE+

OdgovorNapisal/-a s58bz » 24 Feb 2016, 06:53

Zdravo,
ker je bilo moteče, ker sta v mapi obe priponki, (pa še po kmečko sem jih poimenoval :) )sem pripel zip mapo samo s
priponko, katero uporabljam in je prava - se pravi v Wide mode-u.

LP, Benjamin
Priponke
S5_2m70cmRepetitorji_Simpleksi.zip
(1.64 KiB) Prenešeno 456 krat
s58bz
 
Prispevkov: 81
Pridružen: 01 Feb 2015, 17:59


Vrni se na Razno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov