ARRL DXCC - Honor Roll

QSL biro, QSL managerji, e-QSL, CALLs, diplome,...

Moderator: s55o

Re: ARRL DXCC - Honor Roll

OdgovorNapisal/-a S52RZ » 17 Apr 2023, 17:47

Janez Hvala!
Zdi se mi da gre za šlamparijo. Poslal sem jim ugovor, pač da so po statistiki LoTw in dodatnima dvema DXCC - čekiranima karticama izpolnjeni vsi pogoji za vpis v HR pod MIX in CW. Vprašal sem jih kaj je narobe, da so mi pod HR vpisali samo MIX. Predlagal sem jim naj še enkrat oboje seštejejo. Do sedaj me niso o ničemer obvestili, čakam njihov odgovor.

73 Zdravko - S52RZ
Uporabniški avatar
S52RZ
 
Prispevkov: 96
Pridružen: 27 Feb 2004, 21:06
Kraj: Sežana

Re: ARRL DXCC - Honor Roll

OdgovorNapisal/-a S58AW » 18 Apr 2023, 07:08

GM

Čeker kartice fizično pregleda in zapisnik pošlje na Arrl.

Arrl pogleda zapisnik in ti prizna kar je veljavno. Dobiš spisek vseh etnitet in z križcem so označena potrjene etnitete.

In na listu številka 1 spodaj napišejo (če imaš nepotjene qsl):

The following card have not been credited for the indicated reason:
datum , pozivni znak, band, ime etnitete...........................................**Documentation Pending

Zdravko, delal si nepriznano zvezo in dobil si nepriznano qsl-ko. Priznati si boš moral to napako.

Za to lahko kriviš edino tistega, ki je delal qso s tabo izven pravil in ne Arrl.........menda so pravila nekje zapisane na Arrl.

73 Branko S58AW
S58AW
 
Prispevkov: 67
Pridružen: 14 Mar 2017, 08:59

Re: ARRL DXCC - Honor Roll

OdgovorNapisal/-a S58AW » 24 Apr 2023, 20:44

V dežju mi poštar prinese podolgovato škatlco z dvema DX CENTURY CLUB certifikatoma (CW in Mixed) in en kup nalepkic: 200, 250, 275, 300, 305, 310, 315, 320, 325 in 330. Kdor še ne ve: Arrl v EU pošilja pošto iz Švedske, Malmo in ne iz USA.

Me prav zanima katera manjkajoča etniteta se mi bo najprej pojavila in kdaj.

GN
73 S58AW Branko
S58AW
 
Prispevkov: 67
Pridružen: 14 Mar 2017, 08:59

Re: ARRL DXCC - Honor Roll

OdgovorNapisal/-a s53mj.janez » 25 Apr 2023, 07:20

Zdravko in Branko.

Zdravko, ti imaš vsaj možnost e-pošte, da se pritožiš in zahtevaš pojasnilo. Ko se je meni to zgodilo,
mi ni kazalo drugega kot ponovno poslati zaradi njihove napake kartico nazaj v pregled in ker sem vedel, da nove
diplome ne bodo poslali na svoje stroške, priložil še enkrat denar in vso papirno proceduro. Sem pa imel dolgo
časa na svojem seznamu potrjeno zvezo via satelit. Če pomislim, kdo je tako neumen, da bi poslal zahtevek
s 100 qslkam za rtty dxcc diplomo in bi bila ena via satelit, mi ni jasno, da ne bi preglednik še enkrat pogledal
dotične qslke ali je to res.
Kar se tiče porabljenega denarja na arrl nikoli ne pošljite preveč, ker ne boste imeli nič v dobrem.
Vse vam podo porabili za razne nalepke značke itd, kakor pravi Branko,samo, da ni ostanka. To ve veliko starejših hamov,
kako to deluje v Ameriki, pa četudi je izpostava na Švedskem.

Želim obema še veliko uspeha v radioamaterstvu.
s53mj.janez
 
Prispevkov: 44
Pridružen: 05 Mar 2021, 10:58
Kraj: Novo mesto

Re: ARRL DXCC - Honor Roll

OdgovorNapisal/-a S52RZ » 30 Apr 2023, 13:48

Janez hvala za lepo željo, razumem tvoje težave, ki si jih opisal, ker sem se tudi sam znašel v podobnem vrtiljaku zapletov. Praviš e-pošta, seveda je v redu če ti na drugi strani odgovarjajo? Dvakrat sem jim poslal e-mail, prvič sem jih prosil za pomoč pri registraciji računa pri ARRL, ker se mi je pri vsakem logiranju stran zaklenila. Drugič sem jim postavil vprašanje, zakaj so mi vpisali Honor Roll samo pod *MIX ne pa tudi CW in katere entitete niso priznali. V obeh primerih sem dobil samo odgovor, da so mojo pošto oddali v reševanje, vsebinsko pa nič. Problem logiranja sem potem rešil sam, toda bilo je prepozno, tako da takrat nisem mogel uporabiti DXCC on-line sistema, koristiti sem moral klasičen način čekiranja, kar je bistveno podaljšalo postopek.
Po enem mesecu sem prejel njihovo pismo, kjer me opozarjajo, da je bila moja (VISA) debet bančna kartica zavrnjena, z zahtevo da poravnam zapadli dolg in da se do poplačila postopek ustavi. V pismu so mi navedli statistiko *MIX 330/333; *CW 329/332 in *Chalenger 2449. Pripisali pa so da v tej statistiki niso knjižene papirne kartice. Ta stavek me je ohrabril, misleč da je vse v redu, da bodo po izvedenem plačilu prišteli še obe kartici – entiteti, kar bi dosegel vpis na obeh področjih HR. Toda iz zadnjih podatkov iz LoTw je razvidno, da mi niso priznali EZ. Medtem pa sem v arhivu Clustra zasledil, da tudi znaka ki ju imam v zalogi iz EZ, nista priznana, kar pomeni, da kar dobiš iz EZ je vse pod vprašajem. Kdor vlaga zahtevke za DXCC diplome, naj med delanimi prefiksi poprej preveri veljavnost znaka iz EZ ali druge sumljive znake. Tu pa se mi zastavlja vprašanje zakaj čeker pri čekiranju te ne opozori na neveljavnost znaka, katerega ti ARRL v nadaljnem postopku ne priznava.
Na koncu vsega imam vpisan Honor Roll, v njem se skriva petnajstletni osebni trud, je čist brez »prijateljske« pomoči, vpisan je pod MIX (331/334), ob tem je tudi Chelenger 2445 in CW (330/333). Za CW vpis v HR je zmanjkala ena, ki jo niso priznali, tako da mi ostaja še vedno odprt lov najmanj za eno DXCC iz preostanka ne delanih držav, EZ pa sem kar odmislil. Žal pa mi je za prijatelja, ki ni uspel z vpisom HR, saj so mu skenclali kar nekaj entitet. Branko S58AW, ki je tudi prejemnik HR mi je v tem vrtiljaku nudil kar nekaj koristnih informacij zato se mu zahvaljujem. Po plačilu bo sledilo še naročanje plakete in čakanje.
Pozdrav in 73! Zdravko - S52RZ
Uporabniški avatar
S52RZ
 
Prispevkov: 96
Pridružen: 27 Feb 2004, 21:06
Kraj: Sežana

Re: ARRL DXCC - Honor Roll

OdgovorNapisal/-a S58AW » 10 Maj 2023, 09:46

Od Avgusta 2006 je v EZ (Turkmenistan) radioamaterska dejavnost prekinjena in posledično zveze po tem datumu ne veljajo za DXCC.

Tak odgovor je dobil Zdravko od Arrl. Se pa strinjam, da bi Mark lahko na to opozoril.......Ponavljanje postopkov pomeni več danarja za Arrl in čekerja tudi.

73
Branko S58AW
S58AW
 
Prispevkov: 67
Pridružen: 14 Mar 2017, 08:59

Re: ARRL DXCC - Honor Roll

OdgovorNapisal/-a s53mj.janez » 10 Maj 2023, 11:58

Zdravko in Branko, lep pozdrav.

Stvar je v tem, da ko se težave začnejo, se težko zadovoljivo rešijo. Človek pričakuje od ARRLa vsaj korektno poslovanje
in razumevanje, saj navsezadnje vse plačamo. Težave s kartico, ki ne velja, sem imel tudi jaz. Radioamater, ki je delal iz druge države ni imel pridobljenega dovoljenja in je delal na črno. Tega nisem vedel, a mi je zatrdil, da bo stvari naknadno uredil, pa ni.
Mark je pač Mark, tudi sam sem imel z njim težave, a se je rešilo in se bo tudi tebi.

73! Janez.
s53mj.janez
 
Prispevkov: 44
Pridružen: 05 Mar 2021, 10:58
Kraj: Novo mesto

Re: ARRL DXCC - Honor Roll

OdgovorNapisal/-a s52d » 10 Maj 2023, 12:35

Hoj!

Nekako se mi zdi, da je naloga DXCC checkerja samo v tem, da preveri, ali se podatki s seznama ujemajo
s podatki na QSLki. In da niso zelo ocitno popravljani.
Ni njegova naloga, da brska po ARRL bazah in preverja veljavnost. To delajo deklice zaposlene na ARRL.
Pravi DXerji svoje sumljive kartice preverijo. Najbrz je clublog (call tester) primerno mesto?

Hvala Marku. Ogromno dela, veliko posiljanja poste, pregovarjanja, obiskovanja HAMfestov.
Ne cudi me, da se le redkokdo upa prijaviti na ARRL.

73
Iztok, S52D
p.s. se kak cikel, dva do HR.
s52d
 
Prispevkov: 148
Pridružen: 18 Maj 2001, 01:00
Kraj: yes

Re: ARRL DXCC - Honor Roll

OdgovorNapisal/-a s53mj.janez » 10 Maj 2023, 13:58

Iztok, pozdravljen.

Pozabljaš, da v tistih mojih časih ni bilo ne interneta in ne - clublog (call tester) primerno mesto? -
Takrat si se moral čisto drugače znajti in pošta je dolgo potovala do Amerike in nazaj.
Povej, kje naj bi našel kakršnokoli informacijo.

Ja, morda pa so krive podnebne spremembe, nikoli se ne ve . . .

73! Janez.
s53mj.janez
 
Prispevkov: 44
Pridružen: 05 Mar 2021, 10:58
Kraj: Novo mesto

Re: ARRL DXCC - Honor Roll

OdgovorNapisal/-a s52d » 10 Maj 2023, 17:07

Hja... zadnjih 35 let je internet, magari v obliki AX.25 BBS, AX.25 DX cluster itd.

Ce tvoji "moji casi" sovpadajo z mojimi mladimi leti na KV: YU7 so izdajali ROG, pa tudi mi smo izdajali DX novice (YU DX klub? YU kontest klub? Kaj takega...), megleno se spomnim vrtenja geštetnerja in zlaganje v A4 pisma.
Tudi CQ, QST, CQ-DL se je dalo izposoditi.

Moja bolj zabavna zgodbica na to temo je EA5ES/9 iz 1975 leta. Pred 40 leti cca so mi jo priznali za DXCC, par let nazaj so jo zavrnili za challenge. Par e-mailov + slikica QSLKe in so deklice uredile. Spotoma so priznale, da nisem edini: se en ima istega v DXCC bazi. Uspesna operacija. Eno so pa zavrnili, ker je bil napacen datum, jebiga.

In se presenecenje: ko sem se 2016 ponovno aktiviral, so se v ARRL potrudili in pretipkali moj 40 let star rokopis
v carunalnk. Z eno ali dvama napačama ;-). To je bil cisti bonus, ko ze placujemo $$$ za DXCC.

73 gl
Iztok, S52D ex YU3FK














s53mj.janez napisal/-a:Iztok, pozdravljen.

Pozabljaš, da v tistih mojih časih ni bilo ne interneta in ne - clublog (call tester) primerno mesto? -
Takrat si se moral čisto drugače znajti in pošta je dolgo potovala do Amerike in nazaj.
Povej, kje naj bi našel kakršnokoli informacijo.

Ja, morda pa so krive podnebne spremembe, nikoli se ne ve . . .

73! Janez.
s52d
 
Prispevkov: 148
Pridružen: 18 Maj 2001, 01:00
Kraj: yes

Re: ARRL DXCC - Honor Roll

OdgovorNapisal/-a S55DX » 09 Jun 2023, 11:43

Moja izkušnja je izjemno pozitivna.

Prejšnjo soboto popoldne sem prek LotW oddal vlogo za Honor Roll Mixed in v ponedeljek zvečer (prvi delovni dan) sem že dobil obvestilo, da je moja vloga pozitivno rešena. Prijetno sem presenečen nad ekspeditivnostjo in odzivnostjo ARRL-ovih deklet. V torek sem preveril in že sem bil na listi. Res pa je, da so bile vse zveze potrjene na LotW.

Na plaketo pa bo treba malo počakati, saj jih je zmanjkalo, imajo pa naročene.
73 de Milan, S 5 5 D X
Uporabniški avatar
S55DX
Moderator
 
Prispevkov: 590
Pridružen: 08 Jan 2003, 19:56
Kraj: Jezero (JN75fx)

Re: ARRL DXCC - Honor Roll

OdgovorNapisal/-a S58AW » 20 Jun 2023, 11:25

Pleksi plaketa ARRL DXCC Honor Roll Award Mixed*CW je ravnokar prispela na cilj.

Tudi ta pride iz Švedske, Malmo.

Zdravko pravi, da tudi v Povir z vsemi certifikati in nalepkami.

73
Branko S58AW
S58AW
 
Prispevkov: 67
Pridružen: 14 Mar 2017, 08:59

Re: ARRL DXCC - Honor Roll

OdgovorNapisal/-a s57yx » 21 Jun 2023, 09:55

Čestitke obema !!!!!!!
73 de Slavko !
s57yx
 
Prispevkov: 120
Pridružen: 09 Feb 2007, 01:22
Kraj: SEŽANA

Prejšnja

Vrni se na QSL in DIPLOME

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron