Posebni klicni znaki in diploma ob 30. letnici naše domovine

QSL biro, QSL managerji, e-QSL, CALLs, diplome,...

Moderator: s55o

Posebni klicni znaki in diploma ob 30. letnici naše domovine

OdgovorNapisal/-a S58J » 29 Jun 2021, 12:46

Pozdrav vsem skupaj

Vljudno vas vabim, da na radijskih valovih skupaj obeležimo 30. obletnico naše države.

V ta namen lahko slovenski osebni operaterji do konca leta (do 31. 12. 2021 do 23:59 UTC) uporabljate posebne klicne znake na način, da v svoj klicni znak dodate številko 30.

Na primer: S50xxx se spremeni v S5030xxx, ali pa S59yyy se spremeni v S5930yyy.

Izdana bo tudi posebna diploma. Več o njej, pravilih in klicnih znakih si lahko preberete na: http://lea.hamradio.si/scc/diploma_30let/index.htm

Želim vam čim več užitka na radijskih valovih.

Janez, S58J
S58J
 
Prispevkov: 33
Pridružen: 04 Nov 2003, 13:53

Re: Posebni klicni znaki in diploma ob 30. letnici naše domo

OdgovorNapisal/-a S57D » 30 Jun 2021, 06:22

Hoj!

Izvleček iz pravil za osvojitev diplome:
Za osvojitev diplome morajo slovenski radioamaterji zbrati 1991 točk z zvezami s slovenskimi radioamaterskimi postajami v času od 26.6.2021 do 31.12.2021

Pravila za osvojitev diplome so milo rečeno čudna, saj se slovenskemu radioamaterju za osvojitev diplome štejejo samo zveze s slovenskimi radioamaterskimi postajami. To nikakor ni stimulativno, skratka, diploma je pisana na kožo samo tistim, ki v glavnem ali pa celo 100% delajo zveze samo s slovenskimi postajami, torej UKVjašem na simpleksih in repetitorjih. Tisti, ki delamo na KV področjih pa lahko samo podeljujemo točke tujim radioamaterjem. Škandalozno in nepravično. Ni treba, da si atomski fizik, da sestaviš realna pravila za osvojitev diplome, ampak nam v S5 tudi to ne uspe.

73, Miloš S57D
SWL: S5-RS-001 EX: S52DM, YT3DM, YU3TEU, YU3-RS-1088
Uporabniški avatar
S57D
Moderator
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: 01 Maj 2003, 16:09
Kraj: Ljubljana - JN76GC

Re: Posebni klicni znaki in diploma ob 30. letnici naše domo

OdgovorNapisal/-a s50xx » 03 Jul 2021, 06:16

Vzpostavitev 67 zvez v šestih mesecih...
s50xx
 
Prispevkov: 210
Pridružen: 10 Sep 2002, 18:53
Kraj: Vogrsko

Re: Posebni klicni znaki in diploma ob 30. letnici naše domo

OdgovorNapisal/-a s55x » 04 Jul 2021, 12:47

S57D napisal/-a:Hoj!

Izvleček iz pravil za osvojitev diplome:
Za osvojitev diplome morajo slovenski radioamaterji zbrati 1991 točk z zvezami s slovenskimi radioamaterskimi postajami v času od 26.6.2021 do 31.12.2021

Pravila za osvojitev diplome so milo rečeno čudna, saj se slovenskemu radioamaterju za osvojitev diplome štejejo samo zveze s slovenskimi radioamaterskimi postajami. To nikakor ni stimulativno, skratka, diploma je pisana na kožo samo tistim, ki v glavnem ali pa celo 100% delajo zveze samo s slovenskimi postajami, torej UKVjašem na simpleksih in repetitorjih. Tisti, ki delamo na KV področjih pa lahko samo podeljujemo točke tujim radioamaterjem. Škandalozno in nepravično. Ni treba, da si atomski fizik, da sestaviš realna pravila za osvojitev diplome, ampak nam v S5 tudi to ne uspe.

73, Miloš S57D


Tukaj pa res ni nič kot si rekel škandaloznega.
Udeležiš se jesenskega termina KVP (z malo truda narediš 50 QSO), v kakšnem drugem tekmovanju podelaš 3,5Mhz vse slovence ki so gor, EUHFC bo verjeto prva dobra priložnost... dvakrat greš na hrib in na UKV narediš dovolj zvez :D

Sem pa včeraj malo prevrtel "fenomen" ki se mu reče FT8 in sem naštel kar nekaj S5*30*** znakov.
ex. S51JS
s55x
 
Prispevkov: 175
Pridružen: 20 Feb 2010, 15:30
Kraj: Mozirje (JN76li)

Re: Posebni klicni znaki in diploma ob 30. letnici naše domo

OdgovorNapisal/-a S57D » 04 Jul 2021, 13:28

Jaka, glede na to, da naj bi bila diploma namenjena predvsem promoviranju Slovenije v svetu, so pravila napisana nestimulativno, saj se za osvojitev diplome točkujejo samo zveze s slovenskimi postajami. Res je, lahko bi delal KVP, visel na UKV po repetitorjih in simpleksih in nabral potrebno število točk, vendar sem v svoji več kot 40 letni radioamaterski karieri naredil že toliko slovenskih postaj, da mi to ne predstavlja izziva in mi ni zanimivo. Do sedaj sem in v bodoče bom uporabil jubilejni znak na SOTA aktivacijah in omogočil zainteresiranim da lažje naberejo potrebnih 1991 točk.

73, Miloš S57D
SWL: S5-RS-001 EX: S52DM, YT3DM, YU3TEU, YU3-RS-1088
Uporabniški avatar
S57D
Moderator
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: 01 Maj 2003, 16:09
Kraj: Ljubljana - JN76GC

Re: Posebni klicni znaki in diploma ob 30. letnici naše domo

OdgovorNapisal/-a S55DX » 05 Jul 2021, 06:32

Včeraj sem malo delil pike v julijskem UKV tekmovanju. Med ostalimi sem naredil tudi dobrih 20 zvez z S5 postajami. Niti ena (vključno z mano) ni uporabljala posebnega klicnega znaka.

Sklepam, da od tekmovalcev, ki tekmujejo za rezultat čez celo sezono, ni pričakovati, da bi med sezono menjali pozivni znak. Kot zaenkrat kaže tekmovanja niso prava priložnost za nabiranje posebnih znakov, ampak se bo treba potruditi in nabirati zveze drugje in to tudi tiste (ali predvsem tiste) po 10 točk.
73 de Milan, S 5 5 D X
Uporabniški avatar
S55DX
Moderator
 
Prispevkov: 590
Pridružen: 08 Jan 2003, 19:56
Kraj: Jezero (JN75fx)

Re: Posebni klicni znaki in diploma ob 30. letnici naše domo

OdgovorNapisal/-a VojkoT. » 12 Avg 2021, 22:12

Nabiranje točk za osvojitev diplome ob 30. letnici samostojnosti naše države lepo napreduje. Nekdo je izjavil, da naj bi bilo to namenjeno promoviranju naše države, kar je seveda popolna izmišljotina oz. potvarjanje dejstev. Diploma obeležuje 30. obletnico samostojnosti in ne promovira sama po sebi ničesar! Če kdo nima interesa pridobivanja ali podeljevanja točk, mu pač tega ni treba početi. Sodelujem v tem projektu od začetka julija in sem do danes zbral 660 točk v 52 zvezah - toliko za informacijo. Istočasno je s tem malce povečana aktivnost na 2m in 70cm repetitorjih, kar je seveda pohvalno. Se bom potrudil in zbral zahtevano število točk že zaradi same ideje, da tudi radioamaterji dodamo svoj prispevek k obeležju. Seveda to in podobne ideje podpiram. Kdor pa ima veselje z delom izključno na KV, je pač njegova stvar.

Se imejmo in lp Vojko, S5730EN
73 de Vojko, S57EN
VojkoT.
 
Prispevkov: 19
Pridružen: 31 Avg 2019, 11:08
Kraj: JN76NI

Re: Posebni klicni znaki in diploma ob 30. letnici naše domo

OdgovorNapisal/-a s53mj.janez » 13 Avg 2021, 12:31

Diploma Slovenija.

Vidim, da so mnenja različna, glede pogojev za pridobitev diplome Slovenija. Tudi sam sem tega mnenja, posebej še, ker sem napačno razumel pogoje, čeprav ste jih nekateri na forumu že obdelali. Ni mi bilo vse jasno, še posebej, ko sem začel zbirati znake po 10 in 30 pik, pa mi je postalo vse skupaj čudno, da ni večje aktivnosti med S5 radioamaterji.
Naredil se 96 S5 znakov na desetih obsegih FT8 mode in zbral 1510 točk. Vse zveze so unikatne, nobene dvojne na posameznem obsegu, kar se mi je zdelo normalno, za tako pomembno diplomo. Ko je zmanjkalo S5 znakov na obsegih, ki jih še nisem naredil, sem posumil, da je nekaj narobe. Seveda sem šel tudi na telegrafijo in fone a se ni nič takega dogajalo, da bi lahko nabral kaj več pik.
Zaprosil sem Roberta S57AW Contest manager SCC za mnenje glede nejasnosti pogojev, citiram : „Vsaka zveza velja, npr ce delava na na 3 mode na 160m, so tri zveze... Pa jutri ponoviva ih je ze 6 itd."
To se mi je zdelo absolutno izven mojega razumevanja, zato mi je pogoje ponovno razložil Tine S50A predsednik SCC, citiram: „Robert S57AW me je prosil, da ti odgovorim na vprašanje glede diplome ob 30 letnici osamosvojitve Slovenije.
Kot piše v pravilih lahko delaš katerokoli slovensko postajo na kateremkoli obsegu, s katerokoli vrsto dela in kolikokrat hočeš (primer: 30 zvez z S5030XX na FT8 na 14 MHz ti prinesejo 900 točk ali pa skrajnost - 67 zvez z S5130RU na 10 MHz CW ti prinese 2010 točk, kar je dovolj za diplomo).
Če potrebuješ še kakšno infromacijo se oglasi.
73
Tine S5030A"

Tu imate sedaj razjasnjene pogoje, pa veselo na delo.
s53mj.janez
 
Prispevkov: 44
Pridružen: 05 Mar 2021, 10:58
Kraj: Novo mesto

Re: Posebni klicni znaki in diploma ob 30. letnici naše domo

OdgovorNapisal/-a s53mj.janez » 23 Avg 2021, 06:49

Lep pozdrav.

Še enkrat sem šel na LEA forum in prebral mnenja o tej diplomi 30 let osamosvojitve Slovenije in ugotovil, da nisem nič na boljšem v razumevanju pravil. vsak ima svojo razlago in vsa so različna.
S57NAZ piše v enem stavku da : "Slovenski radioamaterji morajo izbrati 1991 točk. Vsaka zveza s postajo s posebnim klicnim znakom velja 30 točk. Za diplomo mora biti najmanj 30 zvez s posebnim prefiksom. Ni nobene omejitve glede obsegov ali vrste dela."
S50XX piše : "Vzpostavitev 67 zvez v šestih mesecih... "

Me res zanima koliko S5 radioamaterjev bo po teh pravilih osvojilo diplomo 30 let.

PS: 1991 točk sploh ni mogoče zbrati saj so vse zveze po 10 ali 30 pik.
Vem, iščem dlako v jajcu a pravila so pravila in ne le opis, le teh.

73! Janez S53MJ.
s53mj.janez
 
Prispevkov: 44
Pridružen: 05 Mar 2021, 10:58
Kraj: Novo mesto

Re: Posebni klicni znaki in diploma ob 30. letnici naše domo

OdgovorNapisal/-a s52d » 23 Avg 2021, 07:24

Hoj!

Meni se navodila niso zdela nic posebnega: raje sem poklofal vse S5 postaje, ki sem jih slisal.
Za S5[0-9]30[A-Z] sem zamenjal band, ko sem videl spot na DX grozdu.
Lepo sem zbral malce vec kot 1991 tock: rezerva ne skodi.
Sedaj cakam diplomo, hkrati ima S5030XX mir pred menoj: kak teden sem ga parkrat na dan poklical.
Sam sem si dodal pravilo,: en QSO na band dnevno.

S5 postaj je na KV dovolj, da je dipoma samo stvar odlocitve in malce dobre volje.

Seveda nimam nic proti, ce me kdo poklice vsak dan, saj vem, da zbira zveze za diplomo.

73 gl
Iztok, S52D ex YZ3TEW (ob eni drugi 30-letnici)
s52d
 
Prispevkov: 148
Pridružen: 18 Maj 2001, 01:00
Kraj: yes


Vrni se na QSL in DIPLOME

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov