Optimizem pa tak...

Vse kar ne sodi v zgornje rubrike, pa ima kaj zveze z radioamaterstvom!

Moderatorji: S57D, s55o

Optimizem pa tak...

OdgovorNapisal/-a s52kt » 16 Mar 2015, 12:18

Danes, točno ob 10,31 mi zazvoni moj GSM, pozdravi me ženski glas, se predstavi (ime sem pozabil), me povpraša, če govori s Cvetom P... predsednikom radiokluba Lesce in pove, da je iz policijskega sindikata in, da pripravljajo neko zgibanko v sklopu preventive v cestnem prometu.. bla, bla, bla.. Ker se nikakor ni ustavila sem jo moral mogoče malce nevljudno prekinit in prosit, če lahko preide k stvari zakaj me kliče in, da, če kliče v smislu zbiranja finančnih sredstev ne bo nič, saj so skoraj vsa radioamaterska društva suha kot 'cerkvena miš'....
No, potem je bilo pa takoj vsega konec.... Klicala je iz telefonske št. 059079263. Vem, da je moje ime kot predsednika radiokluba dostopno na spletu, kje je za vraga dobila št. mojega telefona pa ne vem. Zanima me ali je še koga klicala?
73 Cveto - S52KT
ex YU3APO, ex YZ3APO, ex YT3KT
s52kt
 
Prispevkov: 136
Pridružen: 26 Nov 2006, 21:30
Kraj: Bled

Re: Optimizem pa tak...

OdgovorNapisal/-a S52NI » 16 Mar 2015, 12:38

Kako leto nazaj sem dobil klic iz taistega sindikata za taiste namene. Ker niso bili za eventuelno kompenzacijo z njihovimi storitvami :wink: od biznisa ni bilo nič.
S52NI
 
Prispevkov: 19
Pridružen: 07 Jan 2013, 22:38

Re: Optimizem pa tak...

OdgovorNapisal/-a S56FGS » 16 Mar 2015, 13:03

Mene kličejo vsako leto, ista oseba ista zgodba, nikoli ne dam, na vprašanje kje so dobili mojo številko pa je vedno odgovor, da iz javno dostopnih evidenc.

73 - Marko S56FGS
S56FGS
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 10 Mar 2015, 12:55
Kraj: Ljubljana

Re: Optimizem pa tak...

OdgovorNapisal/-a s52w » 16 Mar 2015, 14:04

s52kt napisal/-a: Vem, da je moje ime kot predsednika radiokluba dostopno na spletu, kje je za vraga dobila št. mojega telefona pa ne vem. S52KT


Če v Google vpišem samo "radioklub Lesce" mi ponudi kar nekaj kontaktnih GSM številk. Če je katera tvoja ne vem. Če imaš GSM številko objavljenjo v imeniku je iskanje še lažje...

73 Damjan S52W
s52w
 
Prispevkov: 517
Pridružen: 07 Nov 2004, 15:38
Kraj: Črnomelj

Re: Optimizem pa tak...

OdgovorNapisal/-a s57bkb » 16 Mar 2015, 14:29

Pozdravljen

Tudi mene so lansko leto kontaktirali za isto zadevo,glede na stanje radioklubov tudi tu ni bilo nobenega biznisa.

LP Bruno S57BKB
s57bkb
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 15 Mar 2004, 21:00
Kraj: Bovec

Re: Optimizem pa tak...

OdgovorNapisal/-a s52aa » 16 Mar 2015, 16:58

s52kt napisal/-a:da je iz policijskega sindikata


Tehnično se mi zdi da kličejo po pooblastilu policijskega sindikata oz. neka podobna finta. Najbrž si kar pošteno poberejo svoj del pridobljenega. Moraš pa "prispevati" kar konkreten znesek (beri >100EUR), manj niti nočejo vzeti.

73
s52aa
LEA Admin
 
Prispevkov: 539
Pridružen: 16 Nov 2004, 10:33
Kraj: Prelog, JN76HD

Re: Optimizem pa tak...

OdgovorNapisal/-a S53K » 16 Mar 2015, 18:29

s52aa napisal/-a:
s52kt napisal/-a:da je iz policijskega sindikata


Tehnično se mi zdi da kličejo po pooblastilu policijskega sindikata oz. neka podobna finta. Najbrž si kar pošteno poberejo svoj del pridobljenega. Moraš pa "prispevati" kar konkreten znesek (beri >100EUR), manj niti nočejo vzeti.

73


Meni so kar fiksno ceno povedali, koliko bi me kot podjetnika stal oglas v brošuri, ki jo vsako leto izdajo. Gospa je sicer zelo prijazna in vztrajna. Glede na par podanih vprašanj, ki sem jih zastavil klicajoči, bi skoraj ne vrjel, da to za njih
dela kakšno drugo podjetje, ali pa gospa zelo podrobno pozna policijske zadeve 8)
73 Simon, S53K
Uporabniški avatar
S53K
 
Prispevkov: 331
Pridružen: 02 Jul 2001, 01:00
Kraj: JN75RX

Re: Optimizem pa tak...

OdgovorNapisal/-a s52kt » 16 Mar 2015, 21:28

s52w napisal/-a:
s52kt napisal/-a: Vem, da je moje ime kot predsednika radiokluba dostopno na spletu, kje je za vraga dobila št. mojega telefona pa ne vem. S52KT


Če v Google vpišem samo "radioklub Lesce" mi ponudi kar nekaj kontaktnih GSM številk. Če je katera tvoja ne vem. Če imaš GSM številko objavljenjo v imeniku je iskanje še lažje...

73 Damjan S52W


Damjan pozdravljen,
ja s stricem Googlom najdeš moje ime, št. mojega telefona pa ni, telefon je od KS, ki je lastnik zgradbe kjer smo stacionirani....
73 Cveto - S52KT
ex YU3APO, ex YZ3APO, ex YT3KT
s52kt
 
Prispevkov: 136
Pridružen: 26 Nov 2006, 21:30
Kraj: Bled

Re: Optimizem pa tak...

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 19 Mar 2015, 23:12

Saj zadeva ni tako grozna kot je videti pri branju zapisa.

Odpreš poštni program, pogledaš na spletno stran policije in jim pošlješ mail
z vprašanjem, če res njihov sindikat tako kliče naokoli in išče denarna sredstva.
Pripišeš številko klicoče in počakaš na odgovor.

Pa kmalu izveš kako je s temi klici.
Telefonske in podatke ni problem dobiti na spletu, saj jih sami zapisujemo vanj. Vedno
se najde kdo, ki jih izkorišča v dobre ali slabe namene. Tako, da kje dobijo podatke
o posamezniku se sploh ne splača ugibati, vsak se lahko vpraša, kam vse je zapisal
svoje podatke. Splet pa je svetovna javnost, kjer ne piše, kdo lahko videne podatke
uporabi, kdo jih pa ne sme.

Sam v glavnem naredim na sledeči način. Če me kdo pokliče in mi telefonska ni znana,
pogledam, če je zapisana v telefonskem imeniku. In, če ni, si pač o človeku, ki ne upa
objaviti svoje telefonske številke, mislim svoje, zato pa se na klic ne oglasim.
In se sploh ne sprašujem in mučim, kdo je klical.

Bolj zanimivo je to. Da sem napisal zapis 19.03.2015 ob 23.15 uri, ko pogledam seznam,
sem pa že 15 minut v 20.03.2015. Saj tako počas pa tudi ne pišem!
"Vedno se pogovarjam s človekom tako, da si pridobim prijatelja in nikoli tako, da dobim sovražnika!" Medvešček Janez
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 627
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF

Re: Optimizem pa tak...

OdgovorNapisal/-a s52kt » 20 Mar 2015, 15:34

S57NAZ napisal/-a:
Odpreš poštni program, pogledaš na spletno stran policije in jim pošlješ mail
z vprašanjem, če res njihov sindikat tako kliče naokoli in išče denarna sredstva.
Pripišeš številko klicoče in počakaš na odgovor.


Kako veš :wink: , točno tako sem storil, še preden si ti napisal in tudi dobil odgovor.....

73 Cveto - S52KT
ex YU3APO, ex YZ3APO, ex YT3KT
s52kt
 
Prispevkov: 136
Pridružen: 26 Nov 2006, 21:30
Kraj: Bled

Re: Optimizem pa tak...

OdgovorNapisal/-a s57uud » 05 Apr 2015, 23:31

Na vse take stvari vedno vprašam od kje jim moja gsm številka ( lahko jo 100x sam objavim na netu, če je nisem objavil za ta namen, me ne sme klicat). Kakršen koli odgovor je napačen. Po zakonu imam pravico izrazit zahtevo, da se na moj telefon ne sme klicati v raziskovalne in komercialne namene. Jaz sem to zahtevo podal in v telefonskem imeniku RS je to zavedeno.
Klicoči mora to upoštevati, če je številko dobil kje drugje ( običajen izgovor je, da imajo še star imenik) je to njegov problem, ne moj. Take številke predam odvetniku. Imava dogovor, da od tega nočem imeti nič, le mir na telefonu. Koliko zasluži s tem nimam pojma, je pa rekel, da bi bil zadovoljen, če bi imel še par takih strank.

Toliko, da veste, da če je nekdo dobil vašo številko na napačnem mestu je to njegov in ne vaš problem.
Uporabniški avatar
s57uud
Moderator
 
Prispevkov: 659
Pridružen: 17 Sep 2001, 01:00
Kraj: Kačiče 15, 6215 Divača

Re: Optimizem pa tak...

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 09 Apr 2015, 14:51

Cveto pozdravljen.
In, odgovor verjetno ni bil, da nimajo denarja in fehtajo preko GSM, ali pa se motim?

73 de Marko - S57NAZ
"Vedno se pogovarjam s človekom tako, da si pridobim prijatelja in nikoli tako, da dobim sovražnika!" Medvešček Janez
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 627
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF

Re: Optimizem pa tak...

OdgovorNapisal/-a S57PNX » 09 Apr 2015, 17:21

http://www.alter.si/tabla/showflat.php?Number=1211763

(Apollo8 je drugače policist)

LP, Mitja
S57PNX
 
Prispevkov: 113
Pridružen: 19 Sep 2010, 09:00
Kraj: Izola

Re: Optimizem pa tak...

OdgovorNapisal/-a s52kt » 09 Apr 2015, 22:31

S57NAZ napisal/-a:Cveto pozdravljen.
In, odgovor verjetno ni bil, da nimajo denarja in fehtajo preko GSM, ali pa se motim?

73 de Marko - S57NAZ


Marko pozdravljen,
ja, kaj bi skrival, res, da je bil odgovor namenjen meni, vendar v tem primeru ne meni kot fizični osebi, temveč kot odgovorni osebi radiokluba Lesce, zato ga bom objavil v celoti. Citiram:

>Spoštovani!
Policijski sindikat Slovenije je eden od dveh reprezentativnih sindikatov v MNZ in Policiji. Pri svojem delu dejavnosti je avtonomen, samostojen in neodvisen od Policije. Zato vam žal v Policiji ne moremo podati odgovora glede njihove dejavnosti in načina zbiranja sredstev. Kljub temu smo jih preteklosti, zaradi različnih odzivov občanov (med njimi tudi na neprimerne načine zbiranja sredstev), večkrat opozorili.

Predlagamo vam, da se za natančnejše podatke in informacije obrnete na Policijski sindikat Slovenije (tel.: 01/428 43 62 ali email:
info@pss-slo.org)
http://pss-slo.org/?page_id=380


Lep pozdrav!
Sektor za odnose z javnostmi

Generalna policijska uprava
Ministrstvo za notranje zadeve - Policija Štefanova 2
1501 Ljubljana<

Pa 73's Cveto - S52KT
ex YU3APO, ex YZ3APO, ex YT3KT
s52kt
 
Prispevkov: 136
Pridružen: 26 Nov 2006, 21:30
Kraj: Bled

Re: Optimizem pa tak...

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 10 Apr 2015, 17:28

Zanimivo. Potem so med vrsticami potrdili, da kar drži opisani način.

No ja, pač, kakor kdo.

Hvala za odgovor, vsekakor, če dobimo tak klic, da saj vemo za kaj se gre.

73 de Marko-S57NAZ
"Vedno se pogovarjam s človekom tako, da si pridobim prijatelja in nikoli tako, da dobim sovražnika!" Medvešček Janez
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 627
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF


Vrni se na Razno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov