Diploma "30 let samostojne Slovenije"

QSL biro, QSL managerji, e-QSL, CALLs, diplome,...

Moderator: s55o

Diploma "30 let samostojne Slovenije"

OdgovorNapisal/-a s55x » 10 Apr 2021, 12:05

V zadnji številki CQ ZRS sem zasledil, da je v pripravi diploma "30 let samostojne Slovenije".

Pohvalno, da se je zveza podprla idejo oziroma, da je pristopila k izvedbi. Mislim, da bomo na lep način počastili 30. obletnico samostojnosti.

Zanima me:
- Do uporabe posebnih znakov S5130XYZ bomo upravičeni vsi licencirani radioamaterji iz S5 ali samo člani klubov ki so hkrati koristniki uslug ki jih naša zveza nudi?
- Bo potrebno za znak izpolniti kakšno vlogo za pridobitev znaka?
- Bo kdo vodil celoten projekt, oziroma bo kje baza vseh QSO? Španci so imeli nekaj dobrih projektov, zadnji med njimi https://70aniversario.ure.es/
ex. S51JS
s55x
 
Prispevkov: 175
Pridružen: 20 Feb 2010, 15:30
Kraj: Mozirje (JN76li)

Re: Diploma "30 let samostojne Slovenije"

OdgovorNapisal/-a s53kp » 11 Apr 2021, 15:54

Pozdrav!

Tudi mene zanimajo te informacije. Predvsem je pomembno, da delamo v skladu s pravili, torej moramo imeti za tak znak dovoljenje. Lahko bi mogoče dobili vsi tak znak, ki imajo veljavno licenco. Če ZRS uredila to zadevo bi bilo fajn. Seveda potem pa aktivnost vseh.

Manager pa bo verjetno za ostalo poskrbel. Treba bi doreči log v kaki obliki itd...

Je kar dela.

LP, s53kp - Maks
Uporabniški avatar
s53kp
 
Prispevkov: 226
Pridružen: 27 Apr 2003, 19:36
Kraj: Koper

Re: Diploma "30 let samostojne Slovenije"

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 11 Apr 2021, 20:35

Hoj, pozdrav!
Če razumem zapis v CQ reviji, imamo vsi licencirani radioamaterski operaterji že določen 'spominski klicni znak.' S tem, da v reviji lepo navaja da za prefiksom dodamo številko 30 (pomeni 30 letnica osamosvojitve), nato pa sledi sufiks.
Mislim, da lepše in bolj razločno avtor ni mogel zapisati.
Kdor bo prebral zapis DIPLOMA 30 let samostojne Slovenije v CQ reviji, mora enostavno vedeti kako uporabiti svoj radijski pozivni znak v kolikor bo želel pridobiti diplomo.
Za tiste pa, ki revije nimate, pa na kratko prepis iz revije, kajti pravico do diplome imajo tudi ostali radioamaterji, ki ne prejemajo revije CQ.

DIPLOMA 30 let samostojne Slovenije
Slovenski radioamaterji smo bili v veliki meri vključeni v procese osamosvajanja Slovenije pred 30-imi leti. Da bi to obletnico aktivno obeležili in se spomnili tistih časov, bo Zveza radioamaterjev Slovenije izdala posebno diplomo. Na AKOS smo poslali vlogo za odobritev uporabe posebnih klicnih znakov, ki jih bomo od 26. 6. 2021 do konca leta lahko uporabljali vsi slovenski radioamaterji. Znaki bodo sestavljeni iz normalnih klicnih znakov, katerim se bo za obstoječim prefiksom dodala še številka 30. Primeri: S59ABC bo S5930ABC; S51K bo S5130K, S52ME bo S5230ME itd.

-Slovenski radioamaterji morajo izbrati 1991 točk. Vsaka zveza s postajo s posebnim klicnim znakom velja 30 točk. Za diplomo mora biti najmanj 30 zvez s posebnim prefiksom. Ni nobene omejitve glede obsegov ali vrste dela.
-Tuji radioamaterji za osvojitev diplome potrebujejo vzpostavljenih 30 zvez s slovenskimi radioamaterji od tega vsaj 10 s posebnimi znaki.
-Zveze morajo biti vzpostavljene med 26. junijem in 31. decembrom 2021.
-Slovenski radioamaterji dobijo diplome po pošti, ostali pa si jih bodo lahko natisnili iz posebne elektronske baze.
-Diploma je brezplačna.
-Zahteve za diplomo bo potrebno poslati na naslov scc@hamradio.si. V zahtevi je potrebno navesti svoj klicni znak in poštni naslov, ter osnovne podatke o opravljenih zvezah (datum, čas, znak, obseg in vrsto dela).
-Zadnji rok za pošiljanje zahtev je 31. januar 2022.

Sem želel malo skrajšati ampak se ne da, ker bi s tem lahko izpustil kak pomemben podatek. To je prepis iz revije CQ letnik XXXI, 1/2 - 2021

Upam, da mi urednik ne bo zameril, verjamem pa, da se bo udeležilo zvez za pridobitev diplome kar nekaj radioamaterjev, ki ne prejemajo revije in ne bodo mogli reči, da so zaradi tega zapostavljeni in neobveščeni.

Lep dan in prijetne zveze!
"Vedno se pogovarjam s človekom tako, da si pridobim prijatelja in nikoli tako, da dobim sovražnika!" Medvešček Janez
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 624
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF

Re: Diploma "30 let samostojne Slovenije"

OdgovorNapisal/-a S53K » 11 Apr 2021, 20:57

oj,

V naslednjih dneh bo podan uraden odgovor na vsa vaša vprašanja, malo QRX pse ...

Marko, žal ni tako enostavno, kot si zapisal, oziroma prebral v CQ ZRS ... 8)
73 Simon, S53K
Uporabniški avatar
S53K
 
Prispevkov: 331
Pridružen: 02 Jul 2001, 01:00
Kraj: JN75RX

Re: Diploma "30 let samostojne Slovenije"

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 11 Apr 2021, 21:14

Živ

Me veseli, da se bo zadeva izčistila do začetka uporabe zvez za pridobitev diplome.
Kot si opazil sem napisal, da sem naredil prepis iz revije CQ, torej ne jemljem zadev zlahka,
v glavnem pa vem, da bo rad pridobil še kdo diplomo, ki ne more priti do revije.
Zakaj, o tem pa ne bomo razpravljali.

Vem pa, da je s tem veliko dela, tudi takega, ki ga niti bralci revije, niti bralci LEA ne vidimo.
Zato vsem želim, čim manj težav pri organizaciji in da se na koncu izteče vsem v zadovoljstvo!

Lep dan!
"Vedno se pogovarjam s človekom tako, da si pridobim prijatelja in nikoli tako, da dobim sovražnika!" Medvešček Janez
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 624
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF

Re: Diploma "30 let samostojne Slovenije"

OdgovorNapisal/-a S53K » 11 Apr 2021, 22:34

s55x napisal/-a:V zadnji številki CQ ZRS sem zasledil, da je v pripravi diploma "30 let samostojne Slovenije".

Pohvalno, da se je zveza podprla idejo oziroma, da je pristopila k izvedbi. Mislim, da bomo na lep način počastili 30. obletnico samostojnosti.

Zanima me:
- Do uporabe posebnih znakov S5130XYZ bomo upravičeni vsi licencirani radioamaterji iz S5 ali samo člani klubov ki so hkrati koristniki uslug ki jih naša zveza nudi?
- Bo potrebno za znak izpolniti kakšno vlogo za pridobitev znaka?
- Bo kdo vodil celoten projekt, oziroma bo kje baza vseh QSO? Španci so imeli nekaj dobrih projektov, zadnji med njimi https://70aniversario.ure.es/


Oj,

Odgovori na tvoja vprašanja so zapisani spodaj :

- ZRS je poslal na AKOS dopis za izdajo znakov z dodano številko 30 v prefiksu in prvi odgovor pravi, da lahko dobijo posebni znak vsi klubi medtem, ko posamezniki ne morejo dobiti posebnih znakov. Zato je ZRS ponovno pisal na AKOS z željo, da izdajo posebne znake, ki jih ZRS lahko dobi več in bi zajeli znake, ki so v osebni rabi. Tako bi ZRS bil nosilec posebnih znakov. Na odgovor še čakamo.

- Ko bo ZRS uskladil proceduro z AKOS bo znano ali bo potrebno kaj administriranja (vloge, prošnje...)

- za delo v pripravah, izvedbi, zbiranju podatkov, tisku in razpečevanju diplom se je ponudil Slovenia Contest Club, ki bo za ZRS opravljal navedene aktivnosti. O stanju in pogojih ter možnostih za diplomo boste sproti obveščeni preko liste predsedniki in preko LEA foruma.

Upajmo, da nam bo AKOS zagotovil pogoje za možnost obeležitve 30-letnice samostojnosti Slovenije na predlagani način.

73 Simon S53K
73 Simon, S53K
Uporabniški avatar
S53K
 
Prispevkov: 331
Pridružen: 02 Jul 2001, 01:00
Kraj: JN75RX

Re: Diploma "30 let samostojne Slovenije"

OdgovorNapisal/-a s55x » 12 Apr 2021, 08:52

Oj,

Simon hvala za odgovor.
Meni se je glede na zapisano v CQZRS zdelo vse skupaj nekoliko preveč enostavno. In kot kaže res ni tako zelo preprosto. Malo birokracije in verjamem da bo use urejeno.

Glede na to da je SCC ponudil pomoč ZRS pri izvedbi aktivnosti sploh ne dvomim da projekt ne bo izpeljan na zelo visokem nivoju. Se pa veselim vseh aktivnosti na bandih s posebnimi prefixi S5*30
ex. S51JS
s55x
 
Prispevkov: 175
Pridružen: 20 Feb 2010, 15:30
Kraj: Mozirje (JN76li)

Re: Diploma "30 let samostojne Slovenije"

OdgovorNapisal/-a s51sk » 12 Apr 2021, 16:18

S57NAZ napisal/-a: Zapis v CQ: ... Znaki bodo sestavljeni iz normalnih klicnih znakov, katerim se bo za obstoječim prefiksom dodala še številka 30. Primeri: S59ABC bo S5930ABC; S51K bo S5130K, S52ME bo S5230ME itd.

Malo dvoumo je tole zapisano. Slovenki prefix je S5, 1SK pa sufix (moj klici znak). V primeru zgoraj napisanega bi potem moralo biti S5301SK. Je to narobe? Nekaj je treba popraviti, a ne?
Uporabniški avatar
s51sk
 
Prispevkov: 152
Pridružen: 23 Apr 2002, 09:05
Kraj: Ribnica

Re: Diploma "30 let samostojne Slovenije"

OdgovorNapisal/-a s52aa » 13 Apr 2021, 09:15

Prefix v WPX contestu vključuje vse številke. Bo tako ok?

Drugače pa je znak sestavljen iz prefixa, številke in sufixa. Iz primera je jasno nakazano, da se številka šteje kot prefix...
s52aa
LEA Admin
 
Prispevkov: 539
Pridružen: 16 Nov 2004, 10:33
Kraj: Prelog, JN76HD

Re: Diploma "30 let samostojne Slovenije"

OdgovorNapisal/-a s53kp » 19 Maj 2021, 16:46

Pozdrav!

Cel mesec je smrtna tišina, a so potekale kake aktivnosti za pridobitev dovoljenja??

LP, s53kp - Maks
Uporabniški avatar
s53kp
 
Prispevkov: 226
Pridružen: 27 Apr 2003, 19:36
Kraj: Koper

Re: Diploma "30 let samostojne Slovenije"

OdgovorNapisal/-a s52aa » 19 Maj 2021, 16:49

Dopisi so bili včeraj? poslani v radioklube.

Drugače pa je objavljeno tudi tukaj:
http://lea.hamradio.si/scc/diploma_30let/index.htm
73
s52aa
LEA Admin
 
Prispevkov: 539
Pridružen: 16 Nov 2004, 10:33
Kraj: Prelog, JN76HD

Re: Diploma "30 let samostojne Slovenije"

OdgovorNapisal/-a s53kp » 20 Maj 2021, 16:28

Hvala!
Uporabniški avatar
s53kp
 
Prispevkov: 226
Pridružen: 27 Apr 2003, 19:36
Kraj: Koper


Vrni se na QSL in DIPLOME

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov