CQ ZRS revija

Vse kar ne sodi v zgornje rubrike, pa ima kaj zveze z radioamaterstvom!

Moderatorji: S57D, s55o

CQ ZRS revija

OdgovorNapisal/-a s55s » 20 Mar 2015, 08:14

Zopet je prišel... zopet nekaj lepega branja... CQ ZRS, zdi se mi pa, da je malo shujšal HI!

de Dan, S55s
Dokler QSL karta ni napisana in odposlana, zveza ni končana!
QSL karto sprejeti je pravica, poslati jo, je pa DOLŽNOST vsakega dobrega operaterja!
Don't talk about CW, just do it!
http://www.qrz.com/db/s55s
Member of S59GCD Lasko
Uporabniški avatar
s55s
 
Prispevkov: 480
Pridružen: 08 Sep 2006, 13:42
Kraj: JURKLOŠTER JN76QC34DK

Re: CQ ZRS revija

OdgovorNapisal/-a s52kt » 20 Mar 2015, 16:22

Se strinjam....., da je pa malo shujšal sva pa kriva jaz in ti pa še kdo, ker vanj ne napiševa kakšnega prispevka.. :wink:
Meni je pa padel v oči stran in pol dolg članek o prejemnikih priznanj CZ, katerim res iz srca iskreno čestitam!
Ko sem ga bral, mi je pa šlo v nos, kot rečejo, da pa, ko je naš klub prejel že dne 7. marca 2011 bronasti znak CZ RS, ni bilo pa o tem v našem glasilu napisano niti črke. Res je, da tega nisem sporočil ZRS, napisal sem pa post na Lei http://forum.hamradio.si/viewtopic.php?f=13&t=10836 z linkom na našo spletno stran.
Ah ja, mi je že jasno :wink: , nas ni predlagala zveza, temveč smo bili opaženi iz ne cehovskih institucij.....
Pa lep 73
Cveto - S52KT
ex YU3APO, ex YZ3APO, ex YT3KT
s52kt
 
Prispevkov: 136
Pridružen: 26 Nov 2006, 21:30
Kraj: Bled

Re: CQ ZRS revija

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 21 Mar 2015, 01:06

Res je, prišla nova CQ revija. Jo moram zdajle razpakirat in prebrat,
da ne bom danes na konferenci s čim presenečen, ko bi moral vedeti,
pa ne bi imel pojma.
Hvala za trud vsem, ki ste prispevali kakršne koli zapise in se trudili, da
je revija spet med nami.
"Vedno se pogovarjam s človekom tako, da si pridobim prijatelja in nikoli tako, da dobim sovražnika!" Medvešček Janez
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 624
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF

Re: CQ ZRS revija

OdgovorNapisal/-a S56CT » 21 Mar 2015, 20:44

Pozdravljen Cveto,

v prvem stavku ugotavljaš kdo je kriv, da je CQ ZRS tokrat tanjši, po dveh stavkih pa že pozabiš kaj si napisal. Lahko bi napisal novico o prejemu priznanja, jo opremil s fotografijami in vse skupaj poslal uredniku CQ ZRS. Prepričan sem, da bi urednik z veseljem objavil v glasilu tudi vašo informacijo.
73 de S56CT-Tilen
http://rpt.hamradio.si/
S56CT
S5 RPT Manager
 
Prispevkov: 1106
Pridružen: 20 Jan 2002, 01:00
Kraj: Sevnica

Re: CQ ZRS revija

OdgovorNapisal/-a s55z » 22 Mar 2015, 08:44

Hojla,

Nič ni shujšal... samo ponavadi so bile dvojne številke (3 x letno), to pa je normalen obseg in naj bi bil 6 x letno... Če bo vse po sreči... :D
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: CQ ZRS revija

OdgovorNapisal/-a s52kt » 22 Mar 2015, 13:34

S56CT napisal/-a:Pozdravljen Cveto,

v prvem stavku ugotavljaš kdo je kriv, da je CQ ZRS tokrat tanjši, po dveh stavkih pa že pozabiš kaj si napisal. Lahko bi napisal novico o prejemu priznanja, jo opremil s fotografijami in vse skupaj poslal uredniku CQ ZRS. Prepričan sem, da bi urednik z veseljem objavil v glasilu tudi vašo informacijo.


Pozdravljen Tilen,
ne trdim, da nimaš prav, vendar, ko sem pred časom bral en CQ-ZRS, berem... berem.. tako znana mi je bila vsebina članka, ja seveda, saj sem ga sam napisal na naši spletni strani. Drugič je bil v CQ-ZRS objavljen prispevek klubskega kolega, tudi predhodno objavljen samo na naši spletni strani, vendar je bil kolega tokrat vprašan za dovoljenje.... noben od teh dveh prispevkov ni bil poslan uredniku CQ-ZRS, pa sem se zanesel na inercijo in o dogodku o katerem je govora, napisal članek opremljen s slikami na našo spletno stran, pa na Lei sem opozoril na dogodek in prilepil link... ja, zadnjič sem pa malo na glas razmišljal :wink:

73 Cveto - S52KT
ex YU3APO, ex YZ3APO, ex YT3KT
s52kt
 
Prispevkov: 136
Pridružen: 26 Nov 2006, 21:30
Kraj: Bled

Re: CQ ZRS revija

OdgovorNapisal/-a S56CT » 22 Mar 2015, 19:28

Hmm, zanimivo glede objave kopije teksta z vaše spletne strani v CQ ZRS.

Ponavadi z Lea foruma, tema Repetitorji, kopiram kakšno informacijo o delovanju repetitorjev in vsakokrat navedem avtorja informacije, četudi preoblikujem tekst.

Tudi včeraj na konferenci je padla ideja, da se objavi prevod OE članka o EmComm v CQ ZRS. Danes je že bil kontaktiran avtor članka in odobril objavo. Prosil je le, da se mu po objavi pošlje članek.

Skratka ne se zanašat na to, da bo nekdo iskal informacije in jih objavljal namesto vas. Urednik CQ ZRS je že večkrat prosil, da se mu pošljejo članki za objavo, tako, da se potrudite in če že imate spisan tekst na spletnih straneh naredite kopijo v word ali Open Office dokument in ga pošljite za objavo. Nič ne stane, razen malo časa, hi. :D
73 de S56CT-Tilen
http://rpt.hamradio.si/
S56CT
S5 RPT Manager
 
Prispevkov: 1106
Pridružen: 20 Jan 2002, 01:00
Kraj: Sevnica

Re: CQ ZRS revija

OdgovorNapisal/-a S50DX » 25 Mar 2015, 07:04

Je bil CQ razposlan že na vse naslove?

Sicer obstoja možnost, da je bil poslan na stari naslov čeprav sem pravočasno javil novega... :cry:
73's de Alex / JN76LN \ Prevalje
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
PODXS 070 # 173 - EPC # 0066
Uporabniški avatar
S50DX
 
Prispevkov: 464
Pridružen: 23 Apr 2003, 13:46
Kraj: Prevalje


Vrni se na Razno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov