IOTA in OQRS v Indonezijo

QSL biro, QSL managerji, e-QSL, CALLs, diplome,...

Moderator: s55o

IOTA in OQRS v Indonezijo

OdgovorNapisal/-a S57S » 16 Maj 2015, 12:01

Pozdrav. Zanima me, ali je kdo dobil QSL kartico od postaje YB8RW, kateri je zadnje čase zelo aktiven iz različnih
indonezijskih otokov. Posluje s pomočjo OQRS-a. Jaz sem mu pred dvema mesecema predal testni OQRS za eno zvezo (imam pa kar nekaj novih še za potrdit), plačal s PayPalom, QSLke pa od nikoder. Kot sem bil obveščen, tudi
drugi niso dobili nazaj nič. Zato me zanima, ali je na tem forumu kdo, ki je od njega kaj dobil?
Zadeva mi malo smrdi, ker, kot pravi na QRZ.COM, mu včasih pošta ''izginja''. To še razumem, ne
razumem pa, kako lahko izgine OQRS plačan zahtevek. Malo čudno. Upam, da se motim...


73. Aleksander, S57S
S57S
 
Prispevkov: 431
Pridružen: 10 Jan 2002, 01:00
Kraj: Golisce

Re: IOTA in OQRS v Indonezijo

OdgovorNapisal/-a S54G » 17 Maj 2015, 14:13

HOJ,

SAJ SE NI ZGUBIL TVOJ OQRS.
IZGUBILA SE JE KARTICA, KI TI JO JE POSLAL.
MENI SE JE ZE TRIKRAT TO ZGODILO.
OQRS JE PRISEL, KARTICA NAZAJ PA NE.

73 GL

MILOŠ
S54G
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 22 Okt 2008, 11:51

Re: IOTA in OQRS v Indonezijo

OdgovorNapisal/-a S57S » 17 Maj 2015, 16:53

Seveda se OQRS ne more izgubiti.

Bom še enkrat razložil, kaj sem mislil. Če pošljemo direktno QSLke v svet, to storimo tako, da damo v pismo svojo QSLko in še eno kuverto, ki jo bo DX poslal nazaj, v večini primerov priložimo tudi denar ali IRC. To pošiljko potem dostavi lokalni poštar, ali pa nek uslužbenec vrže našo prispelo pošto v PO BOX na pošti sami. Tukaj lahko pride do kraje celotnega pisma in potem za ''vogalom'' trganje naše kuverte in ropanje dolarjev. V primeru, da pošljemo zahtevek s pomočjo OQRS-a pa do tega ne more priti. Potem, ko je DX preveril da ima naš denar, nakazan preko PayPala je izpisal QSLko za nas in jo vtaknil v pismo ter verjetno to pismo odnesel osebno na ''šalter'' na svojo pošto. Dopuščam možnost, da je kje po svetu tudi navada, da poštar pobere DX pošto in jo odnese, v obratnem vrstnem redu - na pošto. V obeh primerih bi morebiten tat kaj kmalu ugotovil, da v teh, od DX-a pismih, ki so že vizuelno tanjše, ni denarja in bi takšno prakso hitro opustil, saj se ne bi splačalo tvegati službe za nekaj, kar se je ob poskusih odpiranja naučil, da v obratnem vrstnem redu ni ''biznisa''. Torej, tukaj smrdi dejstvo, da pri OQRS sistemu, ne dobimo QSLke nazaj, saj, kot sem razložil po mojem tu ne gre več za morebitno tatvino ampak morda res za šlamparijo njihove izhodne pošte. Dokazov itak nimamo, zato pa sem lepo napisal, da me zanima, ali je kdo od YB8RW sploh kdaj dobil kakšno pošto.
Upam, da je zdaj jasno, kaj sem mislil. Skoraj ne morem verjeti, da bi načrtno tip hodil na DXpedicije samo zato, da mu nakazujemo preko PayPal denarce, brez da bi kdaj dočakali dragocene QSLke z redkimi indonezijskimi IOTA-mi. Zanimivo je tudi da YB4IR, ki prav tako posluje via PayPal-OQRS tega problema nima.

73, Aleksander, S57S

ps. Morda pa v bližnji prihodnosti LoTW in RSGB IOTA Award skleneta kakšen dogovor in teh problemov ne bo več. Če se bo to zgodilo, si upam trditi, da tudi IOTA YB DXpedicij ne bo več toliko, kot sedaj. Morda prav zaradi tega stari mački v IOTA HQ nočejo sprejeti LoTW sistema, kot potrditev za opravljeno zvezo.
S57S
 
Prispevkov: 431
Pridružen: 10 Jan 2002, 01:00
Kraj: Golisce

Re: IOTA in OQRS v Indonezijo

OdgovorNapisal/-a S54G » 18 Maj 2015, 07:19

Hoj.

Vse je bilo jasno že ob tvojem prvem zapisu.
Po ovinkih sem hotel povedat, da je možakar enostavno
"pozabil", da ti ni poslal kartice. Če dobi kuverto, ga vsaj
pisemska ovojnica s tvojim naslovom opozori, da kartica
še ni poslana. Ko pa še na urgiranje preko e-pošte ne
odgovori, je pa tisto "pozabil" malce vprašljivo.
Ti si malce na boljšem. Jaz sem še po starem in želim
imeti kolekcijo v škatlci, pa me LoTW (virtualna kolekcija)
ne zanima.

73 GL

Miloš
S54G
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 22 Okt 2008, 11:51

Re: IOTA in OQRS v Indonezijo

OdgovorNapisal/-a S51DX » 26 Maj 2015, 17:12

He, naivkoti, on niti ne hodi tja, kamor vi mislite, da hodi,
pobaše cash iz PayPal-a pa je. Jaz sem še vse potrdil preko PayPal-a,
je pa jasno, da tem klofarjem ne pošiljam nič. Se ga še narediti ne splača...

GL!
CW rules!
S51DX
 
Prispevkov: 59
Pridružen: 13 Mar 2006, 17:03

Re: IOTA in OQRS v Indonezijo

OdgovorNapisal/-a s57nbt » 27 Maj 2015, 07:19

na paypalu sproži "dispute"
ko bo nekaj teh na njegovem računu, bo paypal ukrepal.

LP!
Uporabniški avatar
s57nbt
 
Prispevkov: 289
Pridružen: 06 Mar 2005, 15:01

Re: IOTA in OQRS v Indonezijo

OdgovorNapisal/-a S57S » 28 Maj 2015, 19:37

Lej Janez, jaz sem dokaj nov, kar se tiče resnega zbiranja IOTE. Ker mi je tip takoj postal sumljiv, sem tukaj objavil vprašanje in mislim, da nisem zaradi tega ''naivko''. Morda lahko ti objaviš, od kje ti tale informacija? Morda kakšen link, da še drugi preberemo. Google ni našel prav nič uporabnega, pa sem se kar nekaj časa trudil. Na QRZ.COM sem našel en info, da je nekemu HB9 potrdil. Jaz sem mu poslal zahtevek za samo eno QSLko in denarna izguba res ne bo velika. Vem, da YB4IR lepo potrjuje, tudi od YB3MM se dobi QSLka, od tega tipa pa očitno ne. Je pa res čudno, da se ne, če je res, kar praviš, na QRZ.COM na veliko in v RDEČI FARBI ne sveti opozorilo.
Ali pa vsaj na DX-World.net.

Obilo uspeha pri zbiranju IOTA cifer,

Aleksander, S57S
S57S
 
Prispevkov: 431
Pridružen: 10 Jan 2002, 01:00
Kraj: Golisce

Re: IOTA in OQRS v Indonezijo

OdgovorNapisal/-a S51DX » 29 Maj 2015, 05:48

Jah, lej Sandy, naivko gor ali dol - mišljeno je bilo na vse nas, da smo naivkoti.
Ti pa kar pošiljaj, dolarje je treba nekako zapraviti.
Bom v bodoče pazil kaj komentiram, pač, v stilu, pazi, da te kdo ne useka na gobec...

Še vedno trdim, da nasedamo raznoraznim kvazi DXPedicijam, IOTA-m, novim državam,
vse v stilu "kako da ti izvadim dolar".

Pa prijetno zapravljanje, Sandy...

de Janez S51DX
CW rules!
S51DX
 
Prispevkov: 59
Pridružen: 13 Mar 2006, 17:03

Re: IOTA in OQRS v Indonezijo

OdgovorNapisal/-a S57S » 05 Jun 2015, 08:45

Včeraj je QSL kartica od YB8RW končno prispela. Trajalo je tri dni manj kot dva meseca.
Očitno je YB8RW vseeno pošten in je bil ''strah'' odveč. Očitno je tudi, da je eden tistih, malo bolj ''počasne sorte'' pri pošiljanju. Upam, da bo moja informacija nekomu, ki prav tako zbira IOTE, lahko koristna.
Torej, YB8RW odgovarja na PayPay OQRS zahtevke!
Slika

73, veselo zbiranje IOTA referenc,
Aleksander, S57S.

ps. Hvala vsem za odgovore.
S57S
 
Prispevkov: 431
Pridružen: 10 Jan 2002, 01:00
Kraj: Golisce

Re: IOTA in OQRS v Indonezijo

OdgovorNapisal/-a S57S » 09 Jun 2015, 14:55

Danes sem dobil QSLke tudi od YB4IR, kateri striktno potrjuje le in izključno preko ClubLoga OQRS in PayPala. Za eno QSLko zahteva 3$, za nekatere, očitno težko dostopne otoke, pa celo 5$. Drago ali ne? Vsekakor, če vzameš v zakup naše šolanje, v nekih drugih časih in skupnostih, kjer nam je bilo vcepljeno v glavo, da se za vsak QSO pošlje QSLka via BURO, potem je to sila drago zbiranje. Če pa globje premisliš, vzameš v zakup, da vsaka DXpedicija stane toliko in toliko denarja in si po premisleku rečeš, da boš pač nekaj prispeval za ljudi, ki potujejo z otoka na otok, da bi mi ostali imeli veselje, klofati jih, potem pač plačaš ta papir. Meni je ta papir bil od nekdaj v veliko veselje. V zadnjem času še toliko bolj. Naredil sem si celo poseben album za zbiranje IOTA referenc. In ni mi žal. Ko vtaknem novo QSLko v album, sem enako vesel, kot pa če bi zmagal v CQWW na 28 MHz, v Evropi, recimo. Le da je pot do 1000 IOTA številk mnogo, monogo let daljša. Prilagam dve slikici, z vsebino današnje pošte, da vzpodbudim še koga izmed vas za zbiranje.
73, Aleksander, S57S
Slika
Slika
S57S
 
Prispevkov: 431
Pridružen: 10 Jan 2002, 01:00
Kraj: Golisce

Re: IOTA in OQRS v Indonezijo

OdgovorNapisal/-a S51RU » 11 Avg 2015, 13:52

:) Pozdravljeni IOTA lovci !

Kar zanimiva diskusija, pa vendar ni vse tako. Do danes imam uradno potrjenih 1010 otokov ... 22 kartic še čaka doma. Iz YB sem prejel 100 % vse kartice. Od YB4IR/ imam popolnoma vse katere sem delal. Nikoli do danes nisem poslal v kuverti več kot 2 $ razen, kjer je bilo izrecno napisano več ali new IRC !? YB4IR mi ni omenil - npr., da ne pošiljati kartice in kuverte > !?

Veliko uspeha v lovu na otoke !

73 de Marjan S51RU
S51RU
 
Prispevkov: 291
Pridružen: 14 Apr 2012, 15:44


Vrni se na QSL in DIPLOME

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost