Onemogočanje dostopa

Podrocje za pritozbe in pohvale ...

Moderator: s55o

Onemogočanje dostopa

OdgovorNapisal/-a s56vvv » 19 Apr 2006, 18:24

Zahtevam pojasnilo zakaj ni možen dostop na

Spremenjeno
**********************************************************

Forbidden
You don't have permission to access /~s56vvv/ on this server.


--------------------------------------------------------------------------------

Apache/1.3.33 Server at lea.hamradio.si Port 80


************************************************************




73, Gorazd
Zadnjič spremenil s56vvv, dne 30 Jan 2007, 11:11, skupaj popravljeno 1 krat.
s56vvv
 
Prispevkov: 61
Pridružen: 02 Apr 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a s57ln » 19 Apr 2006, 19:26

Zato, ker je globalno izklopljeno prikazovanje direktorijev. Če v public_html ustvariš, na primer, index.html in vanj nekaj napišeš, bo vse delovalo tako, kot je treba.
73, Andrej
s57ln
LEA Admin
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 04 Mar 2005, 20:16
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a s56vvv » 19 Apr 2006, 19:41

Andrej hvala za odzivnost, a do današnjega popoldneva je vse delovalo tako kot mora in je danes začarno prenehalo delovati.

Imel sem pa skripto za pregled pošte na LEI in pa dve php datoteki.

Vsebino na moji strani imam arhivirano pri sebi, a zanima me zakaj mi je enostransko razglasil : KRIV SI in onemogočil dostop?

Razlika pa je page not found - error ali pa forbidden.

73, Gorazd
s56vvv
 
Prispevkov: 61
Pridružen: 02 Apr 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a s57oaa » 19 Apr 2006, 21:02

Aja php maš za index, potem je pa logično, da ne dela in te ne bi smelo motiti, ker ti 2tedna nazaj tudi ni delovalo. Delovalo je sedaj po nadgradnji serverja, ko se je konfiguracija malo spremenila in so imeli vsi vklopljen php.

Metod te ni s črno piko za nič prikrajšal, ampak se je pač php zaenkrat še, dokler ni cel server poštiman, izklopil.

Če bi ga rad imel, se pa obrni na administratorja (Metod), ampak z lepo besedo, ne pluvanjem.

Lp, Aleš.
s57oaa
 
Prispevkov: 41
Pridružen: 12 Okt 2003, 19:42
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a s56vvv » 19 Apr 2006, 21:22

s57oaa napisal/-a:Aja php maš za index, potem je pa logično, da ne dela in te ne bi smelo motiti, ker ti 2tedna nazaj tudi ni delovalo. Delovalo je sedaj po nadgradnji serverja, ko se je konfiguracija malo spremenila in so imeli vsi vklopljen php........
Lp, Aleš.



Ja, to vidiš Lea.hamradio strežnik in par podatkov.

Sam zate je ta index, ker tukaj hitro vidiš, da ne pluvam čez Metod-a, ampak kar je res je res. Rabiš še kak podatek ?



In da sva si na koncu na jasnem, da s56vvv ali Gorazd ne pluva, ampak že nekaj časa vztrajno išče boljšo rešitev za delovanje strežnika, kakor prek lan-a tako tudi prek dmascc-ja.

Pluvajo tisti, ki ne upajo povedat resnice.



73, Gorazd
Zadnjič spremenil s56vvv, dne 30 Jan 2007, 11:12, skupaj popravljeno 1 krat.
s56vvv
 
Prispevkov: 61
Pridružen: 02 Apr 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a s56a » 19 Apr 2006, 21:30

S57OAA> Če bi ga rad imel, se pa obrni na administratorja (Metod), ampak z lepo besedo, ne pluvanjem.

Zdaj ze evidentno imamo opravka s kar **** *****! Metod je vsaj prisel na Zagarski vrh, Alesa smo vsi pogresali. Lepo je bilo srecati 16-letnega S57LX iz Medvod in S56WIX iz LJ, oba iz AJK.


***************************
Brisane neprimerne besede / s55o


V slovenscini in dvojini sta bili - dva neumneza :evil:
Zadnjič spremenil s56a, dne 19 Apr 2006, 22:52, skupaj popravljeno 1 krat.
s56a
 

OdgovorNapisal/-a s57oaa » 19 Apr 2006, 21:34

Ne razumem ravno kaj si mislil s tem povedati, vem pa da je bil php izklopljen, zaradi določenih varnostnih zahtevkov, kdor pa je prosil zanj in obrazložil razlog za uporabo pa ga je dobil.

Po nadgradnji pa se je ugotovilo, da je zadeva ponovno vklopljena za vse in se je pač okoli 18-19 ure zvečer ponovno izklopila.

Kakor sem rekel, če želiš php nazaj, se pogovori z Metodom.

Lp, Aleš.
s57oaa
 
Prispevkov: 41
Pridružen: 12 Okt 2003, 19:42
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a s56wmn » 19 Apr 2006, 21:48

Preprosto brezupno

rep("Pozitive energy",inf);
73 s56wmn
Uporabniški avatar
s56wmn
LEA Admin
 
Prispevkov: 279
Pridružen: 16 Maj 2001, 01:00
Kraj: Universe Air

OdgovorNapisal/-a s56wmn » 19 Apr 2006, 21:51

s56vvv drugace ce isces resitev se lahko dokazes da res obvladas stvari in nam pomagas.
Lahko pa sam najdes kolokacijo in postavis svoj prehod.

Drugace pa ze druga crna pika za tvoje pisanje.
73 s56wmn
Uporabniški avatar
s56wmn
LEA Admin
 
Prispevkov: 279
Pridružen: 16 Maj 2001, 01:00
Kraj: Universe Air

OdgovorNapisal/-a s55o » 19 Apr 2006, 22:15

Lep pozdrav Vsem!

Prosim, da si vzamete 5 minut časa in preberete tole sporočilo.

Zadeve tukaj nam uhajajo iz rok. Glejte, danes smo po skoraj 1h pogovoru z Metodom dogovoril nekatere stvari, ki bodo 100% izboljšale stvari na LEI. Nekaj krivde je na njegovi, nekaj na uporabniški strani. Metod je že obljubil, da se bo popravil. Sedaj smo/ste na vrsti še vi.

Če berem poste v zgornjih predelih LEA strežnika zadnje čase se globoko zamislim in si rečem... a to je to ?
Hamradio kot tak vsebuje tudi take osebke, ki gredo na osebne žalitve in pozabijo na osnove bontona, kaj šele na tako opevani in idealilzirani hamspirit ?
Nekatere kritike preko lea in pracketa so bile umestne in tudi je bilo treba malo za ušesa Metoda, ki včasih ne ve ali bi to ali ono naredil.. Ampak vsi smo ljudje..., če nekaj delaš pa imaš možnost, da boš naredil narobe ... Ma se pol že popravi, ko se mu razloži....

Druge so pa bile že preko vseh meja in me prav zanima, ali se ljudje tako obnasajo tudi kadar niso za varnim kotičkom svojega doma in za tipkovnico - češ saj me nobeden ne vidi. Ti ljudje bi si morali presneto zamislit, ali sovpadajo z besedo ham ali radioamater in ali si vas želimo v naši družbi.

Postov nisem moderiral, kajti hotel sem videt, kako nizko lahko pridete/jo s tem in doživel sem še hujši šok, kot sem ga pričakoval. Osebni napadi, žalitve za v "betulo" ali "pajzl" ne pa za radioamaterski forum. No nekje se zadeva mora počasi zaključiti in upam, da se bo danes s tem postom.

Prosil bi vas, da se ponovno začnemo pogovarjat, kot se za intelektualna in tehnično izobražena bitja (kot bi radioamaterji morali biti) tudi tako začnemo pogovarjati. Upam, da bo moje pisanje spodbudilo kaj več od 2 enovrstičnih replik in mogoče kupa smeškotov.


No vam bo Metod nove spremembe že sam obrazložil.

Gremo dalje...skupaj...ali ne...

V razmislek ...

Boštjan S55O
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2524
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

OdgovorNapisal/-a s56a » 19 Apr 2006, 22:51

S55O> Glejte danes smo se po skoraj 1h pogovoru z Metodom dogovoril nekatere stvari, ki bodo 100% izboljšali stvari na lei.

Podoben pogovor sta ze imela Metod in Ales! Ali ne znate odpreti debato na Lea v kateri bi 900+ prijavljenih na forumu lahko povedali kaj zelijo? Jaz sem to pocel kaksen teden pri snovanju SCC RTTY tekmovanja.
s56a
 

OdgovorNapisal/-a s55o » 19 Apr 2006, 22:54

Ne bit neučakan, ko bo Metod povedal kako in kaj o lei bo tudi to...
lp
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2524
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

OdgovorNapisal/-a s56wix » 21 Apr 2006, 12:25

s56a napisal/-a:V slovenscini in dvojini sta bili - dva neumneza :evil:


Ermm, zal si tega ne znam interpretirati tako kot bi mi bilo vsec, sploh pa ne po prijetnem pogovoru, ki sva ga imela na Zagarju...

LpM
Uporabniški avatar
s56wix
 
Prispevkov: 46
Pridružen: 26 Avg 2002, 08:06
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a s56a » 25 Apr 2006, 09:22

WIX, misljen je bil odsoten hamlet! Zaradi tebe in LX se sse vedno isplaca pisati po forumih.
s56a
 

OdgovorNapisal/-a s57lx » 25 Apr 2006, 14:20

s56a napisal/-a:WIX, misljen je bil odsoten hamlet! Zaradi tebe in LX se sse vedno isplaca pisati po forumih.
:lol:
s57lx
LEA Admin
 
Prispevkov: 121
Pridružen: 15 Okt 2005, 21:44
Kraj: Medvode - JN76ED


Vrni se na Pritozbe in pohvale

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov