Kaj z QSL karticami, ki pridejo direkt brez IRC itn.?

QSL biro, QSL managerji, e-QSL, CALLs, diplome,...

Moderator: s55o

Kaj z QSL karticami, ki pridejo direkt brez IRC itn.?

OdgovorNapisal/-a S52DK » 12 Avg 2009, 09:42

Hoj!

Zadnje čase se dogaja, da prihaja večje število QSL kartic direkt in to brez vsakršnega nadomestila. Pošiljajo jih radioamaterji, ki niso člani nacionalnih združenj (vsaj sodeč po callbookih). V vsaki QSO jim poudarim, da je možna menjava QSL kartic, vendar preko biroja.
Zanima me, kakšne so vaše izkušnje in kako postopate, ko dobite takšno QSL kartico. Hvala za vsako mnenje.
Zadnjič spremenil S52DK, dne 12 Avg 2009, 09:57, skupaj popravljeno 1 krat.
73 ES GL DE Robi, S52DK.

Član Radiokluba "Študent" Maribor- S59DXX.
Uporabniški avatar
S52DK
 
Prispevkov: 720
Pridružen: 22 Avg 2004, 16:41
Kraj: Poljčane, JN76SH

Re: Kaj z QSL karticami, ki pridejo direkt brez IRC itn.?

OdgovorNapisal/-a S51AY » 12 Avg 2009, 09:55

Hojla Robi !

Jaz imam podobne izkušnje, vendar (na srečo) tega ni bilo preveč. QSL kartico imam kreirano tako, a jo lahko pošljem tudi kot razglednico. Potem pa po želji... Ker tega ni bilo preveč, sem odgovoril s QSL razglednico (precej ceneje), sicer bi pa (če bi bilo preveč) poslal preko biroja. Tvoja odločitev. :P
73 de Arpi-S51AY , HSC#1267, CTC#2268, EPC#3826, FH#1448, DMC#2139, 30MDG#3904, BDM#0288, TRC#005SLO, NDG#0851, HPC#451, ERC#0989
http://www.qrz.com/db/S51AY
Uporabniški avatar
S51AY
 
Prispevkov: 1149
Pridružen: 01 Jan 2006, 11:01
Kraj: Lendava

Re: Kaj z QSL karticami, ki pridejo direkt brez IRC itn.?

OdgovorNapisal/-a S57S » 12 Avg 2009, 22:54

Jaz jih dobim kar precej, za 9J3A, predvsem iz Rusije. Do sedaj sem vsem odgovoril direktno
nazaj, tudi če ni bilo noter nič. Seveda pa se zadeva konča, ko je tega enkrat preveč. Preko biroja
pa nekomu odgovorit, ki ti je poslal direktno... ne vem, če ima smisel, saj je skoraj sigurno,
da ni član. Včasih je bil ta procent manjši, sedaj pa je večji. Namreč, več je nečlanov.
Znamka za tujino je še vedno 0,45 € (D) in če si dobil 10 QSLk, je to še vedno manj kot ena pizza, HI.
Več pa dvomim, da si jih. Ali pač?

73, Aleksander, S57S
S57S
 
Prispevkov: 431
Pridružen: 10 Jan 2002, 01:00
Kraj: Golisce

Re: Kaj z QSL karticami, ki pridejo direkt brez IRC itn.?

OdgovorNapisal/-a S52DK » 13 Avg 2009, 17:52

Hoj!

Sicer ne štejem kartic, ki pridejo ali preko QSL biroja ali direkt. Seveda pa imaš Aleksander prav, da ko so stvari še v razumnih mejah gre, ko pa je vsega preveč pa pač ne odgovoriš na prispelo pošto. Dokler je to še v mejah enega six packa še gre. Je pa tudi res, da je čedalje več nečlanov, po vsem svetu, torej smo mi kar "in" :D .

Hvala za mnenji. :lol:
73 ES GL DE Robi, S52DK.

Član Radiokluba "Študent" Maribor- S59DXX.
Uporabniški avatar
S52DK
 
Prispevkov: 720
Pridružen: 22 Avg 2004, 16:41
Kraj: Poljčane, JN76SH

Re: Kaj z QSL karticami, ki pridejo direkt brez IRC itn.?

OdgovorNapisal/-a S57DX » 13 Avg 2009, 19:49

Med direktnimi, ki jih sprejemam za vse Danetove znake in svojega, se seveda najdejo tudi taki, ki "pozabijo" priložiti kupon ali GS za poštnino. Moram priznati, da jih je med cca 3500 direktnimi v zadnjih letih bilo pravzaprav zelo malo. Če gre za samo par njih, jim ponavadi odgovorim direktno, še posebej, če imam občutek, da res nimajo...Sem imel tudi primere, ko so mi lepo napisali, da nimajo...Sicer pa sem vse v bistvu pokril s tistimi, ki so poslali kakšno malenkost več, kot je bilo potrebno. No, kadar pa imam občutek, da me nekdo hoče po domače povedano "nategniti", potem pa seveda ni šale in gre taka karta preko biroja. In če ni član biroja pa že ni več moj problem.
Predvsem tukaj mislim operaterje iz t.i. "zahodnega sveta". Ne morem si predstavljati, da nekdo iz razvitega sveta nima tistih dveh GS ali pa nima denarja, da bi kupil kupon. V tem primeru gre sigurno za nateg. Dostikrat ravno Američani "škrtarijo", pa vem, da jim tista dva dolarja ne pomenita prav veliko.
In pri 3500 direktnih si je res težko predstavljati, da bi jim "častil" poštnino...
In ravno zato zelo cenim dobro delo QSL biroja. In mi gre maksimalno na živce, ko nekje preberem: QSL only direct. Direkt se pač pošilja ponavadi novo državo ali kaj podobnega. Kje so pa vsi ostali, ki npr. zbirajo prefikse itd...?
Drugače pa sam uporabljam znamke C, ki stanejo 0,40 E. In na pošti nimajo prav nobenih pripomb. Za navadno pošiljko nalepim eno znamko (za po Evropi v bistvu ni razlike v času med navadno in prioritetno), za izven Evrope pa nalepim dve znamki C, kar pride 0,80 E. Prioritetno je enako kot je bilo včasih letalsko.
Toliko glede mojih izkušenj.
73 de S57DX
S57DX
 
Prispevkov: 263
Pridružen: 19 Jan 2005, 21:25
Kraj: VRHNIKA


Vrni se na QSL in DIPLOME

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov