SV2ASP/A

QSL biro, QSL managerji, e-QSL, CALLs, diplome,...

Moderator: s55o

SV2ASP/A

OdgovorNapisal/-a S51AY » 17 Jul 2009, 13:27

Mnogi ste že premleli ("preživcarili") to temo, ampak se ne spomnnim, da bi kdo kaj napisal. Zgodba je standardna, na clustru vidiš SV2ASP/A, "kurblaš" linear, gužva na 40m je "ubitačna". Nekateri ga pozdravljajo z "Hello Apollo", pa to je on, iz Mt. Athosa, najbolj iskane DXCC države v Evropi ! Takoj ko sem ga poklofal, mi Polde, S57U napiše mail: Da ne boš mislil, da si delal Athos... Na žalost sem že pred tem slišal komentarje, da dela iz Thessaloniki-ja, iz nekega kluba v pravoslavnem verskem središču. Kateri je uradni prefix za Mount Athos, SY ? Ta prefiks izdaja grško ministrstvo vsakomur, ki zanj zaprosi, torej vsem Grkom. V logu imam vsaj 12 različnih SY postaj. Ampak delal sem SV2ASP/A, ne SY. Nekoč je bil uraden prefix za Athos SV/A, pogled na qrz.com pokaže, da je SV2ASP Monk Apollo iz Mt. Athosa, SV2ASP/A pa ni v qrz.com bazi... Hmmm, kaj pa če je res ? Hladokrvno pošljem direktno QSL, pa da vidimo...
Po petih mesecih (danes) se vrne pošiljka, v njej pa QSL od SX2CM, postaje iz tistega pravoslavnega središča. Alo, pa tega znaka nimam v logu ! Zraven pa še en dopis, ki mi je dvignil tlak. Pa razumete, v tej vročini... :D V tem dopisu je prava kolobocija, prošnja, naj jaz posredujem pri njihovem ministrstvu, da se neha ta konfuzija z SY prefiksom. Kar izvolite: yme@otenet.gr ... Jaz ne bom ugotavljal, glede na čuden naslov, ali je to kakšno Spam središče. Ja, pa napisano je, da ljudje, ki uporabljajo SY, ne vedo, da je to posebna DXCC država (kje so pa delali izpit ?), skratka, krivo je njihovo ministrstvo. V tej vročini ti res narase tlak, ko te ima nekdo za norca :evil: , saj sem delal in poslal QSL za SV2ASP (/A), ne pa za kakega SY, o čemur kvasijo v celem dopisu... Dejstvo je, da je Apollo šel na obisk v njihovo versko središče v Thessaloniki, pa od tam uporabljal svoj znak, ki ga ima sicer na Athosu ! Zdaj, ko so pokasirali $$ in IRC kupone, pa bluzijo 200/h. Verjetno je zato zadnji stavek: "God bless you". Nisem vedel, da se pravoslavci tako zahvaljujejo za "donacijo", še manj pa, da so taki sleparji. Toliko, da ne bo kdo nasedel. Po moje bi pa bilo treba to "kvazi državo" brisati iz DXCC liste. A ima še kdo drug, razen Apolla tam licenco, a je pa to privatna DXCC država ?
73 de Arpi-S51AY , HSC#1267, CTC#2268, EPC#3826, FH#1448, DMC#2139, 30MDG#3904, BDM#0288, TRC#005SLO, NDG#0851, HPC#451, ERC#0989
http://www.qrz.com/db/S51AY
Uporabniški avatar
S51AY
 
Prispevkov: 1149
Pridružen: 01 Jan 2006, 11:01
Kraj: Lendava

Re: SV2ASP/A

OdgovorNapisal/-a S59KM » 17 Jul 2009, 21:06

Arpi TNX, za opozorilo, zanimivo.

Imajo tudi blog http://sx2cm.blogspot.com/ in ostale info.

73 de S59KM
Član Radiokluba Cirkulane S59DDR - S59H - S55TVC
http://www.cirkulane.hamradio.si
Uporabniški avatar
S59KM
 
Prispevkov: 192
Pridružen: 19 Nov 2007, 08:50
Kraj: Cirkulane


Vrni se na QSL in DIPLOME

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov