CQ..???

Vse kar ne sodi v zgornje rubrike, pa ima kaj zveze z radioamaterstvom!

Moderatorji: S57D, s55o

Re: CQ..???

OdgovorNapisal/-a s55z » 23 Sep 2014, 10:24

S57UHX napisal/-a:
s55z napisal/-a:No, poglejmo z druge strani naraščanje članstva ZRS.... Tisti trenutek, ko bo samo pdf na voljo vsem in komurkoli, ne bom imel več potrebe biti član ZRS, saj bom lahko CQ dobil brezplačno... in tako 99% ostalih, ki jim solidarnost ni mar...

Če je to edini razlog, ga lahko obideš, saj najbrž ni težko prepričati kakega, da ti ga spravi CQ v PDF in pošlje na mail!
Nisem pa prepričan, da si s to izjavo mislil resno.....

Tako kot Robi, mislim tudi jaz!
Član ZRS sem zaradi ideje, ki nas združuje in ne zaradi CQ, kake diplome, značke, (ne)aktivnosti, ali vodstva.

Iztok, imaš prav, tudi jaz sem član zaradi te iste ideje.
In ker menim, da za skupno dobro je treba nekaj prispevati in narediti... Žal pa je ogromno takih, ki tega nočejo,... nočejo iz inata. Ker kokr nočejo biti sužnji (spomnim se takih izjav)... ali pa samo nočejo solidarnosti,... ker od tega nimajo nič..

Že samo, če se spomnim hamsejma na sejmu LOS, kjer je bilo ogromno dela in organizacije, ki sem ga večinoma sam opravil in finaciral (več kot 3/4 od računa 1240 € gre na moj račun, pa pice, pijača, kofetki za ekipo,...), zastopanje ZRS na Zagrebfestu, organizacije EUROBASKET (tudi financiranja 10.000 kartic) do pisanja člankov, prevajanja, raznih diplom, oblikovanja, sponzorskih praktičnih nagrad, ... Torej, ne jamram, podprem ZRS, kjer lahko in to je to..

Ne, CQ res ni edini razlog mojega članstva v ZRS... :D
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: CQ..???

OdgovorNapisal/-a s55z » 23 Sep 2014, 10:47

S52DK napisal/-a:
s55z napisal/-a:.... Tisti trenutek, ko bo samo pdf na voljo vsem in komurkoli, ne bom imel več potrebe biti član ZRS, saj bom lahko CQ dobil brezplačno... in tako 99% ostalih, ki jim solidarnost ni mar...


Dragan,

jaz nisem član ZRS zaradi časopisa. Član sem predvsem zaradi ideje, ki naj bi jo ZRS širila med ljudmi in čuta pripadnosti do tega našega res lepega konjička. Zadnja leta nam res vsem skupaj pohaja sapa, to pa zato, ker ni dovolj mladih, ki bi ponovno zagnali nekoč dobro delujoč stroj. Vsekakor bo potrebno po korakih iti naprej, tudi elektronski časopis bo pripomogel temu, da bomo bolj prepoznavni in tudi ekspeditivni.

Vsekakor se je potrebno zavedati in sprejeti odgovornost, kaj bomo pustili zanamcem. Trenutno se prepiramo o tem, kaj je bilo prej, kura ali jajce. Čas pa teče.

V dobi elektronskih komunikacij se zapirajo samo tista vrata, ki lahko škodijo.

Časopis v elektronski obliki to prav gotovo ni.

Robi, večkrat sem že vprašal, kaj naj bi bilo tisto, kar naj bi ZRS počela, pa nikoli nisem dobil resnih odgovorov... Kje ZRS pohaja sapa...?
Če je to zgolj elektronski časopis, je to praktično hkrati z tiskanim narejeno. A nekaj takega bi bilo ok? https://issuu.com/avtomatika/docs/a126
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: CQ..???

OdgovorNapisal/-a S57UHX » 23 Sep 2014, 11:22

Tu bi jaz citiral znamenite besede JFK:
"My fellow Americans, ask not what your country can do for you, ask what you can do for your country"

Torej:
"My fellow HAMs, ask not what your ZRS can do for you, ask what you can do for your ZRS"
73, Iztok
S57UHX
 
Prispevkov: 245
Pridružen: 04 Nov 2012, 14:57

Re: CQ..???

OdgovorNapisal/-a S52DK » 23 Sep 2014, 11:24

s55z napisal/-a:Robi, večkrat sem že vprašal, kaj naj bi bilo tisto, kar naj bi ZRS počela, pa nikoli nisem dobil resnih odgovorov... Kje ZRS pohaja sapa...?
Če je to zgolj elektronski časopis, je to praktično hkrati z tiskanim narejeno. A nekaj takega bi bilo ok?


Dragan,

večji problem je, kako zanavljati članstvo, da bo v klube in posledično v ZRS vključenih več mladih. Prihaja večja menjava generacij, mnogo radiomaterjev bo v naslednjih 10.-15. letih žal SK. To je realnost. Podmladka pa ni. In ga ne bo, če ne bomo imeli vizije in konceptov, kako to nadomestiti. Ne mi reči, da ni denarja, ker tega itak nikoli ne bo dovolj. Kot je rekel predsednik ZRS ob 60. letnici ARG na Rogli, da je lepo videti, da je mnogo mladih med ARGjaši, kar je res. Za to so zaslužni posamezniki, ki nesebično delajo z mladimi, torej se zavedajo svojega poslanstva. Za druge radioamaterske panoge nisem tako prepričan, vsaj kar se tiče mladih.

Saj v OE imajo tudi podobne težave. V ARG panogi mladih skorajda več nimajo.

Eno takšnih področij, ki je v ZRS močno podhranjeno je sodelovanje z mediji-piar. Tudi naš časopis je del tega. Žal pa ostaja interno glasilo, čeprav ima vse atribute javnega. Še dobro, da nanj nismo pritisnili stopnje tajnosti. :D

Za začetek bi morali pogledati v RK, ki imajo dovolj mladih v svojih vrstah kako to delajo, zakaj so dobri in se od njih kaj naučiti.
73 ES GL DE Robi, S52DK.

Član Radiokluba "Študent" Maribor- S59DXX.
Uporabniški avatar
S52DK
 
Prispevkov: 720
Pridružen: 22 Avg 2004, 16:41
Kraj: Poljčane, JN76SH

Prejšnja

Vrni se na Razno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov