SV5/DJ6SI obtožen vohunjenja

Vse kar ne sodi v zgornje rubrike, pa ima kaj zveze z radioamaterstvom!

Moderatorji: S57D, s55o

SV5/DJ6SI obtožen vohunjenja

OdgovorNapisal/-a s57ad » 31 Maj 2012, 17:00

Uporabniški avatar
s57ad
 
Prispevkov: 415
Pridružen: 17 Apr 2004, 17:40

Re: SV5/DJ6SI obtožen vohunjenja

OdgovorNapisal/-a S52DK » 31 Maj 2012, 17:56

Grki pač. Nekaterim grškim birokratom gredo Nemci na živce, DJ6SI je pa naletel na mino. Žal.
73 ES GL DE Robi, S52DK.

Član Radiokluba "Študent" Maribor- S59DXX.
Uporabniški avatar
S52DK
 
Prispevkov: 720
Pridružen: 22 Avg 2004, 16:41
Kraj: Poljčane, JN76SH

Re: SV5/DJ6SI obtožen vohunjenja

OdgovorNapisal/-a S52DK » 31 Maj 2012, 19:31

Izgleda, da Nemcev Grki letos res nimajo radi (klik). Slučajno se pa med njimi najde tudi nič hudega sluteč nemški radioamater.
73 ES GL DE Robi, S52DK.

Član Radiokluba "Študent" Maribor- S59DXX.
Uporabniški avatar
S52DK
 
Prispevkov: 720
Pridružen: 22 Avg 2004, 16:41
Kraj: Poljčane, JN76SH

Re: SV5/DJ6SI obtožen vohunjenja

OdgovorNapisal/-a S57DX » 31 Maj 2012, 20:04

Neumnost, da večje ne bi moglo biti....
Precej neinteligentno, da sedaj Nemce krivijo za svojo bedo. In ne pomislijo, da če turisti prenehajo hoditi k njim, bo vse še precej slabše. Kako me to nekako spominja na ene naše sosede in njihov odnos do naših dopustnikov....
73 de S57DX
S57DX
 
Prispevkov: 263
Pridružen: 19 Jan 2005, 21:25
Kraj: VRHNIKA

Re: SV5/DJ6SI obtožen vohunjenja

OdgovorNapisal/-a S54O » 31 Maj 2012, 21:10

Pa to ni res! :-(
Ne razberem vzroka, vendar že njegova potovanja govorijo njemu v prid http://www.pileup.de.com/
Ne verjamem, da je delal npr. ob letališču, kot jaz, ko še sploh nismo bili v EU, v državi, ki jo omenja Slavc.
Bil sem še brez dokumentov v avtu, ko sta prišla policista.
Dovolila sta se mi odpeljat do vikenda po CEPT, potrdilo o carinski prijavi opreme, potrdilo o bivanju.
In vse lepo in prav. Še uspešno delo sta mi zaželela.
V DJ6SI "zgodbi" pa res ne moreš verjet, da datira na leto 2012.

VY 73 de Boris S54O
S54O
 
Prispevkov: 217
Pridružen: 02 Jun 2003, 12:35
Kraj: Novo mesto

Re: SV5/DJ6SI obtožen vohunjenja

OdgovorNapisal/-a s57ad » 02 Jun 2012, 13:05

S54O napisal/-a:Pa to ni res! :-(
Ne razberem vzroka, vendar že njegova potovanja govorijo njemu v prid http://www.pileup.de.com/
Ne verjamem, da je delal npr. ob letališču, kot jaz, ko še sploh nismo bili v EU, v državi, ki jo omenja Slavc.
Bil sem še brez dokumentov v avtu, ko sta prišla policista.
Dovolila sta se mi odpeljat do vikenda po CEPT, potrdilo o carinski prijavi opreme, potrdilo o bivanju.
In vse lepo in prav. Še uspešno delo sta mi zaželela.
V DJ6SI "zgodbi" pa res ne moreš verjet, da datira na leto 2012.

VY 73 de Boris S54O


Sicer nima veliko skupnega z DJ6SI zgodbo - sredi 80-ih je moj znanec, bivši sošolec odšel na letovanje (kampiranje) v Umag, kot vnet UKVjaš pa je vzel s seboj IC202 postajo, ki v tistih časih niti ni bila tako poceni (mislim, da je zanjo plačal okrog 600 000 takratnih dinarjev). No, v kampu je bil tudi neki Nemec, neradioamater, ki je s seboj prinesel televizorček in manjšo parabolo za sprejem satelitske TV. No, ta parabola je bila sumljiva lokalnim miličnikom, prišli so ga "šraufat" za dovoljenja za uporabo in podobno, in ko je Nemcu bilo dovolj šikaniranja, jim je rekel "Kaj zaj*****te mene, tale tip v sosednjem šotoru ima s seboj radijsko postajo, s katero vzpostavlja zveze. Miličniki so Bojana (tako je mojemu sošolcu ime) vprašali za papirje. Imel je s seboj pooblastilo in radijsko dovoljenje, ni pa imel računa za postajo, carinske deklaracije oziroma potrdila o plačani carini, pa so mu postajo zaplenili. Da bi postajo dobil nazaj, je moral plačati kazen v 100% vrednosti postaje, pa še carino, skratka, odrli so ga kar za 1 200 000 dinarjev.
Uporabniški avatar
s57ad
 
Prispevkov: 415
Pridružen: 17 Apr 2004, 17:40

Re: SV5/DJ6SI obtožen vohunjenja

OdgovorNapisal/-a s57a » 02 Jun 2012, 14:46

Nihče od nas ni videl dogodka od blizu.
Nekje na netu je bilo zapisano tudi DJ6SI obnašanje.
Sami veste koliko tujcev je bilo QRV na 6m ilegalno iz SV.
Kljub večjemu številu prijav lokalnih hamov- tudi SV5 (osebno stvari dobro poznam),
so tem ignorantom kar dobro spregledali skozi prste. Če bi bili v SV res tako ostri, potem bi
moralo sedet vsako leto v Grčiji na stotine S5 dijakov in študentov, ki razbijajo ....... in še kaj.
S tem ne branim in ne napadam nikogar.... za DJ6si je to pač nova izkušnja, za ostale pa opomin:
Ko si gost, se obnašaj kot gost in ne kot gospodar.

Boris, s57a
s57a
 
Prispevkov: 48
Pridružen: 08 Okt 2004, 06:18
Kraj: Nova Gorica

Re: SV5/DJ6SI obtožen vohunjenja

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 02 Jun 2012, 20:26

s57a napisal/-a:Nihče od nas ni videl dogodka od blizu.
Nekje na netu je bilo zapisano tudi DJ6SI obnašanje.
Sami veste koliko tujcev je bilo QRV na 6m ilegalno iz SV.
Kljub večjemu številu prijav lokalnih hamov- tudi SV5 (osebno stvari dobro poznam),
so tem ignorantom kar dobro spregledali skozi prste. Če bi bili v SV res tako ostri, potem bi
moralo sedet vsako leto v Grčiji na stotine S5 dijakov in študentov, ki razbijajo ....... in še kaj.
S tem ne branim in ne napadam nikogar.... za DJ6si je to pač nova izkušnja, za ostale pa opomin:
Ko si gost, se obnašaj kot gost in ne kot gospodar.

Boris, s57a


Radioamaterska solidarnost, da te kap. Mene bi bilo sram zapisati česa takega.

73

S56ZDB, Darko
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: SV5/DJ6SI obtožen vohunjenja

OdgovorNapisal/-a s57a » 02 Jun 2012, 21:11

Na to pa lahko rečem samo...... podnapisi so za domače filme smiselni samo za gluhe.

Solidarnost??? Do aktivnih brez licenc. S tem je bila ogrožena dodelitev frekvenc domačinom.

Boris, s57a
s57a
 
Prispevkov: 48
Pridružen: 08 Okt 2004, 06:18
Kraj: Nova Gorica

Re: SV5/DJ6SI obtožen vohunjenja

OdgovorNapisal/-a s57ad » 03 Jun 2012, 14:05

s57a napisal/-a:Na to pa lahko rečem samo...... podnapisi so za domače filme smiselni samo za gluhe.

Solidarnost??? Do aktivnih brez licenc. S tem je bila ogrožena dodelitev frekvenc domačinom.

Boris, s57a


Kot je že Boris zgoraj rekel, nihče od nas ni bil tam in ne pozna vsega ozadja zgodbe - tudi jaz nisem uspel dobiti nobenih drugih informacij kot link, ki sem ga zgoraj objavil.

Naslednji dve anekdoti nimata nobene zveze z radioamaterstvom temveč prej z mentaliteto (radioamaterji smo ljudje, torej krvavi pod kožo in nič človeškega nam ni tuje).

a) Grški policaji so znani kot zelo strogi in ostri, in v primeru kakšnih prometnih nesreč na primer je tujec kriv že kar po defaultu.

Pred leti, ko sem bil na izletu po Grčiji, smo se peljali z avtobusom od Patrasa proti Korintu, ko se nas je neki Grk spravil prehitevat. Pri tem je izgubil oblast nad vozilom, oplazil avtobus, se enkrat ali dvakrat obrnil okrog vertikalne osi in obstal počez čez cestišče (kakšne hujše škode kot zvit blatnik na njegovem avtu pa na srečo ni bilo). Počakali smo policijo, ki je kar ostro zahtevala papirje od našega voznika, vzeli izjavo od tistega Grka, nato pa še od našega voznika, ki je bil zelo umirjen in zelo hladnokrven, naša vodička pa na srečo zelo dobro govori grški in je prevajala. Tisti Grk je ves čas kolerično skakal okoli, gestikuliral, skakal Nadi (vodički) v besedo, kričal... Policaji so to nekaj časa prenašali, potem so ga pa hladno in prav nič nežno vklenili, naložili v njihov avto, nam pokazali, da lahko nadaljujemo s potjo in tipa odpeljali na policijo.

b) Grki so zelo ponosni in zelo neradi vidijo, če se do njih kdo obnaša pokroviteljsko, ošabno, arogantno... Na trajektu iz Ancone proti Patrasu sem zvečer z druščino sedel v bifeju in užival v poslušanju grške glasbe, mizo za nami pa je zasedla skupina Nemcev, ki so popili nekaj več pa postali zelo hrupni, skušali dominirat. Natakarja so ves čas klicarili k mizi z mahanjem z rokami, pokanjem s prsti in glasnimi klici "schnell, schnell!". Natakar se je nekaj časa delal, da jih ne vidi, potem se je obrnil v našo smer, z roko pokazal, da pride takoj, nadel nasmeh čez vse lice in prihitel - do naše mize ter nas potihem vprašal, če bomo še kaj popili. Odhitel je po naročeno, nam prinesel in, če se prav spominjam, nam tiste runde ni niti zaračunal. Tisti Nemci so prišli na vrsto za postrežbo šele čez kakšne četrt ure.
Uporabniški avatar
s57ad
 
Prispevkov: 415
Pridružen: 17 Apr 2004, 17:40


Vrni se na Razno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov