Kdo in zakaj je zaklenil debato o incidentu Miro Čadež - II.

Podrocje za pritozbe in pohvale ...

Moderator: s55o

Kdo in zakaj je zaklenil debato o incidentu Miro Čadež - II.

OdgovorNapisal/-a S59W » 03 Maj 2007, 17:46

Pa sej ne morem verjeti, da je že druga tema z isto priponko "Miro Čadež" zaklenjena.

Resno sprašujem, če smo na forumu Administratorjev/Moderatorjev ali na ZRS forumu? Kdo si upa jemati pravico zaklepati tematiko in samovoljno odločati, da je debata končana? Fantje, ne se hecat!
GL, Tomaž/S59W
S59W
 
Prispevkov: 91
Pridružen: 13 Okt 2004, 14:44
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a s57uud » 04 Maj 2007, 00:43

Klik
Oglej si točko 5.

Večkratnih zaporednih kršitev pravil ne bomo tolerirali.
Uporabniški avatar
s57uud
Moderator
 
Prispevkov: 659
Pridružen: 17 Sep 2001, 01:00
Kraj: Kačiče 15, 6215 Divača

OdgovorNapisal/-a S59W » 04 Maj 2007, 06:52

Očitno ne razumeš. Ali je to tvoj privatni forum ali je to forum ZRS?
GL, Tomaž/S59W
S59W
 
Prispevkov: 91
Pridružen: 13 Okt 2004, 14:44
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a s55z » 04 Maj 2007, 06:55

To ni forum ZRS! To je bilo že velikokrat povedano ...
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a S57BI » 04 Maj 2007, 07:03

Vaš osebni pa tudi ne, kar ni bilo velikokrat povedano.

Ampak razumem, da imajo nekateri občutek superiornosti in si ga zdravijo na način, ki ga še zmorejo.

lp, Jože.
S57BI
 
Prispevkov: 184
Pridružen: 06 Feb 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a S59W » 04 Maj 2007, 07:58

Dragan hvala za podatek - nisem vedel. Osebno se mi zdi bedasto 2x zaklepati isto tematiko. Prvo se vprašam: Zakaj? Mogoče zato, ker tam kjer je dim je tudi še kaj drugega? Ali zato, ker ima Miro edini registrirani servis? Ni mi tudi jasno zakaj se na vse kriplje omejujejo debate? Če pogledaš po drugih forumih, je precej bolj živo. Da ne rečem, da se tukaj oglašujejo več ali manj peščica istih. Ne bom komentiral zakaj. Vprašal bi se tudi zakaj se tisti najbolj aktivni, v smislu hobija, sploh ne oglašajo več.

UUD: ne mi grozit z rdečim kartonom. Če boš v tem tonu nadaljeval, se bom potrudil za tvojo zamenjavo.
GL, Tomaž/S59W
S59W
 
Prispevkov: 91
Pridružen: 13 Okt 2004, 14:44
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a s55z » 04 Maj 2007, 08:16

Demokracija je lepa reč dokler se z žalitvami, natolcevanji, blatenjem, sproščanjem fobij in frustracij ne poseže v osebnost drugih sodelujočih. Prehitro stisnjena tipka "pošlji" velikokrat naredi ogromno škode, zamer in užaljenosti. Menim, da se je veliko najbolj aktivnih, kot jih imenuješ, odvrnilo od sodelovanja ravno zaradi takšnega obnašanja.

Kolikor sledim tehnične forume, je politika moderatorjev še mnogo bolj restriktivna in ne dopuščajo "demokracije", kakršno najdeš na tem forumu. Na kakšnih bolj populistično, politično, ... naravnanih forumih, pa je verjetno tudi drugače.
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a S51U » 04 Maj 2007, 08:30

S59W napisal/-a:
UUD: ne mi grozit z rdečim kartonom. Če boš v tem tonu nadaljeval, se bom potrudil za tvojo zamenjavo.


:roll: :roll: :roll:
S51U ( ex: S5041U, S52FB, YT3FB, YU3AXR )
Uporabniški avatar
S51U
 
Prispevkov: 368
Pridružen: 12 Jul 2006, 12:50
Kraj: JN75GX

OdgovorNapisal/-a S59W » 04 Maj 2007, 08:40

Dragan se strinjam. Sam ne bi nikoli omejeval debate dokler je na kulturnem nivoju. Ne glede na temo. Zaklepa se tematike katere debate ne vodijo nikamor in so že davno zašle z naslova. Kar se tiče nepojavljanja aktivnih hobijašev, je razlog žal drugačen. Velika večina se distancira od policijskega vodenja na forumu.
GL, Tomaž/S59W
S59W
 
Prispevkov: 91
Pridružen: 13 Okt 2004, 14:44
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a s57uud » 04 Maj 2007, 10:16

S59W napisal/-a:UUD: ne mi grozit z rdečim kartonom. Če boš v tem tonu nadaljeval, se bom potrudil za tvojo zamenjavo.


Ja krasno. In tole tvoje verjetno ni grožnja. In kaj naj sedaj jaz naredim ? Še malo pa bom jokal. Pa ne zaradi tvoje grožnje, ampak zaradi nivoja komunikacije.

Vaš osebni pa tudi ne, kar ni bilo velikokrat povedano.

Moj način gledanja na vodenje foruma je sledeč: Dokler debata pozitivno prispeva k radioamaterstvu nasploh ni nobenega problema. Ko stvari skrenejo s te poti je stvar drugačna.

Moderator sem na kar precej forumih, pa nikjer ni toliko kregarije kot ravno tukaj. Če (kot je bilo v "EN Miro Čadež") prizadeti najdejo skupni jezik in stvari pripeljejo do normalnih odnosov, ne vidim nobene potrebe po nadaljevanju pljuvanja in javnega linča. Konec koncev je tema s tem tudi izpeta in karkoli naprej bi bilo offtopic. Zato sem temo zaklenil.
Če bi kdo rad povedal drugačne osebne izkušnje v nekem drugem primeru, lahko odpre novo temo.
Drugo temo je zaklenil S57D in je v njej kot zadnji post navedel tudi povsem legitimni razlog.

Kar se pa demokracije in mojih groženj tiče, je pa stvar takale: Razlika med demokracijo in anarhijo ter kaosom je v upoštevanju postavljenih pravil. Ker nihče ne želi kaosa, bodo pravila morala veljati za vse enako.
Uporabniški avatar
s57uud
Moderator
 
Prispevkov: 659
Pridružen: 17 Sep 2001, 01:00
Kraj: Kačiče 15, 6215 Divača

OdgovorNapisal/-a S51JX » 04 Maj 2007, 22:28

Spoštovani,
slučajno sem še malo brskal po forumu in me je zelo presenetilo nadaljevanje polemike o dogodku saj ni res pa je...Jaz osebno nisem imel nič proti, da se je tema zaprla. Zadeva se je uredila in glodanje tega bi se lahko nadaljevalo do onemoglosti ali vse do vesolnega potopa.... Nobenemu nobene koristi... Delo foruma, udeležencev na njem in moderatorjev nikakor ne morem ocenjevati, saj sem bolj novi gost na forumu. Sem pa radioamater že polnih 40 let, pa vam odkrito povem, da se mi je pri prebiranju nekaterih člankov marsikaj podrlo. Priznam, da sem še kar na "žarnice" vendar takih razprtij, kreganja in ne nazadnje tudi lobiranja nismo in to še pred kratkim kaj dosti poznali. Pa kaj hočemo, časi so drugačni in to je treba sprajeti tako kot je. Mislim, da je bila zadeva v zvezi Čadeža korektno izpeljana. Bile so kritike in pohvale, kar je povsem normalno - take stvari se v trgovinah običajno vpišejo v Knjigo pritožb in pohval ali urejajo na tržni inšpekciji, zvezi potrošnikov -
jaz sem se odločil za mehkejšo varianto - forum.
Težko sem se odločil za to pisarijo, namreč ne morem mimo tega, da mi je po vsem tem Miro primazal še eno klofuto s tem, da si je dovoli v tej temi opravičevati dogodek na način CITIRAM: Če bi Evgen navedel vse težave, ki so se ga lotile tisti dan, bi dogodek izvenel drugače.....Kake težave vendar, k njemu sem prišel dobre volje kot zmeraj, nobene žal besede in v upanju da zadevo tehnično urediva. Pa se je zgodilo, kar se je. Ampak, vendar akter tega nisem bil jaz s t.i. težavami kot jih navaja Miro. S temi nerazumljivimi navedbami izgleda, kot da sem jaz tisti ki je to vse zakuhal. Vse kaže, da bi moral molčati in vse požreti a la: mulc tiho bodi, če ne jih boš dobil... Če sem imel kdaj v življenju slabe trenutke ali dneve, imel sem jih in jih ima vsak, se pa nisem zato nikoli znašal nad drugim. Zato še enkrat, ta Mirova izjava ni na mestu. Tako pranje madežev na drugem hrbtu je skrajno nekorektno. Nikakor mi ni jasno, da sem bil zopet udarjen, saj se mi je Miro o tem dogodku že opravičil in sva zadevo poravnala. Zakaj tako ??!! Mogoče gre tu za pravico zadnjega glasa in besede... Nimam namena več pogrevati teh stvari vendar, ker se čutim prizadet sem to moral storiti.
Upam, da se bom še kdaj oglasil v kaki bolj prijetni zadevi, seveda, če me le ne bo prej vse skupaj minilo................

Prev lep pozdrav vsem skupaj
in resnični 73 S51JX, Evgen
S51JX
 
Prispevkov: 25
Pridružen: 12 Apr 2007, 18:58

OdgovorNapisal/-a S59W » 05 Maj 2007, 09:12

Mene je zmotilo, ker je moderator zaklenil temo brez pravega vzroka. Izpadlo je v smislu, da se na vsaki način hoče debato zaključiti in neprijetni dogodek čimprej pomesti pod preprogo. Ko se je to zgodilo še drugič, pa toliko bolj. Sam gledam na forum kot sredstvo izmenjave mnenj in informacij. Ne glede ali so slabe ali dobre, zanimive ali ne. Ne vem zakaj nebi smel nekdo, tako kot si jo ti, opisati slabo izkušnjo v smislu informacije in nadaljne diskusije. Moderator/ji pa naj bi služili predvsem, da tematike nebi zašle z naslova in da se prepreči medsebojno blatenje. Nikakor ne, da samovoljno zaklepajo teme, brišejo tekste, ... Pa še nekaj je. Na tem forumu niso vsi moderatorji kos svoji nalogi.
GL, Tomaž/S59W
S59W
 
Prispevkov: 91
Pridružen: 13 Okt 2004, 14:44
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a S58T » 05 Maj 2007, 09:26

Evgenu:

Omenjeni stavek resnično ne paše v vsebino mojega odgovora, nikakor nisem imel slabega namena prelaganja odgovornosti.

Ostalim:

Zadevo sva z Evgenom uredila in je najina obostranska želja, da se v zvezi s tem ne pojavljava več na forumu.

Miro S58T
S58T
 
Prispevkov: 238
Pridružen: 15 Apr 2007, 09:38
Kraj: Ljubljana Črnuče

OdgovorNapisal/-a s57uud » 05 Maj 2007, 11:43

Moderator/ji pa naj bi služili predvsem, da tematike nebi zašle z naslova in da se prepreči medsebojno blatenje. Nikakor ne, da samovoljno zaklepajo teme, brišejo tekste, ... Pa še nekaj je. Na tem forumu niso vsi moderatorji kos svoji nalogi.

Ne vem, če bo tole ravno držalo. Precej manjka, nekaj pa je napačnaga. Več o tovrstnih tematikah lahko tudi v temle mojem društvu
Uporabniški avatar
s57uud
Moderator
 
Prispevkov: 659
Pridružen: 17 Sep 2001, 01:00
Kraj: Kačiče 15, 6215 Divača

OdgovorNapisal/-a S51JX » 05 Maj 2007, 12:48

Živjo Tomaž ter enak pozdrav vsem na forumu,

res je, pošteno, razumno in korektno si napisal odgovor, pa vendar moraš razumeti in naj razumejo tudi ostali, da je bil ta dogodek za mene zelo neprijeten in mi je bila želja s tem čim prej končati. Tudi za Mirota je bila to kar grenka izkušnja. Bile so nepravilnosti in nerodnosti, vendar se z razumom in zdravim dialogom da vse urediti. Jaz obžalujem, da je bilo to potrebno storiti na forumu vendar je bilo konec koncev tudi prav, da sem to storil in to v prid vsem skupaj. Vendar se vse enkrat konča. Nadaljevanje teme na račun tega dogodka in odpiranje nove fronte, bi jaz razumel le kot zloraba le-tega v smislu obračunavanja, senzacionalnosti, nepoštenih pristopov konkurence ipd. Tega si sigurno nisem želel. Z Mirom sva se dogovorila, da se ta tema na dogodek pod naslovom saj ni res, pa je.. K O N Č A in prosim vse na forumu, da to spoštujejo. Če pa ima kdo kar koli in kakršno koli problematiko za katero smatra, da je potrebna obravnave na forumu ga vljudno prosim, da si v ta namen odpre novo temo.
Tomaž, vem, da se tvoja tema z odgovorom nanaša na zapiranje tem na forumu (upam, da se bo tudi to rešilo v prid dobrega), tako da celotni moj tekst ne vzemi osebno, ker sem zadeve napisal nasplošno za vse, kateri bodo brali to sporočilo i to z enim samim namenom, da se s polemiko o mojem dogodku na forumu konča. Nočem nobene kregarije še manj pa, da se kateremu na ta račun povzroča škoda.

Lep pozdrav vsem skupaj

S51JX Evgen
S51JX
 
Prispevkov: 25
Pridružen: 12 Apr 2007, 18:58

Naslednja

Vrni se na Pritozbe in pohvale

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost