Global QSL servis - korak naprej v izmenjavi papirnih QSL-k

QSL biro, QSL managerji, e-QSL, CALLs, diplome,...

Moderator: s55o

Global QSL servis - korak naprej v izmenjavi papirnih QSL-k

OdgovorNapisal/-a S57S » 31 Jul 2008, 16:51

Pred dnevi sem obiskal QSL biro na LP6 in med karticami opazil po kvaliteti nekaj vidno izstopajočih
QSL kartic. Vse so bile tiskane na vrhunskem papirju, nekoliko debelejšem, kot je ponavadi, od ostalih
pa so se ločevale tudi po tem, da so podatki za zvezo bili natisnjeni in ne nalepljeni ali z roko napisani.
Vse skupaj je pritegnilo mojo pozornost in ''zasrfal'' sem na njihovo spletno stran:

http://www.globalqsl.com/

Gre za plačljiv servis, na katerega pošljete ADIF datoteko z znaki iz vašega loga, za zveze za katere želite poslati QSL kartice preko biroja, oni pa potem naprintajo QSLke s temi podatki in jih odpošljejo po QSL birojih širom sveta. Ker QSL kartic ne tiskajo ampak printajo, se lahko dogovorite za različne motive, recimo vsak band drugačna QSL kartica. Na njihovi spletni strani si takšno QSL kartico preprosto izdelate sami, ali pa za to poskrbijo oni. Ne bi rad delal reklame, ampak kvaliteta teh QSL kartic je res najboljša, kolikor sem jih videl do sedaj. Ideja o tem, da vse stori nekdo za vas sicer ni čisto nova. Očitno pa pri Global QSL mislijo profesionalno resno in za vse, ki jim čas ne dopušča več ukvarjanja s paprinatimi QSLkami, imajo pa še vedno željo po ''odpošiljanju'' in/ali prejemanje let teh, želijo pa lepo barvno in kvalitetno QSL kartico, je ta možnost lahko več kot dobrodošla. Morda samo še to:
kolikor se jaz spoznam, deluje ta stvar le in isključno samo za DXCC države, kjer deluje QSL biro.
QSLke za vse ostale izven te kategorije, ter tiste ''tičke'', ki posebej zahtevajo direktno izmenjavo, čeprav v njihovih DXCC deluje biro, pa boste morali še vedno pošiljati direktno sami. Odgovori (QSLke) na vaše QSL kartice, poslane preko Global QSL servisa pa bodo tako, kot do sedaj, priromali na LP6 -S5 Qsl biro, kjer jih bo Miloš, S54G, posortiral v predalček vašega radiokluba. Kot sem omenil, se za Global QSL servis plača po ceniku, objavljenem na zgoraj omenjeni spletni strani. Če se takšen luksuz izplača pa presodite sami.

Primer Pdf 88kB.


73, Aleksander, S57S
S57S
 
Prispevkov: 431
Pridružen: 10 Jan 2002, 01:00
Kraj: Golisce

Re: Global QSL servis - korak naprej v izmenjavi papirnih QSL-k

OdgovorNapisal/-a S51U » 31 Jul 2008, 21:13

1000 kom / 99 $ in ti temu praviš ugodno .....
S51U ( ex: S5041U, S52FB, YT3FB, YU3AXR )
Uporabniški avatar
S51U
 
Prispevkov: 368
Pridružen: 12 Jul 2006, 12:50
Kraj: JN75GX

Re: Global QSL servis - korak naprej v izmenjavi papirnih QSL-k

OdgovorNapisal/-a S52OW » 31 Jul 2008, 21:19

SAj ni rekel, da je ugodno,
ampak, da presodimo sami.
Meni se zdi zadeva kar zanimiva... škoda, da ni vključene ponudbe tudi za direct...
Dolg boom - srečna postaja!! 73, S52OW de Tilen
Home page: http://tilenpusar.com
Uporabniški avatar
S52OW
 
Prispevkov: 496
Pridružen: 26 Avg 2003, 17:13
Kraj: Golo 670m asl


Vrni se na QSL in DIPLOME

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost