Pravilno poštemplan IRC?

QSL biro, QSL managerji, e-QSL, CALLs, diplome,...

Moderator: s55o

Pravilno poštemplan IRC?

OdgovorNapisal/-a s51sk » 06 Jul 2005, 10:29

Lep pozdrav vsem skupaj na forumu. Do sedaj sem prilagal za željeno QSL v SASE še po enega zelenca, vendar sedaj že zahtevajo nekateri tudi po dva :( . Ker pa sta dva zelenca veliko več kot en IRC, sem jih šel na pošto nekaj nabavit, na pošti pa mi ni znala povedati, ali mora IRC žigosati ali ne. Mi lahko nekdo pove, kako je z temi kuponi pravilno ravnati, saj sam nisem čisto siguren.
Uporabniški avatar
s51sk
 
Prispevkov: 152
Pridružen: 23 Apr 2002, 09:05
Kraj: Ribnica

OdgovorNapisal/-a S50DX » 06 Jul 2005, 10:42

Juh...

Moja izkušnja. Ko sem nesel na pošto kuverto s kuponom katerega sem prijel, me je na pošti zavrnila, ker je bil kupon nežigosan. :evil:
Na kuponu je bila samo kratica in ime države, kjer je bil izdan...

LP
A. 8)
73's de Alex / JN76LN \ Prevalje
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
PODXS 070 # 173 - EPC # 0066
Uporabniški avatar
S50DX
 
Prispevkov: 464
Pridružen: 23 Apr 2003, 13:46
Kraj: Prevalje

OdgovorNapisal/-a s51sk » 06 Jul 2005, 13:30

Hi Alex

Sem zadnjič videl post od KU9C ki jih prodaja, ter omenja tole citiram:

"I just received a bunch of IRCs that I'm offering for sale:

All correctly stamped.
All of the 'new' variety

Shipping included, 1.30 each.

Let me know if interested, and I'll give you an address to ship $$ to as well as confirm availability.

Tnx/73"

in še tole za nežigosane:

"I've got a small quantity of the new style IRCs that have NO stamp on them. THe stamp says optional, so they're good (i've taken them to the post office before!) but some hams don't like to deal with them.

If you're comfortable with them, I'll let them go at $1.00 each, in quantities of 25, including shipping.

Let me know if interested and before sending $$.

Thanks
STeve KU9C"

konec citata, ter menim, da bi jih morali pri nas žigosati.
Uporabniški avatar
s51sk
 
Prispevkov: 152
Pridružen: 23 Apr 2002, 09:05
Kraj: Ribnica

Re: Pravilno poštemplan IRC?

OdgovorNapisal/-a S50U » 06 Jul 2005, 14:38

s51sk napisal/-a:kako je z temi kuponi


A znajo na pošti res samo še flikat znamke z jezikom in to zaračunati ?

Na IRC sta dve polji za poštemplat, levo štempl z državo, datumom kjer je bil IRC izdan, desno pa štempl kjer se kupon vnovči. Med ham-i krožijo IRC za potrjevanje DXCC z poštemplanim levim poljem, kjer je bil kupon izdan, lahko pa ga gremo na pošto "zamenjat" za poštnino in uslužbenka pritisne štempl na desno stran. Če jo šef ne pokliče na zagovor čez mesec dni je to dober znak, da ti ga je dala na pravo mesto. :wink: Odvisno od šefa seveda. :o

CUL Danilo, S50U

Primer pravilno poštemplanega IRC-ja, serija ki je trenutno v obtoku poteče 31.12.2006 :

Slika
Linux is like living in a teepee. No Windows, no Gates and an Apache in house!
S50CLX Cerkno LinuX dx cluster
https://s50clx.infrax.si
Uporabniški avatar
S50U
 
Prispevkov: 553
Pridružen: 07 Avg 2002, 23:05
Kraj: Cíerkna

OdgovorNapisal/-a s51sk » 07 Jul 2005, 06:06

Danilo hvala za pojasnilo in še slikco.
Uporabniški avatar
s51sk
 
Prispevkov: 152
Pridružen: 23 Apr 2002, 09:05
Kraj: Ribnica

Re: Pravilno poštemplan IRC?

OdgovorNapisal/-a S50U » 07 Dec 2006, 23:53

S50U napisal/-a:Na IRC sta dve polji za poštemplat, levo štempl z državo, datumom kjer je bil IRC izdan, desno pa štempl kjer se kupon vnovči.


Slikice novih IRC kuponov kateri potečejo 31.12.2009. CUL Danilo, S50U

spredaj
Slika

zadaj
Slika
Linux is like living in a teepee. No Windows, no Gates and an Apache in house!
S50CLX Cerkno LinuX dx cluster
https://s50clx.infrax.si
Uporabniški avatar
S50U
 
Prispevkov: 553
Pridružen: 07 Avg 2002, 23:05
Kraj: Cíerkna

OdgovorNapisal/-a S57S » 28 Dec 2006, 15:05

Pravkar sem se vrnil iz pošte za Bežigradom, kjer mi prijazna poštarka ni hotela zamenjati IRC kupov - direktno v znamke. Zahteva, da ji najprej dam pisma za katere bom uporabil te IRC kupone.
Svašta!

Na kuponu lepo piše: This coupon is exchangeable ...

Ker je le še par dni do izteka sedanjih kuponov, bom prisiljen napisati nekaj ''direktne'' pošte, da kuponi ne bodo šli v nič. Znamke oznake A,B,C,D se namreč lahko po mili volji uporabljajo kdaj v prihodnosti, ti IRC kuponi pa ne. Če to ni ''prisila'' potem res ne vem, kaj je?

Ali kdo ve za kakšen paragraf, kjer to piše? Namreč, da moramo poštarkam kazati pisma. Kot kakšni poredni Janezki.

73, HNEuY, Aleksander, S57S
S57S
 
Prispevkov: 431
Pridružen: 10 Jan 2002, 01:00
Kraj: Golisce

OdgovorNapisal/-a s51sk » 28 Dec 2006, 16:14

Sandi, na to temo sem čital, da imajo tudi amerikaci velike probleme. Nekaterim "rata" zamenjati kupone, nekaterim ne. Govorijo pa tudi nekaj v zvezi z zakonskimi podlagami za veljavnost oz. zamenjavo le teh. Sam sem jih še spravil v "promet" v novembru, ter upam, da jih bo naslovnik lahko zamenjal za poštnino :( , ter bom dobil željeno nazaj.
Uporabniški avatar
s51sk
 
Prispevkov: 152
Pridružen: 23 Apr 2002, 09:05
Kraj: Ribnica

OdgovorNapisal/-a s57ln » 28 Dec 2006, 17:25

Očitno so precejšnje nejasnosti glede žigosanja. Ameriška pošta ima na tej strani pod točko 372.4b napisano
Under Universal Postal Union's regulations member countries are not required to place a control stamp or postmark on the international reply coupons that they sell. Therefore some foreign issue reply coupons which are tendered for redemption may bear the name of the issuing country (generally in French) rather than the optional control stamp or postmark.

Dovolj naj bi torej bilo, da je v levem polju napisano ime države, ki je kupon izdala. To se zdi logično, saj je neobveznost žigosanja zapisana že v oznaki polja: "Empreinte de contrôle du pays d'origine (facultative)".

Ravno včeraj sem na glavni pošti v Ljubljani brez problemov zamenjal en takšen kupon za poštnino. Uslužbenkin prvi odziv je bil sicer "Hja, nič ni štemplan...", ampak sem nemudoma razložil, da je dovolj oznaka države. Za vsak slučaj je šla seveda še nekoga vprašat, potem pa ni več imela pripomb in je rade volje prilimala znamke na pismo.
73, Andrej
s57ln
LEA Admin
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 04 Mar 2005, 20:16
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a S57S » 31 Dec 2006, 10:17

Miro in Andrej, hvala za odgovore. Mene bolj moti, da mi nočejo direktno
zamenjati IRC-ov v znamke. Saj lepo piše, da so namenjeni zamenjavi.
V letu 2007 bi želel, da naša HAM populacija izve to skrivnost.

Lep pozdrav vsem prijaznim poštarkam in zbiraleljem IRC kuponov.
Da bi Vam telegrafske zveze prinesle čim več (poštemplanih) IRC-ov, ter da na vrtu zraste kakšno AL drevo, ki bo to omogočilo, vam želim.

Prednovoletna norija mi je onemogočila uspešno zamenjavo IRC-ov
v znamke. Časa je preprosto zmanjkalo. Pošta Slovenije je tako bogatejša za 3 znamke tipa D. Prijazna poštarka v pošti za Bežigradom, pa bo zaradi zavrnitve mojih IRC-ov, v novem letu 2007 napredovala v šefico prijaznih poštark.

73, HNY, Aleksander, S57S
S57S
 
Prispevkov: 431
Pridružen: 10 Jan 2002, 01:00
Kraj: Golisce

OdgovorNapisal/-a S57XX » 31 Dec 2006, 15:39

S57S napisal/-a:... Mene bolj moti, da mi nočejo direktno
zamenjati IRC-ov v znamke...


Sandi, mislim, da nimaš prav glede te menjave. Koliko pa je cena IRC-ja pri menjavi za znamke? Toliko, kot piše gor? Nebi trdil tega. Kaj pa vrednost samega kupona, pa administracija, pa ...?

Kolikor mi je poznano, ti kupon morajo zamenjati za toliko znamk, kolikor jih potrebuje običajno standardno pismo, neglede na to, kam pismo pošlješ.

Res pa je, da so običajno uslužbenke na poštah malo zmedene, ko jim prinašamo te papirčke - verjetno jih v glavnem uporablja samo RA javnost.

Morda ti lahko kaj bolj natančno zadeve obrazloži Andi, S52GP. Njegov e-mail imaš zagotovo.

HNY in se kaj slišimo v letu dvojnika 007 :lol:

Jure
S57XX
 
Prispevkov: 676
Pridružen: 28 Feb 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a s51di » 01 Jan 2007, 10:08

Živijo!

Srečno novo leto vsem!

20. decembra sem na pošti v MB brez težav zamenjal IRC kupone
za znamke. Proti vrednost za kupon je bila 155,00 SIT. Postavka je
v poštnih računalnikih. Prodajna vrednost kupona pa je cca 300 SIT
(točne cifre si nisem zapomnil).


73, Ivan S51DI
s51di
 
Prispevkov: 64
Pridružen: 19 Jan 2004, 17:21

OdgovorNapisal/-a S57XX » 01 Jan 2007, 13:18

s51di napisal/-a: ... 155,00 SIT...


Živjo!

Ja, teh 155SIT znese, ups :oops: , je zneslo :P, ravno vrednost C znamke (mednarodni promet, standardno pismo, 95SIT) skupaj z dodatno storitvijo "prednostno" (60SIT).
Ma ja ... še en dokaz, da si izgleda na vsakem koncu malo po svoje razlagajo, kako s temi papirčki poslovat.

Jure
S57XX
 
Prispevkov: 676
Pridružen: 28 Feb 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

Kaj dobiš za IRC

OdgovorNapisal/-a S52GP » 02 Jan 2007, 15:01

IRC je plačilo za storitev pošiljanja navadnega pisma do 20g s storitvijo Prednostno v mednarodnem prometu (ex AIR MAIL).
Ne zamerite poštnim uslužbenkam, da se ne znajdejo - število vseh kuponov, ki se letno vnovčijo na poštah v S5, je podobno številu licenciranih radio amaterjev, število prodanih pa je še nižje. Veliko jih je, ko pridemo tja z IRC-em, prvič sooćenih s tem papirjem.

Da pa pristavim še svoj lonček: če ima kdo kaj starih IRC-ev (katerekoli starosti), in ne ve, kaj z njimi, naj se mi prosim oglasi.

73 in srečno 2007 de Andrej, S52GP
Andrej, S52GP
a.k.a Kowak
S52GP
 
Prispevkov: 19
Pridružen: 15 Maj 2003, 20:24
Kraj: Škofja Loka, JN76DD

OdgovorNapisal/-a S56B » 24 Feb 2007, 18:20

Ker je kar nekaj nejasnosti v zvezi z IRC kuponi, naj vam kot poštna uslužbenka pojasnim kako zadeva poteka.

1.) Pošta prodaja mednarodne kupone za odgovor, ki se pošiljajo naslovnikom v tujino, in zamenjuje prejete mednarodne kupone iz tujine za znamke.
2.) Pošta prodane mednarodne kupone žigosa na levem delu kupona.
3.) Mednarodni kupon tuje poštne uprave ima lahko odtisnjeno ceno kupona, ime države in poštni žig. Če je na mednarodnem kuponu odtisnjen poštni žig tuje poštne uprave, poštni delavec pred zamenjavo preveri, ali je odtisk poštnega žiga tuje poštne uprave čitljiv, sicer naziv pošte in države vpiše na zgornji rob hrbtne strani kupona.
4.) Prinesitelj lahko mednarodni kupon za odgovor, ki ga je izdala tuja poštna uprava, zamenja za poštne znamke, ki ustrezajo vrednosti poštnine za prenos pisem v mednarodnem prometu.
5.) Pošta zamenjane mednarodne kupone za odgovor žigosa na desnem delu kupona.

Znamke na poštah že dolgo ne »flikamo« z jeziki :P. Lepljenje znamk na pošiljke dodatno zaračunamo, tako da stranke opravijo to prijetno opravilo rajši same s pomočjo temu namenjenih navlaženih blazinic. Kakršna koli nepravilnost v zvezi z neznanjem oz. z nepravilno opravljenim delom delavca ni prav nič povezano z zagovori pri nadrejenih. Če je pride do nepravilnosti pri delu, gre le ta v škodo delavca ( torej nikoli ne gremo v službo brez denarnice..hi). Ker IRC-ji na poštah niso najbolje prodani artikel se zgodi, da jih na pošti ne bodo imeli, vendar jih brez problema naročite in dobite v roku treh dni. Zamenjava IRC-jev se opravi direktno v znamke. Ni potrebno biti poreden Janezek in razkazovati pošte! Hvala S57XX in S52GP za moralno podporo… torej le nismo tako zanič.. Sicer pa kot pravi pregovor…. »Lepa beseda vedno lepo mesto najde!«

73 & 88 Andreja S56B
Uporabniški avatar
S56B
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 09 Maj 2006, 18:11
Kraj: Ljubljana

Naslednja

Vrni se na QSL in DIPLOME

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov